Skocz do zawartości

Firewall: Zero Hour


janol

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup , tym bardziej że jest promocja w PS Store. Oczywiście obowiązkowo dokupię Aim Controller, a w czasie gry pozasłaniam okna, żeby sąsiedzi nie widzieli, że biegam z plastikowym karabinem.

Dwa pytania:

1. Kojarzy ktoś jaki net minimalnie jest wymagany do komfortowej gry? U mnie na wsi korzystam z radiówki, teoretycznie 20 Mbps, no ale wiadomo jak jest wieczorami z internetem.Realnie wieczorami mam maks 10 Mbps, często w okolicach 5-6 Mbps...

2. Zakładam, że gra nadal żyje, pytanie czy ktoś z forum gra? Skoro to gra drużynowa, to chyba warto na początku mieć ekipę, która trochę wprowadzi w realia.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sam sobie odpowiem na pytania z pierwszego posta, może komuś się przyda.

Net 20 Mbps spokojnie wystarczy, nawet z ograniczeniami o których pisałem. Community w grze jest całkiem fajne, tzn ludzie są pomocni, żeby wprowadzić w realia gry. Nadal niewiele kumam co trzeba robić oprócz strzelania, nie umiem w taktykę ani nic takiego, ale ogólnie bez przypału.

Fajnie rozwiązana jest "gradacja" trybów gry: najpierw misje solo, dla totalnych nowicjuszy, żeby wyłapać podstawy, potem multi w czteroosobowym zespole przeciwko AI (jako atakujący lub broniący) a w końcu mecze drużynowe 4 vs 4, gdzie ginę po 30 sekundach, chyba że gdzieś się schowam.

Podstawą gry jest komunikacja z innymi graczami, bo osoba która została zastrzelona może nadal pomagać swojemu zespołowi: istnieje możliwość przełączania się między róznymi punktami mapy, obserwowania wrogów i przekazywania swojej drużynie informacji o pozycji przeciwników.

Aim Controller jest bardzo ok, zdarzają się czasami jednak problemy z detekcją broni, przez co dochodzi do absurdu np. trzymam kontroler przed sobą, ale w grze broń jest skierowana w takiej sytuacji np. o 30 stopni w lewo. Pomaga zazwyczaj szybkie machanie kontrolerem, bo najczęściej przywraca broń na właściwe miejsce. Nie opanowałem jeszcze w zadowalającym stopniu skoordynowania ruchów postaci w grze i mojej pozycji przed kamerą. Teoretycznie można się obracać "w realu" albo stać cały czas prosto i korygować pozycję w grze analogiem na kontrolerze.

Ogólnie ta gra wydaje się być dość "głęboka", można pewnie poświęcić jej wiele godzin i doskonalić się w taktyce, wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie broń (wyraźnie się różnią) - ma potencjał esportowy. Z drugiej strony jest też, na pewnym poziomie, dość przyjazna dla nowych graczy, którzy nie mają ambicji, żeby się w niej doktoryzować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na początku trudno jest. Trzeba trafic dobry team i przeciwników by miec szanse. Ale potem... Nie pamietam jaka gra dala mi tyle radochy co moment w firewall gdy wpadasz na plecy druzyny wroga ze strzelba. Say hello to my little friend!

 

Ogolnie to niezła rewolucja wzgledem "plaskich" gier. Ciezko wytłumaczyć komus kto nie ma vr.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Od czasu do czasu nachodzi mnie na Firewalla. Ostatnio tak właśnie mam i gra się jak zawsze czyli wybornie. Gdyby tylko postarali się od początku i zrobili normalne serwery. Czekanie aż znajdziesz team nie zajmuje baaardzo długo, ale jednak fajnie by było mieć normalny matchmaking. Chciałbym moć szybko wskoczyć na meczyk czy dwa, a to może trwać o wiele minut za długo. Jak nie znajdzie gotoweo teamu to zostajesz hostem, potem trzeba czekać aż się ludzie zbiorą i grasz ze świadomością ze jak wyjdziesz to wszystkch wywalisz i dalej będą szukać teamu. Czemu zmuszają mnie do bycia niemiłym? brak im onkurencji. Ma wyjść jakiś podobny multi shooter niedługo podobno, więc zobaczymy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...