Skocz do zawartości

Kilkusekundowa utrata obrazu.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tj od kilku dni obserwuję na swoim prosiaku niepokojący objaw. Podczas grania w Destiny 2 zdarzyło mi się już trzy razy coś takiego, że na 2-3 sekundy robi się czarny ekran, po czym obraz samoczynnie powraca i znowu jest wszystko OK. Myślałem, że tylko w D2 się to zdarza, ale wczoraj i dzisiaj po razie miałem to samo w Yakuzie 0. Też tak macie? Czym to może być spowodowane? Błędy w firmware? Padająca konsola?

Odnośnik do komentarza

Mialem to samo dawno temu, wadliwy okazał sie kabel HDMI, który sam z siebie zaczal sie psuć, obraz czasami na chwile robil sie czarny a potem wracal. Po pewnym czasie juz nie wrocil, po wymianie kabla przeszlo. Oczywiscie moze tez byc inna przyczyna ale najpierw sprobuj inny kabel.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Mialem to samo dawno temu, wadliwy okazał sie kabel HDMI, który sam z siebie zaczal sie psuć, obraz czasami na chwile robil sie czarny a potem wracal. Po pewnym czasie juz nie wrocil, po wymianie kabla przeszlo. Oczywiscie moze tez byc inna przyczyna ale najpierw sprobuj inny kabel.

Z tym kablem to ciekawe...mam oryginalny kabel od prostaka. Co w nim takiego mogło się stać? :dunno:  Próbuję coś guglować i może to też być sprawa związana z TV 4k, znaczy się jakiś problem softwarowy. Spróbuję może zamienić kabel od dekodera SAT z tym od prosiaka i obserwować co się stanie...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziś ostatecznie wykluczyłem winę kabla. Podłączyłem inny i dzieje się dokładnie tak samo. Teraz popróbuję zmienić port HDMI. Jestem ciekawy czy na koksie będzie tak samo. Jeśli tak to by oznaczało, że  winien jest TV.

 

Aha...winien jednak może być też kabel, bo ten drugi też jest posrebrzany, a kolega powyżej napisał, że ze złotymi problemu nie ma...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Nie chcę źle wróżyć, ale miałem tak na monitorze od kompa. Po czasie przerwy zaczęły występować coraz częściej aż miałem pełny slideshow i w końcu padła matryca.

No tak, ale podczas oglądania TV z dekodera Cyfrowej Polszmaty jak rowniez Netflixa nigdy się tak nie dzieje. Tylko podczas grania na prosiaku to występuje.
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli ktoś ma ten problem i nie wie jak sobie z tym poradzić, to rozwiązanie jest proste i nie jest to wina kabla HDMI. Winowajcą jest sam system PS4, które sam próbuje wyświetlać sygnał 4k w palecie RGB (domyślnie to jest włączone) lub YUV420 . Trzeba wejść w ustawienia>dźwięk i ekran>ustawienia wyjścia wideo>rozdzielczość> 2160p YUV420 i problem zniknie na zawsze. :) Też miałem z tym problem na Samsungu 55NU8072.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam podobnie odkąd przesiadłem sie na Oleda. O dziwo tylko na cyfrze występuje ten problem i zazwyczaj na sportowych kanałach.  Setup cyfry to 1080. Wiec jedynie, co mi pozostaje to pobawić sie z kablem, ktory jest kablem 3d i tez pozłacany.  Raczej to nie matryca, bo tvik jest nowy, ale z drugiej strony banding tez mam znaczny. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MEVEK napisał:

Mam podobnie odkąd przesiadłem sie na Oleda. O dziwo tylko na cyfrze występuje ten problem i zazwyczaj na sportowych kanałach.  Setup cyfry to 1080. Wiec jedynie, co mi pozostaje to pobawić sie z kablem, ktory jest kablem 3d i tez pozłacany.  Raczej to nie matryca, bo tvik jest nowy, ale z drugiej strony banding tez mam znaczny. 

Człowieku reklamuj ten banding nie ma na co czekać xD

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jeśli ktoś ma ten problem i nie wie jak sobie z tym poradzić, to rozwiązanie jest proste i nie jest to wina kabla HDMI. Winowajcą jest sam system PS4, które sam próbuje wyświetlać sygnał 4k w palecie RGB (domyślnie to jest włączone) lub YUV420 . Trzeba wejść w ustawienia>dźwięk i ekran>ustawienia wyjścia wideo>rozdzielczość> 2160p YUV420 i problem zniknie na zawsze.  Też miałem z tym problem na Samsungu 55NU8072.

tylko jak się to zaznaczy nie będzie gorszy obraz niż przy rgb? jaka jest różnica między tymi ustawieniami i np HDR?

 

 

Edit. już wiem że jak zaznaczę YUV420 to w grze z HDR-M mam ten sam zakres. jak ustawię RGB to po odpaleniu gry i wejsciu w opcje jest YUV422 czyli lepszy. po prostu to się automatycznie przełancza.

 

nie wiem jak ma się to do tej zmułki z sygnałem która. i mnie dotyczy, potestuję i dam znać.

Odnośnik do komentarza

@Czezare

 

Robi Ci się czarny obraz jak np. uruchamiasz/wyłączasz grę, która obsługuje HDR? Mi przy RDRze robi się czarny obraz tuż przed pojawieniem się loga Rockstar i po tym jak wybiorę opcję "Zamknij aplikację", w trakcie samej gry nigdy. Spróbowałem dać na YUV420 jak @cithall poleca, ale to zjawisko dalej wystepuje. Jedynie przy wyłączonym HDR nie ma żadnych przerw w obrazie. Chyba, że to normalka, że obraz się robi na chwilę czarny przy ząłączaniu HDRu?

 

EDIT: No i przy YUV420 kolory są wyprane totalnie :potter:

EDIT2: Mam Samsunga NU7172

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...