Skocz do zawartości

Assetto Corsa Competizione


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Gość kufir
21 godzin temu, GoltaR napisał:

Oby nie było trudniej na padzie niż w pierwszym AC. Czekam na premierę z niecierpliwością .

 

Właśnie że ma być trudniej ! To symulator, gra pod kierownicę a nie zręcznościówka pokroju Gran Turismo Sport. 

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
9 minut temu, orion50 napisał:

GT Sport bardzo daleko do zręcznościówki ;) 

 

Bliżej GTS do zręcznościówki tak samo jak Drive Club niż do Symulatora jak go wszędzie reklamują.

Pograłem i podziękuje pod kierownice Cars 2 oraz Dirt 2 super się nadaje.

Odnośnik do komentarza

CARS 2 ze swoim "poduszkowym" modelem jazdy nadaje się jedynie do tarcia chrzanu ale to tylko moje odczucia ;) a co do AC: Competizione to bardzo dobrze symuluje kategorie GT3 Blancpain. Skupili się na jednej serii i wyszło im to na dobre. Pograłem trochę na PC w zeszłym roku. Nie wiem jak bardzo to potną na konsolach, na moim średnim, ale jednak lepszym PC niż konsole, musiałem mocno zejść z detali a klatki tak gubiło :( 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, orion50 napisał:

CARS 2 ze swoim "poduszkowym" modelem jazdy nadaje się jedynie do tarcia chrzanu ale to tylko moje odczucia ;) a co do AC: Competizione to bardzo dobrze symuluje kategorie GT3 Blancpain. Skupili się na jednej serii i wyszło im to na dobre. Pograłem trochę na PC w zeszłym roku. Nie wiem jak bardzo to potną na konsolach, na moim średnim, ale jednak lepszym PC niż konsole, musiałem mocno zejść z detali a klatki tak gubiło :( 

 

PC2 wymagał bardzo długiego i żmudnego procesu ustawiania ffb, fov itp, ale kiedy w końcu udało mi się znaleźć dobre ustawienia to gra pokazała swoje prawdziwe oblicze. Mi się ten model jazdy podobał i nawet nie ustępuje IMO dużo Assetto Corsie. Tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę różnorodność pojazdów i warunków atmosferycznych, bo przecież AC to tylko suchy asfalt. A i rally cross w PC2 zdecydowanie bardziej realistyczny od tego w DR2, chociaż ten w DR2 daje więcej frajdy. :)

GT Sport ma kilka elementów symulatora, ale faktycznie jak się go porówna z AC czy PC2 to wydaje się mocno uproszczony w modelu jazdy.

Simracerzy komputerowi piszą, że po sesji w ACC nie chce się wracać do AC, że jest duży postęp jeśli chodzi o realizm prowadzenia. Nie mogę się doczekać osobiście. :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _White_ napisał:

piszą, że po sesji w ACC nie chce się wracać do AC

ja wróciłem niemal od razu na PC - ACC to tylko seria GT3. Pierwsze AC oferuje na PC znacznie więcej zwłaszcza z modami. ACC pod względem contentu jest jak early acces a o ile pamiętam to i wszystkich torów nie ma jeszcze z gt3 asia np. Jezdzi się równie świetnie jak w 1 i grafa + deszcz i noc robią robotę. Jednak do AC wracam często a na acc leje.

Prościej można napisać że ACC to taka F1, a pierwsze AC to gran turismo. Ja jakimś ogromnym fanem GT3 nie jestem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2020 o 11:25, orion50 napisał:

GT Sport bardzo daleko do zręcznościówki ;) 

 

Do sima niestety też :(

Gra ma całkowicie skopaną progresję utraty przyczepnosci na tylnej osi. Model fizyczny zdaje się być zero-jedynkowy i bardzo trudno przez to wyczuć samochód. To, że gra w pewnych aspektach jest trudna nie oznacza z automatu, że jest dobrym simem. 

Wg mnie GTS nie ma żadnego podejścia do Assetto jeśli o fizykę i model jazdy chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
23 minuty temu, Michał102 napisał:

 

Wg mnie GTS nie ma żadnego podejścia do Assetto jeśli o fizykę i model jazdy chodzi ;)

 

GTS to taki bardziej zaawansowany DriveClub, a cała ta otoczka tych mistrzostw FIA , Hamiltona itp to marketing. Gra nie ma nic wspólnego z symulatorem jazdy.  Jest prosta, można w nią grać jak w Need For Speeda. Zawiodłem się niestety.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Michał102 napisał:

 

Do sima niestety też :(

Gra ma całkowicie skopaną progresję utraty przyczepnosci na tylnej osi. Model fizyczny zdaje się być zero-jedynkowy i bardzo trudno przez to wyczuć samochód. To, że gra w pewnych aspektach jest trudna nie oznacza z automatu, że jest dobrym simem. 

Wg mnie GTS nie ma żadnego podejścia do Assetto jeśli o fizykę i model jazdy chodzi ;)

 

Zgadzam się z Tobą, ale porównywanie GT Sport do Driveclub. które czyni kolega kufir są przestrzelone. Pewne rzeczy GT Sport robi dobrze, ja bardzo lubię tam jeździć. Wszystko dobrze działa, serwery, wyścigi. Jak grałem w AC Competizione na PC to miałem wrażenie, że gram w wersje Beta. Nie mówię tu o samej fizyce, tylko o całej reszcie, która jest drewniana i nieintuicyjna. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

GT Sport ma taki jakiś charakterystyczny model jazdy, ni to arcade, ni to symulacja. Trzeba się przyzwyczaić i albo polubić, albo dać sobie spokój. Mnie tam się podoba. 

AC mam i czasem sobie odpalam. Model jazdy jest świetny. Szkoda tylko, że czasy w tych wyzwaniach, których jest multum są tak mocno wyśrubowane. Nie jestem w stanie wbić nawet brązu i przez to nie mam motywacji grania :( 

Kupiłbym ACC, ale boję się że tam też nie będę w stanie konkurować. 

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
9 minut temu, GoltaR napisał:

Czasy w wyzwaniach faktycznie dają się we znaki, na padzie udało mi się zaliczyć kilka tylko na brąz.

 

Ale AC czy Cars 2  to gra dla tych co mają kierownicę a przynajmniej takie jest założenie twórców gry ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.