Skocz do zawartości

Assetto Corsa Competizione


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2021 o 15:17, Michał102 napisał:

Jak trzyma 60 klatek, to szedłbym w to jak dzik na loche :)

Ciekawe jak jest na XSX

 

Na XSX jest stałe 60 klatek, przynajmniej przy full gridzie przy normalnej i lekko deszczowej pogodzie.

 

Wygląda fajnie, widać że trochę gorzej niż taka FM7 (np. widok w lusterkach to porażka), ale z drugiej strony jest dynamiczny cykl dnia i nocy i deszczu więc chociaż tutaj górują nad forzą.

 

Znakomicie się jeździ, póki co jeździłem w karierze 2 wyścigi na Zolder i baaardzo mi się podoba, online na publicu też jest ok chociaż czasami trzoda jest i niski poziom (sam jestem początkujący i dopiero uczę się tych mniej znanych torów jak Zolder właśnie).

 

Mam nadzieje że ta wersja na next geny to ten rok jeszcze, chętnie zobaczyłbym coś bliższego pecetowej jakości i więcej niż 20 aut na torze.

 

btw wczoraj w nocy siedziałem by pobić 2:25 na Spa, no nie jest łatwo na default setupie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dałem się skusić i pograłem dosłownie 20 minut, bo nie miałem czasu. W pierwszym wrażeniu trochę się odbiłem. Kierownica szalała, a pedał hamulca musiałem wciskać w podłogę, żeby w ogóle zareagował.

 

Poza tym straszne mydło na ekranie i mały dystans rysowania. Siedziałem od telewizora metr i nie byłem w stanie stwierdzić, jak oznaczone były boczne tabliczki na zakrętach. Mam nadzieję, że w tym nextgenen patchu to ekran będzie ostry jak żyleta. 

 

Na tą chwilę chyba poczekam sobie do lutego. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Pojeździłem wczoraj trochę. Nie będę ukrywał - model jazdy i świetna kamera z kasku powodują, że w GT Sport mam wrażenie, jakbym ścigał się rysorakami po dywanie. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal świetnie bawię się w GT Sport, ogrywając multika.

 

Jednak nadal mam duży problem ze znalezieniem odpowiednich ustawień dla FFB. Jak to powinno być? Wszędzie na filmikach zalecają raczej wysokie ustawienia, a to niestety powoduje, że kierownica wyrywa się z rąk, co absolutnie nie ma nic wspólnego z naturalnym oporem, który doświadczasz w jeździe realnym samochodem. Chyba, że się nie znam i w wyścigach realia są zupełnie inne?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:
16 minut temu, Michał102 napisał:
Koń zwalony i nie mogę się już doczekać, wygląda to zacnie emoji4.png

Ty pewnie będziesz wiedział, ta gra jest grywalne na padzie czy szkoda życia?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, wiadomo, że da się na padzie, ale przy symulacyjnym zacięciu tej gry nie wyobrażam sobie grania bez kiery, wszystko naprawdę fajnie tu się czuje poprzez FFB.

Odnośnik do komentarza
Teraz, PiPoLiNiO napisał:
13 minut temu, Michał102 napisał:
Koń zwalony i nie mogę się już doczekać, wygląda to zacnie emoji4.png

Ty pewnie będziesz wiedział, ta gra jest grywalne na padzie czy szkoda życia?

ACC jeszcze nie mam, wiec odnieść się mogę jedynie do starszego Assetto Corsa. Więc poczatkowo gra wydawala mi się kompletnie niegrywalna mając doświadczenia i przyzwyczajenia z gier typowo konsolowych, jednak jak przysiadłem na dłużej, to udało mi się to w miarę opanować. Kluczem jest tu bardzo precyzyjne i delikatne operowanie analogiem, bo gra nie ma typowych dla pada miliona filtrów i sterowanie jest przenoszone bardzo bezpośrednio. Ma to oczywiście swoje plusy, bo mamy pełną kontrolę nad samochodem, no ale trzeba to opanować i nie zniechęcać się od razu. 

Tak czy siak kierownica daje tu ogromną przewagę nawet nie w samych czasach, tylko w przyjemności z gry... na konsolach nie ma nic lepszego jeśli o ten aspekt chodzi. 

Ja nie wytrzymałem i kupiłem na olx używanego TMXa za 500 zł i gra się fantastycznie, polecam każdemu :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
21 minut temu, Michał102 napisał:
Koń zwalony i nie mogę się już doczekać, wygląda to zacnie emoji4.png

Ty pewnie będziesz wiedział, ta gra jest grywalne na padzie czy szkoda życia?

Michał to i na przysłowiowych drzwiach od stodoły pojedzie, więc na padzie tym bardziej ;) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...