Skocz do zawartości

Assetto Corsa Competizione


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kufir napisał:

W ogóle jeszcze nie jeździłem bo nie zalicza mi gwiazdek za czyste okrążenia i nie mogę dostać się do multi :[

 

Masz uruchomią opcje wyświetlania "znajomość toru" ? Jak w menu masz na auto to często ustawia ogólne staty i wtedy nie widać choć i tak powinno zaliczać. 4 kółka trzeba pojechać bezbłędnie na 3 gwiazdki. Ja pokatowałem w karierze Watkins Glena i mnie wczoraj wieczorem łączyło w multi tylko z tym torem, mimo ze mam już 3 gwiazdki na innych. Super się jeździ multi, jak wczoraj przysiadłem to 5 godzin zleciało moment. Z tego co podglądałem innych to prawie wszyscy na kierownicach ale na padach tez się trafiają. Nie sądziłem, że ACC zapewni mi taka kontrole padem, lepiej mi się teraz nawet jeździ padem niż w GTS.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Dzięki za poradę.

 

Pograłem trochę i wracam do Cars 2, nie uważam aby Asseto miało jakiś lepszy model jazdy. Dla mnie to wszystko jest bardzo porównywalne, a jednak Cars 2 chodzi płynniej i ma niesamowity efekt rozmywana sie obrazu przy przyspieszeniu, przez co super czujemy predkosc.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, kufir napisał:

Dzięki za poradę.

 

Pograłem trochę i wracam do Cars 2, nie uważam aby Asseto miało jakiś lepszy model jazdy. Dla mnie to wszystko jest bardzo porównywalne, a jednak Cars 2 chodzi płynniej i ma niesamowity efekt rozmywana sie obrazu przy przyspieszeniu, przez co super czujemy predkosc.

 

No model jazdy w ACC jest jednak bardziej wyszukany, słyszałem że ma pochlebne opinie od kierowców którzy naprawdę ścigają się w Blancplain, a to chyba najlepsza rekomendacja. Choć powiem szczerze że przy dobrych ustawieniach kierownicy faktycznie PC2 nie odstaje tak bardzo od ACC jak myślałem. Tym bardziej mi smutno kiedy sobie pomyślę o tym co się dzieje z PC3.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir
Cytat

No model jazdy w ACC jest jednak bardziej wyszukany, słyszałem że ma pochlebne opinie od kierowców którzy naprawdę ścigają się w Blancplain, a to chyba najlepsza rekomendacja

 

Dla mnie takie rekomendacje są nic nie warte bo zazwyczaj jest to sponsorowane.

Przykład z GTS, Hamilton rekomenduje tą grę jako prawdziwy symulator ....  A GTS to żaden symulator tylko przyjemna gra dla wszystkich odbiorców.

 

Odpaliłem wczoraj PC2 pojeździłem i więcej do ACC nie wracam.

PC2 wygląda lepiej (pomimo iz to stara gra), zmienne warunki atmosferyczne, a w szczególności deszcz wygląda po prostu lepiej ,  chodzi płynniej, ma większą zawartość, ma niesamowitą "kamere z kasku" gdzie super czujemy prędkość oraz świetny model jazdy. Który wcale nie ustępuje moim zdaniem temu z ACC.

Kupiłem swoją kopie i sprzedaje bo dla mnie jest to rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza

Panowie, a jak się ma FFB na G29 względem tego co było w jedynce? 

Pierwsze Assetto to wzór na konsolach (nie liczę tytułów pecetowych typu iR) i zastanawiam się czy aby tego nie skopali. 

 

Nie wiem czy się nie złamię i jednak tego nie kupie. Może spróbuje kuracji z DriveClubem i jakoś przywykne do tych 30 klatek:pawel:

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, kufir napisał:

 

Dla mnie takie rekomendacje są nic nie warte bo zazwyczaj jest to sponsorowane.

Przykład z GTS, Hamilton rekomenduje tą grę jako prawdziwy symulator ....  A GTS to żaden symulator tylko przyjemna gra dla wszystkich odbiorców.

 

Odpaliłem wczoraj PC2 pojeździłem i więcej do ACC nie wracam.

PC2 wygląda lepiej (pomimo iz to stara gra), zmienne warunki atmosferyczne, a w szczególności deszcz wygląda po prostu lepiej ,  chodzi płynniej, ma większą zawartość, ma niesamowitą "kamere z kasku" gdzie super czujemy prędkość oraz świetny model jazdy. Który wcale nie ustępuje moim zdaniem temu z ACC.

Kupiłem swoją kopie i sprzedaje bo dla mnie jest to rozczarowanie.

 

To nie tylko rekomendacje prawdziwych kierowców, trochę siedzę na forach i grupach poświęconych simracingowi i opinie większości simracer'ów są zgodne: model jazdy ACC przebija nawet ten z iRacing.

Co do PC2, zgadzam się że warunki atmosferyczne są w tej grze mega, ale tak naprawdę przydają się tylko w grze online, ponieważ AI przeciwników konsolowych kompletnie ignoruje kałuże i momentami jeździ albo zbyt wolno, albo zbyt szybko do panujących warunków. W ACC takie problemy nie występują, AI zachowuje się mega realistycznie. Dzisiaj w wyścigu aż ryj mi się cieszył kiedy widziałem, jak inteligentnie reagują np. na niebieską flagę.

 

4 godziny temu, Michał102 napisał:

Panowie, a jak się ma FFB na G29 względem tego co było w jedynce? 

Pierwsze Assetto to wzór na konsolach (nie liczę tytułów pecetowych typu iR) i zastanawiam się czy aby tego nie skopali. 

 

Nie wiem czy się nie złamię i jednak tego nie kupie. Może spróbuje kuracji z DriveClubem i jakoś przywykne do tych 30 klatek:pawel:

 

Gram na T300 i jest okej, trzeba tylko pogrzebać trochę w ustawieniach. Myślę, że będzie jeszcze jakaś łatka do ffb, ale i tak póki co ja nie narzekam, wiem dokładnie co się dzieje z samochodem, gdzie jest granica przyczepności. Na pewno poprawili ffb zawieszenia względem pierwszego AC, najechanie na wysoki krawężnik bywa zaskakująco brutalne.

Jak już wspominałem, ja tych 30 fps'ów już nawet nie zauważam.

 

W ogóle to wspaniały czas dla entuzjastów simracingu. Dla rajdowców mamy Dirt Rally 2, dla entuzjastów ścigania po torach jest ACC, a dla fanów dwóch kółek jest świetne Moto Gp 20. Aż nie wiadomo w co grać. :D

Odnośnik do komentarza

AI już w jedynce robi mega robote. Ustawiając poziom na kosmiczny i agresję na 50 jest mega fun. Ustawiam sobie wyscig na minimum 50 kółek, startuje z ostatniego pola i mam świetną zabawę walcząc o każdą kolejną pozycję. To chyba pierwsza gra w której konsola tak naturalnie porusza się na torze. Jeśli w dwójce jest jeszcze lepiej, to szacun dla twórców. 

 

Także chyba mamy odpowiedź czemu konsole sobie z tą grą nie dają rady. Fizyka i AI muszą strasznie obciążać bebechy. 

 

Ja mimo wszystko chyba jeszcze się wstrzymam i poczekam aż wyjdą next geny. Jeśli gra dostanie odpowiedniego patcha i będzie śmigać w betonowych 60 klatkach, to biorę. Jesli nie, to trzeba w końcu się przełamać i składać peceta :notbad:

Odnośnik do komentarza

Mam wątpliwości czy wyjdzie patch na next geny bo to studio robi świetne simy, ale słabe gry. Samo menu, lobby online czy cokolwiek innego wygląda jak pre-alfa. Jeżeli dadzą odpowiedni patch to sam kupię jak już wyjdzie na PS5 żeby pograć w dobrej oprawie i 60 FPS. Na razie szkoda mi kasy. 

Odnośnik do komentarza

Seria filmików "did you know that...?" o ACC, z której możemy się dowiedzieć dużo o głębi symulacji w tej grze. Mamy tu takie rzeczy jak wpływ wysokości nad poziomem morza na wydajność silnika, odpływ wody z trasy, chłodzenie opon przez kałuże i inne ciekawostki. Dbałość o szczegóły w tej grze jest mega.

 

 

Cały kanał jest zresztą bardzo fajny, polecam.

 

Edytowane przez _White_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Może trzeba być maniakiem motoryzacji aby to poczuć.

Model jazdy jest porównywalny z tym z Cars 2 a to już stara gra.

ACC NICZYM mnie nie zachwycił a miałem bardzo duże oczekiwania względem tej gry ...

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2020 o 08:31, kufir napisał:

Może trzeba być maniakiem motoryzacji aby to poczuć.

Model jazdy jest porównywalny z tym z Cars 2 a to już stara gra.

ACC NICZYM mnie nie zachwycił a miałem bardzo duże oczekiwania względem tej gry ...

 

Ja mam dokładnie odwrotnie, do PC2 podchodziłem dwa razy bez powodzenia. W ACC gram od premiery i uważam ze to najlepszy sim.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.