Skocz do zawartości

Watchmen - 2019 - HBO


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Skończyłem i z ostatnich głośnych seriali, które niedawno nadrabiałem (Stranger Things 3, Mandalorian) Watchmen zdecydowanie najbardziej mnie zainteresował. Zdaję sobie sprawę, że to trochę efekt dosyć prostych zagrywek Lindelofa (tajemnica goni tajemnicę, cliffhanger w każdym odcinku) i często było tak, że o ile większość odcinka niekoniecznie była jakaś wspaniale poprowadzona (szczególnie początkowe epizody), tak końcówka sprawiała, że miałem ochotę zaraz odpalić następny. Tak jak mówię, trochę tanie, ale działa. 

 

Fajnie, że mimo wszystko wraca sporo znanych bohaterów i opowieść jest bardzo mocno osadzona w świecie komiksu, bo przed premierą miałem wrażenie, że to będzie bardzo luźna kontynuacja. Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie oglądać tego bez znajomości materiału źródłowego, mimo, że często dostajemy dosyć mało subtelną ekspozycję. Gorzej, że nowe postacie to w większości niewypał, z największym nieporozumieniem, jakim jest, poniekąd główna bohaterka. Odpychające, wulgarne babsko z zerową charyzmą i zwyczajnie nieciekawą historią. Zdecydowanie największy minus serialu. Za to taki Irons kradnie prawie każdą scenę, cały jego wątek to rewelacja. Fabuła trochę przekombinowana a rasowy wątek przewodni może na początku nawet odrzucać, no ale jak przymkniemy na to oko i przyjmiemy, że w Watchmen nie wszystko jest takie, jak się pozornie wydaje, to rozwiązanie okazuje się całkiem niezłe (choć finał trochę przekombinowany). 

 

No nie mogę powiedzieć, że jestem do końca usatysfakcjonowany, ale całość ma w sobie to coś, co sprawiło, że w przerwach między seansem kolejnych odcinków dużo o serialu myślałem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem trzy odcinki i jest bardzo dobrze. Niemal godzinne epizody mijają bardzo szybko, bardzo dużo nawiązań do komiksu, co cieszy. Strażnicy wykreowani na potrzeby serialu całkiem ok, najlepszy obecnie Pan Zwierciadło, mocne skojarzenia z Rorshakiem. Dobre dialogi, świetna muzyka, dobrze rozwijającą się historia. 

 

Fajnie, że w serialu pojawiła się 

Jedwabna Zjawa, i ma tak znaczącą rolę.

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem całość, ciekawe czy Moore widział ten serial. Jeżeli tak, to zapewne jest w pełni usatysfakcjonowany. Lindelof kolejny raz pokazał, że zna się na swoim fachu. Jeden z lepszych, jak nie najlepszy serial poprzedniego roku, kto nie widział niech nadrabia zaległości. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to 2 sezon miałby powstać tylko w przypadku ponownego zaangażowania Lindelofa w projekt. Gdzieś czytałem, że Lindelof i szef HBO po rozmowie stwierdzili, że nie będzie  kolejnego sezonu. Głównie to HBO naciska by ewentualny 2 sezon był tylko z Lindelofem, on z kolei ma chyba wyebane troszkę.

I gdzieś w wywiadzie potwierdził, że Angela

Spoiler

ma moce Manhattana. 

Osobiście JEŻELI byłby 2 sezon i GDYBY kontynuowali story Angeli to bardzo chciałbym zobaczyć wszystko z innej perspektywy.

Spoiler

Angele nie jako nowego Dr Manhattana ale jako Overlorda pochłoniętego nieograniczoną mocą. Taki myk to byłoby coś odważnego ale w 2020 roku raczej nierealne.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...