Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie ma to tego nie wiemy. Raczej tylko to że jest zadowolony no i dobrze, jeśli jest to ja nawet bardziej.

Sorry to do posta easye.

Poza tym co się przejmujesz. Nikt nie ma zastrzeżeń do jakości obrazu tylko co najwyżej że inne tv w podobnym przedziale cenowym są porównywalne.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Samsung i wszyscy oprócz jednego portalu twierdzą, że matryca jest 10 bitowa. No ale ty i jedna stronka na necie, która często się myli wiecie lepiej. Ok.

 

Tłumacz sobie HDR'em to jak chcesz, nikt oprócz chyba Ciebie tak nie robi. Dla każdego jest to high end i tyle. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nie chciałem nikogo urazić, jezeli ktoś się poczuł dotknięty to przepraszam (nawet jakiegoś tam easye). Dziwne i smutne jest tylko to że jak coś kogoś cieszy to zaraz zjawia sie gromadka omnibusów którzy są w stanie udowodnić ze to był życiowy błąd i najlepiej skoczyć z okna. To takie Polskie i niestety często spotykane na forumku a forumek nazywa to "bólem dupy".

No akurat Twoje 2 posty totalnie nie wniosly nic do tematu, do tego sytuacje mozna odwrocic. Jak ktos zastanawia sie nad wyborem telewizora i znajdzie w nim wady, to zawsze wbije jakis gimbus, ktory wydal juz pieniadze i kazde stwierdzenie traktuje personalnie,do tego na sile stara sie udowodnic, ze wszystko o czym pisza na sieci to "wymysl oplaconych masonow". To takie polskie niestety, a nazywa sie bolem dupy.

 

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

 

Fajna stronka z cala masa informacji, ktore z reguly na innych portalach nie sa podawane. Mocno zastanawiam sie akurat nad tym modelem, moze ktos na forum ma?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

KS9000 jak najbardziej. Jakość obrazu identyczna praktycznie. DX900 i ZD9 czy KS9500 już nie. Tutaj mamy referencyjne FALD modele jeżeli chodzi o LCD.

Dla mnie są 4 rodzaje TV:

 

- budżetówka

- mid range

- high end

- referencja

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

mattaman - KS 7000 ma 10 bitową matrycę - już rtings poprawiło to w swojej recenzji

 

A w ogóle to beka - ktoś by nam zakrył nazwy 2 TV i puścił np. Uncharted 4 i chu.ja byśmy wiedzieli, który ma 8 bit, a który 10, ale zawsze jest się o co posprzeczać, bo w testach pisali, że ten ma czerń o 0,005 głębszą

 

A druga beka z ludzi, którzy cały czas piszą, że nie warto teraz kupować TV, żeby się wstrzymać aż stanieją/aż HDR będzie lepszy, bo teraz raczkuje/bo wyjdzie inny lepszy HDR, a za pół roku znowu coś nowego się okaże mesjaszem elektroniki to znowu będzie zaczekaj i tak czekaj czekaj aż technologia dojdzie do kresu możliwości i potem odczekaj jeszcze 2 lata aż stanieje i wtedy zrobisz deala tysiąclecia

Edytowane przez tjery14
Odnośnik do komentarza

 

Nie chciałem nikogo urazić, jezeli ktoś się poczuł dotknięty to przepraszam (nawet jakiegoś tam easye). Dziwne i smutne jest tylko to że jak coś kogoś cieszy to zaraz zjawia sie gromadka omnibusów którzy są w stanie udowodnić ze to był życiowy błąd i najlepiej skoczyć z okna. To takie Polskie i niestety często spotykane na forumku a forumek nazywa to "bólem dupy".

No akurat Twoje 2 posty totalnie nie wniosly nic do tematu, do tego sytuacje mozna odwrocic. Jak ktos zastanawia sie nad wyborem telewizora i znajdzie w nim wady, to zawsze wbije jakis gimbus, ktory wydal juz pieniadze i kazde stwierdzenie traktuje personalnie,do tego na sile stara sie udowodnic, ze wszystko o czym pisza na sieci to "wymysl oplaconych masonow". To takie polskie niestety, a nazywa sie bolem dupy.

 

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

 

Fajna stronka z cala masa informacji, ktore z reguly na innych portalach nie sa podawane. Mocno zastanawiam sie akurat nad tym modelem, moze ktos na forum ma?

Różnica pomiędzy mną a Tobą jest taka że ja szukałem, czytałem, testowałem i mam a Ty piszesz palce na wodzie i ciagle marzysz. I powiedz mi co takiego szczególnego wyniosły Twoje ostatnie posty oprócz personalnego podjazdu na mnie?

Odnośnik do komentarza

No dla mnie high endowy TV, to taki topowy model a nie te średniaki które mamy w domu, oczywiście nikt nic nie ujmuje naszym telewizorom lecz high endami to ja ich bym nie nazwał. Stosowna jakość do ceny ja tam z mojego średniaka jestem zadowolony :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Nie chciałem nikogo urazić, jezeli ktoś się poczuł dotknięty to przepraszam (nawet jakiegoś tam easye). Dziwne i smutne jest tylko to że jak coś kogoś cieszy to zaraz zjawia sie gromadka omnibusów którzy są w stanie udowodnić ze to był życiowy błąd i najlepiej skoczyć z okna. To takie Polskie i niestety często spotykane na forumku a forumek nazywa to "bólem dupy".

No akurat Twoje 2 posty totalnie nie wniosly nic do tematu, do tego sytuacje mozna odwrocic. Jak ktos zastanawia sie nad wyborem telewizora i znajdzie w nim wady, to zawsze wbije jakis gimbus, ktory wydal juz pieniadze i kazde stwierdzenie traktuje personalnie,do tego na sile stara sie udowodnic, ze wszystko o czym pisza na sieci to "wymysl oplaconych masonow". To takie polskie niestety, a nazywa sie bolem dupy.

 

http://uk.rtings.com/tv/reviews/sony/x850d

 

Fajna stronka z cala masa informacji, ktore z reguly na innych portalach nie sa podawane. Mocno zastanawiam sie akurat nad tym modelem, moze ktos na forum ma?

Mam od 3 dni podpięty pod prosiaka, pierwsze wrazenie WOW. Przesiadłem sie z full hd tez Sony. Cos wiecej napisze po weekendzie jak bede mial czas pozadnie posprawdzać i potestować. Na ta chwile bawie sie jeszcze z kalibracja. Uncharted4, inFamous first light, ratchet robi robote ale odpalone dosłownie na pare minut. Po przesiadce z 40" na 55" - o s(pipi)esyn jak wielki xD

Odnośnik do komentarza

KS7000 u nas to to samo co KS8000 w USA. 

 

Różnica w cenie nagle maleje.

 

http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku7000

-to nie jest to samo co KS7000 ?

Nie.

 

EU/US

 

KS7000/KS8000

KS8000/KS9000

KS9000/KS9500

KS9500/KS9800

 

KU6400/KU7000

 

Cała tegoroczna linia samsunga inaczej nazywa się w EU i US. Nie wiem czemu zdecydowali się tak zrobić, ale nazewnictwo wprowadza zamieszanie. Tak czy inaczej rtings to portal z USA więc ich recka kS8000 to recka naszego KS7000.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Przecież KS8000 to jest KS7000 na niektóre rynki. Matryca jest identyczna i wszelkie parametry obrazu. Cytat z linku powyżej; "The KS8000 can also get very bright and does justice to HDR content. The equivalent model in Europe is the KS7000."

up Ins pierwszy. Widzę że easy jak zwykle dobrze poinformowany:) No ale jakby przeczytał ten test a nie zerknął tylko na parametry i cenę to może by się czegoś dowiedział. No i kto tu się spina i pisze posty bez sensu?

 

ps Cena KS7000 zaczyna się też od 4999 za wersję 49'.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ten soniacz u nas ma oznaczenie x8505, samsung ks8000 to u nas ks7000. Kilkanaście postów wcześniej pytałem jakie macie zdanie na temat tego sony i nikt nic nie odpisał. Wahałem się pomiędzy jednym i drugim. Różnica w cenie tych tv w media to 8500 za sony 8000 za samsunga, miałem do wyboru oba w tej samej cenie 7300 za każdy. Stały obok siebie i "fachowcy" tzw ziomale z media jeden z sony drugi w koszulce samsunga prezentowali ich wady i zalety. Po tym żałosnym spektaklu utwierdziłem się w przekonaniu że samsung dla mnie jest najlepszym wyborem bo sony prezentowało się nieznacznie gorzej prawie w każdym segmencie ustawień.

 

Obudowa, wykonanie i materiały na plus dla Sony.

Edytowane przez mars75
Odnośnik do komentarza

KS9000 ma chyba średnią ilość nitów wyższą, czyli jeszcze lepszy hdr.

Różnica jest znikoma:

 

Sustained 100% Window: 536 cd/m2 - KS9000

Sustained 100% Window: 510 cd/m2 - KS7000

 

Nie zobaczysz tego. Te telewizory różnią się jedynie tym:

 

- lepsze głośniki w KS9000

- dwa tunery TV w KS9000

- lepsza obudowa w KS9000

- minimalnie lepszy Local Dimming w KS9000

 

No i jakby ktoś jeszcze nie wiedział:

 

KS7000(płaski) = KS7500(zakrzywiony)

KS8000(płaski) = KS9000 (zakrzywiony)

 

Dopiero KS9500 jest zdecydowanie lepszy bo jest full ledowy i dzięki temu HDR o wiele lepiej wygląda.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...