Jump to content

Fear Effect Reinvented


Badus

Recommended Posts

Zabawne, bo ostatnio przypomniałem sobie o tej chyba dość niedocenionej za czasów PsOone grze, a tutaj okazuje się, że N Switch dostanie godną dzisiejszych standardów zremasterowaną wersję! Osobiście mocno się jaram i właśnie kolejny solidny argument, by kolejną konsolą był Słicz.

 

Teaser Trailer

 

Pamiętacie oryginał? Nadal robi robotę? 

Edited by Badus
Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wstyd przyznać, ale ta marka ominęła mnie podczas katowana szaraka na przełomie tysiącleci. Z ciekawości sprawdziłem i można ten tytuł ograć na PS3, ale po zapowiedzi remastera wątpię by był sens. Mocno trzymam kciuku za ten tytuł, bo z fragmentów jakie sobie posprawdzałem, to szykuje się kawał dobrej, oryginalnej historii.

 

Ps. Pamiętacie jeszcze skandal jaki towarzyszył drugiej części? ;)

 

fe2_640x480.jpg

Link to comment

Kickstarter był na nową część Fear Effecta (która miała zresztą wyjść na wiosnę 2017). Ten remake, jak sądzę, został pomyślany przez Square-Enix jako forma zrobienia większego hype'u. Obie gry zrobi to samo studio, małe indie studio fanów serii z Francji (znane chyba głównie z w miarę ciekawego point-n-clicka pt. Goetia? Zwłaszcza przy obecnej cenie, gierka jest obecnie na Steamie przeceniona do kilku złotych).

 

 

Fear Effect to raczej słusznie niszowa dziś sprawa, gra była drewnem nawet jak na pierwszego PSX-a, a to osiągnięcie. Dostała dobre recenzje, bo miała "dobrą historię", co naprawdę nie było wśród recenzentów growych w 2000 roku wysoko ustawioną poprzeczką. Wystarczy zresztą puścić sobie na YouTube tę słynną lesbijską scenę, przecież to jest poziom drewna rodem faktycznie ze scenek otwierających pornole. Szkoda, że bez dalszej części.

 

W dobrych momentach, gra osiąga poziom kiczowatej radochy w stylu Metal Gear Solid czy Resident Evil. Potencjał na remake jest, ale wiele nie oczekuję. To trochę jakby 10 fanów "Fireflya" chciało zrobić remake kinowy, przy zdecydowanie za małym budżecie. Hiciorem nie pachnie, już ta nowa część która będzie bardziej typowo indykowa lepiej rokuje.

 

 

Swoją drogą, obie gry wyjdą też oczywiście na plejstejszyn i eksboksa...

 

 

Edited by ogqozo
Link to comment

Seria FE raczej nie ma dobrej fabuly i mimo tego, ze nie gra się w nia najlepiej to ma swoje momenty. W zasadzie wiele z nich to  taki protoplasta scen akcji z Uncharted, a przypominam, ze to sa gry z 2000 i 2001. Nie kojarze, żeby przed FE inne tytuły miale takie sceny w czasie rzeczywistym.

Link to comment
  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.