Skocz do zawartości

Hunt: Showdown


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gra ktoś?
Przyznam, że gierka o wiele ciekawiej prezentowała się na materiałach przedpremierowych niż w grywalnej formie... No a przynajmniej na streamach i gameplayach nie wygląda to zbyt porywająco: Łażenie po pustawej mapie w ślamazarnym tempie. Raz na parę, parenaście minut wyskakuje jakiś niemrawy zombiak czy inny pieseł, no i gdzieś tam niby są inni gracze, na których można się natknąć. Generalnie prezentuje się to fascynująco na poziomie flaków z olejem, choć tak samo nie rozumiałem, co niby fajnego jest w takim PUBG, dopóki w niego nie zagrałem. 

Tytuł kupuje mnie klimatem Bloodborne - tu jest nisza i potencjał, no ale nie w takiej wydmuszce. Do tego słychać głosy o żałosnej optymalizacji, a w zasadzie jej braku - nawet na high-endowych potworach ludzie potrafią mieć tu czasem 7fps. Rozumiem studia zewnętrzne, ale że też sam Crytek nie ogarnia własnego silnika, no to już jest źle. Jeśli ta gierka to faktycznie ich "być albo nie być", no to przykro mi, ale... No. :/

 

Obecnie w early accessie wołają sobie za to 72,99zł. Prawdopodobnie z czasem przejdzie w model F2P. Szkoda, że to tylko onlajnówka z PvP i PvE, bo potencjał jest.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ostatnio obejrzałem jakiś gameplay i muszę przyznać, że wcześniejsze grywalne fragmenty prezentowały się dużo okazalej. Widać tu wyraźny downgrade, kolory straciły na intensywności, całość zrobiła się jakaś taka pusta i wyprana...
Pomysł jest intrygujący, takie trochę EVOLVE, tyle że w nasze łowy mogą wmieszać się inni gracze (albo my w ich łowy) i bardzo mi się podoba, podobnie jak klimat, ale i tak czekam na wersję konsolową, bo PeCeta nie posiadam :)

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Ja ogrywam. Wcześniej dostałem klucz do zamkniętej alfy, teraz gram w early access. Optymalizacji nie ma, ale będzie, to dopiero alfa. Premiera 1.0 najszybciej w przyszłym roku. Choć twórcy i tak dodali, że nawet po optymalizacji gra będzie głodna mocy cpu, więc ciężko to widzę na konsolach.

 

Gra ma dość specyficzny sposób rozgrywki, który bardziej można zrozumieć grając samemu. Np. audio ma tu olbrzymie znaczenie. W wymaganiach minimalnych twórcy zalecają słuchawki. W grze jest wbudowany już system dźwięku przestrzennego z bardzo dobrą głębią i pozycjonowaniem. Na mapie sporo elementów, które zdradzają naszą pozycje (hałasujące, odlatujące kruki, szczekające psy, rżenie konia, wiszące łańcuchy, potrzaskane szkło itp.), plus dźwięki potworów, wszystko to reaguje na naszą obecność. Do tego wystrzały i odgłos naszych kroków. Wszystko to jest słyszalne z dość dużej odległości i inni gracze mogą łatwo nas zlokalizować gdy gramy nieostrożnie. A polujemy tu nie tylko na potwory, ale i na innych łowców (graczy), których zawsze oprócz nas jest 9 na mapie. Tak więc tytuł promuje skradanie, powolne podchody i kampienie z nasłuchiwaniem. Nie wszystkim przypadnie to do gustu.

 

Nasz łowca zdobywa punkty doświadczenia, perki, więcej zdrowia. Ginąc, tracimy go permanentnie (musimy nabyć nowego za kasę), a także połowę punktów XP z meczu. Więc czasem warto się wycofać i wcześniej uciec z terenu, gdy czujemy, że mamy nikłe szanse przetrwania. Możemy wyjść z mapy zawsze gdy dojdziemy do punktu ewakuacji.

 

Gra ma potencjał, ale wymaga jeszcze sporo pracy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2018 o 13:25, bocieque napisał:

Choć twórcy i tak dodali, że nawet po optymalizacji gra będzie głodna mocy cpu, więc ciężko to widzę na konsolach.


Oj, ten głód czuć. Trochę dodatkowego grosza ostatnio wpadło, no to kupiłem sobie dziś to to. Gierka zarzyna mi kompa już na etapie menu głównego - wszystkie wentylatory w budzie wchodzą na pełne obroty, a loading potrafi trwać z minutę, mimo że rzecz siedzi na dysku SSD. :D Nie dziwota: CPU mam mniej więcej na poziomie wymagań minimalnych, za to GPU z zalecanych, acz wyciągam z tego combo jedynie ledwie akceptowalne okolice 30fps na ustawieniach low.

Na razie rozegrałem sobie dwa meczyki. W pierwszym od razu na starcie załatwił mnie jakiś pokrak, który, ku mojemu zdziwieniu, niewiele zrobił sobie z kilku headshotów z podstawowego karabinu. Drugie podejście okazało się bardziej owocne: odnalazłem kilka wskazówek, postrzelałem się z jakimś typem, chyba zmuszając go do odwrotu. Zginąłem chyba od zatrucia przez rój much. :lapka:

Klimat jest bajeczny, a oprawa robi nawet na tych niskich ustawieniach. Niech to tylko doszlifują pod kątem technicznym. Ma szansę być :banderas:

Wysłałem Ci też invite na Steamie. Chętnie zagram kiedyś w duecie, jak tylko ogarnę sobie mikrofon, bo obecny coś mi nawala. ;)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

No klimat jest fenomenalny, zwłaszcza w nocnych wypadach. Jedynie obawiam się, że postępy nad grą będą bardzo wolne. Niby to dopiero alfa, no ale zobaczymy. Optymalizacja leży. Wcześniej na i5 4690 miałem spadki do 22 fps. Zwykle 30-50 fps. Dopiero teraz na i7 8700 poniżej 60 fps nie spada. Na gtx 1060. Jak wyżej pisałem, tytuł głównie siedzi na procku.

 

W sumie nie grałem jeszcze w duo, latam tylko solo, ale może sprawdzę w teamie. Nawet jak się gra samotnie, to walczy się przeciwko zespołom, ale można sobie poradzić. Trzeba tylko zmienić nawyki, bo w Hunta gra się inaczej niż w 95% gier multi. Polecam filmiki tego gościa, bo ogarnia:

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, bocieque napisał:

Trzeba tylko zmienić nawyki, bo w Hunta gra się inaczej niż w 95% gier multi. 

 Właśnie boleśnie się o tym przekonuję na własnej skórze. Teraz, po kilku meczach, już rzadziej ginę z łap szeregowych stworów, a częściej spotyka mnie zabójczo celny headshot nie wiadomo skąd. :D 
Osobną kwestią jest ogarnięcie efektywnego zasięgu broni... No nic, wiele nauki przede mną. :)

Odnośnik do komentarza

Crytek pozostaje Crytekiem nawet w chwili kryzysu. Miast skupić się na ogarnianiu gry, wożą się po targach i chwalą techdemkami :D
 

 

Co ciekawe, kwalifikują Hunta jako grę AAA :dog:

Poczyniłem małe progresy: parę razy dożyłem do końca rundy, a raz nawet udało mi się ustrzelić innego łowcę. I słowo daję - w żadnej innej grze online nie miałem jeszcze takiej satysfakcji z fraga :obama: 
@bocieque Dzięki Kaftannowi w ogóle zainteresowałem się Huntem, ale jego filmy są dla mnie zdecydowanie zbyt mocno pocięte, by coś więcej z nich wynieść. Miejscami przypominają niemal fragmovie. Za bardziej pomocne uważam filmiki tego gościa:


Pełne mecze od początku do końca. Dowiedziałem się z nich np. o możliwości wyważania zaryglowanych drzwi od zewnątrz. :lapka: 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

No objective jakiś tam jest - coś tam trzeba podnosić, ale rozumiem, że to tylko te punkty za które możemy kupić upgrade'y, hunterów. Spoko, że to wprowadzili. Ludzie grają odczuwalnie bardziej agresywnie, bo i nie boją się stracić huntera z wyposażeniem za kilkaset $

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, El Loco Chocko napisał:

zobaczymy ile to to warte ;>

Przygotuj się na wysoki próg wejścia i konieczność wyrobienia zupełnie nowych nawyków :lapka: Jak gdzieś wyżej pisałem: ja dopiero po kilkunastu godzinach zacząłem mniej więcej ogarniać co i jak się powinno robić. No ale satysfakcja była w opór :)

Jak coś, to możemy zapolować w duecie :ogor:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...