Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo. Do filmów owszem (Ciepły1/Warm1), ale do gier nie mogę się przekonać. Tak samo do ostrości na 0, albo podświetlenia na 5. Nie siedzę metr od ekranu i nie widzę żadnych artefaktów po zwiększaniu ostrości powiedzmy do 20. Podświetlenie na 5 też tylko do filmów, do gier jest zbyt ciemno i wolę mieć na 10.

Tak czy inaczej wrzuciłem te filmiki DF jako poglądowe, ja mam swoje ustawienia ;]

Odnośnik do komentarza

No mi też ciepły tylko do filmów podchodzi, do normalnego oglądania TV czy grania też nie, chociaż ostatnio trochę w BF1 na ciepłym pograłem i wygląda nawet dobrze, poczułem się jakbym Kompanie Braci oglądał, a nie grał w grę. Podświetlanie mam na 10 (i auto, czyli schodzi w dół jak się robi ciemniej w pokoju) na wszystko i mi pasuje ale skala pewnie też od TV zależy, ja mam Soniacza XD93. 

 

Edit, jeszcze co do kłótni o jakość TV. W samsungu się rozpada obudowa, a mój Sony za 12 koła jest krzywy :D

 

HKhSHws.jpg

Edytowane przez subek
Odnośnik do komentarza

 

Do filmów owszem, ale do gier to tragedia.

 

Na ostrości 0 nigdy nie zobaczysz szczegółowych tekstur. Jak już to jedną wielką paćkę.

 

Teraz się nie dziwie tych twoich zachwytów po zmianie tv z sdr na hdr jeżeli grałeś wcześniej na podobnych ustawieniach tzn. ciemnica (zerowe oświetlenie), brak ostrości, kolorów itp.

 

Ja ostatnio sprawdzałem soniaka XD93 z hdr i porównywałem do tego co mam na ekranie w W829 to żaden mega skok. Owszem oświetlenie daje rade i wali w gały, ale ten HDR nie jest na tyle jeszcze dobry aby wydawać na niego po 10k.

 

 

Sama rozdzialka 4k to jeden wielki bullszit i marnowanie potencjału Pro wprost idealnego do gier 1080p, no ale tv trzeba jakoś sprzedać :joe:

 

Taka rozdzielczość się sprawdzi i będzie w miarę widoczna na większych ekranach powyżej 60 cali a nie małych pudełkach.

 

PS5 to będzie wręcz idealna pora na zmianę tv na 4k hdr.

 

To jest jednak tylko moje zdanie a każdy zrobi jak chce według własnego uznania.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Kyokushinman, ale bardzo duzo osob chcwali natywne 4k, wzgledem full HD na telewizorach 50-55 cali.

Jest różnica easye wiadomo i to nawet na tych upscalingach jak w U4, ale aby docenić w pełni 4k to trzeba kupić albo tv 60 cali albo brać mniejszy i siedzieć w odległości 1-1,5m od ekranu co przy ustawieniach typu żywy czy hdr można sobie naprawdę uszkodzić wzrok.

 

Dodam do tego, że mam bardzo dobry wzrok jak na razie i takie np. ziarno w U4 widzę nawet z 4m.

 

Nie wiem jak większość gra, ale wydaje mi się, że w odległości 2,5-3m od ekranu. Tak więc przy takiej odległości 60 cali powinno dawać radę, chociaż i ta wielkość może być za mała aby docenić kunszt rozdzialki.

 

 

Tutaj coś znalazłem, na ten temat.

 

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Odnośnik do komentarza

Fajnie ludzie sobie tłumaczą, kiedy warto kupić nowy TV a kiedy nie kupować, co widać a czego nie widać i jaki to wszystko ma sens nie mając tego w domu.

 

Otóż widać różnicę między Full HD a skalowane/pełnym 4K, testowałem to w domu na trzech konsolach, odpalałem tą samą gry w 1080p i w skalowanym 4K, różnica  w obrazie była widoczna gołym okiem  i to już nie chodzi o samą ostrość, ale o kolorystkę i kontrast przy identycznych ustawieniach telewizora różnica jest zauważalna.

A to dopiero wierzchołek góry lodowej dorzucamy do tego HDR i taka gra jak U4 to zupełnie inna bajka niż to co oferowało zwykłe PS4, jeżeli wszystkie gry zaprezentują taki poziom jak U4 w skalowany 4K plus HDR ja będę zadowolony, wszystko ostre jak żyleta tekstury powalają a oświetlenie jest po prostu piękne.

 

Siedzę od swoich 50 cali jakiś 1.5-8 M i wszystko widać jak na dłoni, dziękuje za uwagę, nie mity i opisy z internetu, tylko własne doświadczenia.

Edytowane przez Soul
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Nikt tu nie twierdził że tak nie jest:)

Ale ja widzę to w ten sposób że jeżeli ktoś nie ma niewiadomo jak wielkiego ciśnienia to lepiej zaczekać. Liczba gier z hdr nie powala. W najbliższej przyszłości też pewnie tylko te najefektowniejsze i najlepiej dopracowane gry będą korzystały z tego rozwiązania w pełnym stopniu. Myślę że po premierze Scorpio będzie można się rozejrzeć za jakimś fajnym tv. Ceny oledów powinny już być w miare rozsądne, hdr lepszy itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to temat wyższości sony nad samsungiem w tym przedziale cenowym jeżeli chodzi o graczy chyba można uznać za zamknięty po artykule w nowym psx extreme :D?

A co tam piszą? Który lepszy? Sorki ze pytam ale od prawie 2 tygodni z domu nie wychodzę najpierw z dziećmi siedziałem chorymi aż mnie angina rozłożyła. Czuję że zanim wyjdę z domu to w sprzedaży będzie styczniowy numer. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...