Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

android tv to mistrzostwo swiata

 

nie ma oficjalnej apki spotify na tv? zaden problem! instalujemy jakis eksplorator plikow, sciagamy apke na pendrive, instalacja i juz jest.

 

poza tym nie wiedzialem, ze kiedykolwiek bede obslugiwal telewizor myszka i klawiatura xd

Możesz również Dual Shockiem, ja właśnie tak suwam po menu. Co do ustawień, bawiłem się wczoraj na trybie standardowym i grze. Tryb Żywy nie wiem czemu ale łapie ostrość co jakiś czas co powoduje dziwny efekt.

 

1. Ustawienia

Tryb eco wyłączony

Jasność maks

Ostrość - 85

Gamma 0

Rgb w konsoli na full

Kontrast 80

Motion flow standard

Temp barw - ciepłe

Czujnik światła - wyłączony

 

Odległość tv od kanapy 2,5m

 

Wzorowałem się na opiniach i ustawiałem raz jedne konfiguracje a raz drugie, generalnie nie wiem jaki tryb jest najlepszy, czy gra czy może standard, ciężko ocenić.

 

Z racji, że mamy te same tv zapytam z ciekawości jakie Ty masz ustawienia? I czy od razu bez ustawień odpalałeś Destiny?

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Czytałem wiele poradników i testów na temat ustawienia tv pod gry i trochę jestem w szoku co tutaj np Fanek wypisuje. Motion flow itp do gier to już wogole się nie nadaje. Chcesz mieć płyny obraz to kup pc z 120 hz monitorem i graj w 120 fps. Sztuczne uplynniacze to do gier się nie nadają na każdym zagranicznym forum o tym przeczytasz. Tak samo jak dynamiczne kontrasty itp wszystko to zaklamuja obraz i albo dodaje detali albo powoduje że ich nie widzisz.

 

Balas bieli to można jedynie podczas profesjonalnej kalibracji ustawić a na oko to więcej zaszkodzi niż pomoże.

 

Nie miałem tv sony może tam jest inna bajka, ale w tv lg lub samsunga używa się trybu pc lub game. Input lag przy 60 ms juz jest odczuwalny nawet w grach single Player utrudnia rozgrywkę.

 

Ustawianie reszty opcji okolicy max np kontrast , podświetlanie, nasycenie kolorow powoduje wypalanie oczu i obraz jest nienaturalny.

 

IMO każdy niech ustawia tv jak chce i tyle :)

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chcesz mieć płyny obraz to kup pc z 120 hz monitorem i graj w 120 fps. 

 

Czytałem wiele poradników i testów na temat ustawienia tv pod gry i trochę jestem w szoku co tutaj np Fanek wypisuje. Motion flow itp do gier to już wogole się nie nadaje. Chcesz mieć płyny obraz to kup pc z 120 hz monitorem i graj w 120 fps. Sztuczne uplynniacze to do gier się nie nadają na każdym zagranicznym forum o tym przeczytasz. Tak samo jak dynamiczne kontrasty itp wszystko to zaklamuja obraz i albo dodaje detali albo powoduje że ich nie widzisz.

 

Balas bieli to można jedynie podczas profesjonalnej kalibracji ustawić a na oko to więcej zaszkodzi niż pomoże.

 

Nie miałem tv sony może tam jest inna bajka, ale w tv lg lub samsunga używa się trybu pc lub game. Input lag przy 60 ms juz jest odczuwalny nawet w grach single Player utrudnia rozgrywkę.

 

Ustawianie reszty opcji okolicy max np kontrast , podświetlanie, nasycenie kolorow powoduje wypalanie oczu i obraz jest nienaturalny.

 

IMO każdy niech ustawia tv jak chce i tyle :)

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

 

Przecież lepsze tv mają 120hz a nawet 240hz matryce. Bawić się motion flow na 60 hz tv raczej w pełni nie możesz np. 40 calowy W829 pozbawiony jest tej opcji.

 

Co do ustawienia niektórych parametrów na max to zależy od danego modelu.

 

Podświetlanie daje się na maxa w modelach, które umiarkowanie bądź gorzej świecą. Głównie to dotyczy starszych modeli Bravia.

Kontrast natomiast to im wyższa rozdzielczość to można go dać wyżej, natomiast przy niższej rozdziałce kontrast na maxa może powodować rozmycie kontur, kolorów. Szczególnie jest to widoczne na starych tv crt.

Co do nasycenia kolorów to nikt raczej na maxa nie daje bo wiadomo co go czeka. Max to 65-70% na suwaku.

 

Bardzo ważne jest także ustawienie jasności w tv. Im wyżej tym gra gorzej będzie wyglądać, natomiast im niżej to może być za ciemno.

Dużo zależy od modelu. W starej Bravii W5500 mam na 60-62 a w nowym W828 45-47.

 

Ustawienia obrazu do gier to wcale nie taka prosta spraw ponieważ to nie filmy, programy itp.

Tutaj trzeba pokazać tekstury, cienie itd.

 

 

Najlepiej niech sobie każdy ustawi jak mu pasuje ponieważ gusta są różne.

Odnośnik do komentarza

No i jaki efekt? Ja dałem podświetlenie na maks i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. A powiedz mi kolory w zaawansowanych na tje stronie z linka, które ustawienie wybrałeś? Bo tam kilka opcji widzę. Dzisiaj jak z pracy wyjdę to ustawię jak Ty i sprawdzę sobie ;)

 

Ps. Ustawiłem na kino pro i strasznie przyciemniał i w ciepłe barwy wszedł obraz, tak musi być czy w ustawieniach też można się pobawić aby to ulepszyć?

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Kino zawsze takie jest.

 

 

 

A ja odpuszczam sobie te Sony W8 jak i W7 i jednak szukam czegoś z lepszym input lagiem. No nie da mi to spokoju. Zna ktoś dobry model telewizora 55 cali z dobrym Input Lagiem? Do 4 tysięcy złotych?  Ponoć Toshiba 55L7453DG ma znakomity input lag, niemniej ma za to kilka swoich własnych wad.

Odnośnik do komentarza

No ja w TV w salonie Bravi NX 750 mam 3d i ani razu nie użyłem:)  Teraz sobie urządzam pokoik gracza (granie w salonie powoli męczy jak ci dzieci konsolę wyłączają podczas trudnego momentu:) ) i szukam czegoś nowego i raczej kupię tego 55kdl755c. Problem mam natomiast z kinem domowym. Te z salonu w nim zostanie i chyba kupię soundbar bo szkoda mi siana na drugie audio.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Cześć chłopaki. Potrzebuję porady, jestem 2 lata stron do tyłu w tym temacie, powoli nadrabiam. Ostatni raz się udzielałem, gdy kupowałem swój aktualny TV Sony Bravia KDL50W805W, który wtedy przodował we wszystkich rankingach i wszyscy tutaj mocno polecali. Jestem bardzo zadowolony, z tym że sporo bad pikseli mi wyskoczyło. Teraz chcę go oddać rodzicom i chciałem sobie kupić identyczny, z tym, że nowy, ale już nie sprzedają. Co go zastapiło? Co teraz warto kupić? Oto moje preferencje:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Czasem na pufie metr od TV a czasem na kanapie 4m dalej.
3. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Obraz ma być nieskazitelny z każdego kątu
4. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku.
5.Jaki masz obecnie telewizor? 50W805B
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? ostry, naturalny i płynny obraz
7. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4, Apple TV, Laptop.
8. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, główne przeznaczenie TV.
9. Preferencje co do marki? Sony
10. Preferencje co do wielkości? Minimum 50"
11. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, rozmyty obraz, przekłamane kolory, słaba jakość wykonania, grube ramki. 
12. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami/w nocy.
13. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Poniżej 4000.
14. Czy telewizor ma mieć 3D? Tak, takie same jak w 805B, bo mam sporo par okularów.
15. Czy ważne jest wifi? Tak, korzystam z funkcji Smart.
16. Na czym najbardziej Ci zależy: na płynnym obrazie z niskim input lagiem, oraz na jakości obudowy. Chciałbym aluminiową, czarną obudowę jak w moim 805B, a nie jakiś trefny Samsungowy plastik.

Odnośnik do komentarza

Podjechałem do Media Expertu i nie mają tam 805C tylko 808C. Koleś zachwalał, ale Sony to jednak buce, że nie dają juz okularów w zestawie i podstawki nie można zastosować jako wieszaka. 3400 za 50" sobie życzą. Brać? Można kupić coś lepszego w tej cenie, nawet jeśli miałby, zrezygnować z 3D?

 

Samsung i Philips już zrezygnowały z 3D w tv na rok 2016, pewnie inni pójdą w ich ślady czy jest sens kupować tv 3D ? 

Odnośnik do komentarza

Bo prawda jest taka, że takiego 3d jak w imax na tv nie zobaczysz, imitacje tylko. Od kiedy u Brata zobaczyłem 3d (samsung z górnej półki) tak stwierdziłem, że to za słabo jak dla mnie i wolę bez a jak najdzie mnie ochota na 3d to wybieram się do imaxa i doznania mam z najwyższej półki bo nie oszukujmy się, nie siedzimy i wszystko jak leci w 3d oglądamy.

Odnośnik do komentarza

Ktoś używał ten telewizor? Samsung UE55JU7000.

 

Sam już nie wiem. Wygląda na to, że ciężko o świetny telewizor, który w dodatku ma niski input lag. Chyba że kosztuje 10 tysięcy.

 

 

edit: DOBRA, chyba znalazłem mój idealny TV :)...  Samsung JU7500

 

Input lag na poziomie 20 ms i znakomity obraz. Cena lekko zaporowa, ale...

 

Edit. 2 Fuu, teraz zauważyłem, że jest zakrzywiony. Niefajnie.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Wiadomo jakie ceny będą miały nowe Bravie? Oraz ja się zapowiadają? 

 

Zależy o które serie Ci chodzi, jeśli mówimy o wyższej półce to w Irlandii ceny zaczynają się tak w przybliżeniu od ponad 8 tyś zł mowa o 4k HDR. Porównując ceny jest drożej w porównaniu do zeszłorocznych modeli tak o 200-300 euro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...