Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem właśnie wczoraj o tych odklejających się tylnych obudowach, w sumie dziwię się, że takie coś może mieć miejsce w bądź co bądź jednak nie tanim telewizorze. Z tym oglądaniem to jest pewien problem, bo oni nie za bardzo chcą wyjmować każdą sztukę, podłączać, sprawdzać, przynajmniej u mnie, ale też zakładając, że bym obejrzał i by było ok to nie mam na tyle dużego samochodu żeby zmieścić ten tv do niego i musiałbym brać transport a wtedy to też cholera wie czy dadzą akurat ten egzemplarz, który sprawdzałem czy nie. A kupował ktoś z was w Komputroniku tv w ogóle ? Jak tam jest z obsługą klienta ? No bo niby jakbym kupił na odległość to mogę go bez problemu zwrócić czy też wymienić na inny egzemplarz w terminie 14 dni od zakupu. Tylko pytanie jak to u nich wygląda w praktyce. Wczoraj oglądałem te modele KS7000 w MM i w tych egzemplarzach, które tam były wystawione akurat żaden nie miał odchodzącej obudowy, patrzyłem specjalnie z każdej strony z ciekawości. Ta promocja w Komputroniku jest kusząca, ona jednak jest niższa ta cena po rabacie, bo w innych sklepach to cena 55 calowego modelu nie schodzi poniżej 6000 zł, tutaj chyba jeszcze obowiązuje do tego ta promocja Samsunga cash back, na ten model 400 zł więc cały tv by wyszedł w ostatecznej kalkulacji poniżej 5k. Echhh, trudny wybór... Wziąłbym go bo akurat mam teraz możliwość finansową no i chciałbym już podziwiać te nowe technologie, cena ok 5k zł jest jescze do zaakceptowania ale zawsze jest obawa jaki ten egzemplarz będzie, w sytuacji gdy można zwrócić kupując przez neta to zawsze jakieś zabezpieczenie chyba jest.

Odnośnik do komentarza

Qbon - co do tego modelu sprawdz jeszcze pod kontem bad pixeli, bo prawie każda sztuka ma jakieś, jedne mniej inne wiecej. W tym temacie ktoś pisał, że na swoim ma 8-10 obok siebie. W sklepie test na planszy jednolitego koloru.

 

Co do zakupu tv w komputroniku nie mam pojęcia, zawsze miałem przeświadczenie że oni nie handlują tv.

A z tym cash back o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Tak, cash back polega na tym, że zwracają na konto i ta promocja trwa do 11 grudnia. Wydaje mi się, że te promocje się wzajemnie nie wykluczają chociaż też się nad tym zastanawiałem ale te 750 zł rabatu to jest promocja Komputronika a cash back promocja Samsunga i trzeba na stronie promocji zarejestrować produkt, po czym wysłać im ten formularz w formie elektronicznej, także to chyba 2 różne rzeczy. Jeśli tak jest to tv można w tej sytuacji kupić 1150 zł taniej a to sporo. 

@ Fanek - Ja nie sprawdzałem tam modeli w kartonach tylko patrzyłem tak z ciekawości te, które były wystawione na sklepie, pod kątem pixeli też trochę i nie zauważyłem w sumie nic no ale tam to wiadomo, leci jakaś reklamówka technologii więc pewnie ciężko to zobaczyć. W ogóle czy ktoś podczas normalnego użytkowania jest w stanie zobaczyć bad pixel na ekranie o rozdziałce 4K, te piksele są tam takie malutkie, że nie wiem czy siedząc te 3 metry od telewizora się zobaczy coś nie przyglądając się z bliska. Najlepiej żeby wszystko było idealne i bez wad, bo gdy czytam jak niektórzy piszą, że nawet te high endowe modele za 10 tysi i więcej mają bad pixele czy gorsze samo wykonanie to naprawdę ręce opadają, kontrola jakości dzisiaj to chyba już nie istnieje. Najkorzystniejsza oferta w każdym razie na tę chwilę ma Komputronik, tylko to sprzedaż wysyłkowa, nie wiem jak tam u nich teraz z podejściem do klienta w przypadku gdyby chcieć produkt zwrócić, kiedyś naczytałem się o nich sporo niezbyt pochlebnych opinii no ale to było dawno.

Odnośnik do komentarza

Qbon a nie myślałeś o Panasonicu DX750 ? zero problemu z odklejaniem się czegokolwiek o bad pixelach też raczej nie słyszałem.

Soul ja się poważnie nad nim zastanawiam tylko ciężko już z dostępnością w 58 calach w większych sklepach. Czym różni się 750 od 780 poza ceną wyższą o 200-300pln? Bo ten model jest bardziej dostępny.
Odnośnik do komentarza

Qbon a nie myślałeś o Panasonicu DX750 ? zero problemu z odklejaniem się czegokolwiek  o bad pixelach też raczej nie słyszałem. 

 

Myślałem nad nim ale ma znacznie wyższy input lag w trybie 4K, wiec do PS4 Pro tak średnio. Czytałem tylko, że często tam się zdarza nierównomierność podświetlenia, występują pionowe pasy. Chociaż jest to na pewno bardzo dobry tv, jakość wykonania na pewno wyższa od tej u Samsunga. No ale ten IL, w trybie 4K oscyluje w granicach 55 ms a to już dosyć sporo. Brałbym na pewno tego Samsunga bez zastanowienia, bo do moich potrzeb byłby idealny gdyby nie te wszystkie głosy o całej fuszerce wykonania.

Odnośnik do komentarza

No ja mam tego TVika testowałem go na takich grach jak Halo/COD/U4 w 4K/HDR i wszystko śmiga jak trzeba nawet w multiplayerze, także ten input lag o takiej wartości jeszcze jest dopuszczalny to samo piszą na hdtv Polska.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/37644-panasonic-dx750-tx-55dx750-test-uhd-4k-120hz/

 

DX780 jeżeli chodzi o obraz jest tym samym co DX750.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Byłem w jednej z sieciówek, popytałem o tego Samsunga i generalnie bardzo odradzają te modele KS7000, jest podobno od groma przypadków z tą rozwalającą się obudową a sklep podobno tego nie chce przyjmować jako zwrot, serwis Samsunga też umywa ręce zwalając winę na złe użytkowanie. Ogromne rozczarowanie tą firmą, parametry bardzo dobre ale wykonanie to jakby ktoś na bazarku składał od niechcenia. Przyznam, że całkowicie odeszła mi chęć kupowania czegoś od tej firmy. Zacząłem się przyglądać temu Panasowi. Problem w tym, że tego modelu DX750 nie idzie już nigdzie kupić w sklepach, w żadnej sieciówce. Patrzyłem na DX700, który jest dostępny i ma ładną cenę ale on chyba pomimo bardzo dobrego wykonania to jest klasę niżej od tego KS7000 jeśli chodzi o jakość obrazu i jasność HDR. W jedne z sieciówek jest Panas DX780 w cenie 6400 zł, z tym ,że tutaj nie ma żadnych testów tego modelu więc nie wiem jaką ona ma jasność HDR, jaką jakość obrazu itd. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, jak to jest, że ten Samsung za niecałe 6k zł ma certyfikat UHD premium, panel 10bit, a Panasonic ma to dopiero w modelu DX900 kosztujący drugie tyle co ten Samsung.

Soul - jak oceniasz w ogóle jakość obrazu w tym swoim Panasie, kolory, płynność, jasność HDR. Odnoszę trochę wrażenie patrząc na cyferki, że KS7000 ma wszystkie parametry lepsze od tych Panasoniców DX750/780 oprócz samej jakości wykonania.           

Odnośnik do komentarza

Z tego co ja czytałem to Samsung jedynie w czym faktycznie przegania Panasa to niski input lag, HDR jest na tym samym poziomie czyli 500 nitów a przynajmniej tak wynika z tego co piszą na HDTV Polska, goście się znają więc można im wierzyć. Ja osobiście jestem mega zadowolony z tego Panasa, telewizor świeci za(pipi)iście, matryca ma 120 hz więc z płynnością nie ma problemu, można ją jeszcze podkręcić ale nie polecam tego wzrasta input lag, nie do każdej gry to pasuje.  HDR o wartości 500 nitów jest wyraźnie zauważalny, testował go na takich grach jak Last of Us, Uncharted 4, Forza Horizon 3 napiszę to co zawsze robi to robotę. Jedyne co mnie boli to czarny kolor na LED/LCD to ogólnie jest jakiś żart, tak po za tym dla mnie TV KOZAK polecam poczytać co piszę o nim na HDTV Polska, link masz w poprzednim moim poście.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

"HDTV Polska" - "goscie sie znaja", "mozna im wierzyc." xD

to Ci goscie, co z poczatku o HDR wiedze czerpali z ulotek, a telewizory dla graczy testuja w trybie filmowym z wlaczonym Motion Flow xDDDDD

nie twierdze, ze w przypadku Twojego telewizora tak nie jest, ale opierajac sie na reckach chlopa "ktory nie lubi grac w trybie gry", a "Forza Horizon z wlaczonym Motion Flow wyglada jak 60 klatek" dyskwalifikuje calkowicie ten serwis i jego recenzentow. Fanek nie raz udowodnil, ze mial wieksza wiedze o HDR i nitach - FANEK qrw(pipi)! 

 

:no dynia:

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

"HDTV Polska" - "goscie sie znaja", "mozna im wierzyc." xD

to Ci goscie, co z poczatku o HDR wiedze czerpali z ulotek, a telewizory dla graczy testuja w trybie filmowym z wlaczonym Motion Flow xDDDDD

nie twierdze, ze w przypadku Twojego telewizora tak nie jest, ale opierajac sie na reckach chlopa "ktory nie lubi grac w trybie gry", a "Forza Horizon z wlaczonym Motion Flow wyglada jak 60 klatek" dyskwalifikuje calkowicie ten serwis i jego recenzentow. Fanek nie raz udowodnil, ze mial wieksza wiedze o HDR i nitach - FANEK qrw(pipi)!

 

:no dynia:

I tak największa beka jest z tych co swoja wiedzę o telewizorach czerpią od sprzedawców i "fachowców" z marketu

:no dynia:

Odnośnik do komentarza

No Ci przynajmniej z reguly sa zadowoleni, ida do sklepu bez robienia zbednej matury, a tu otworzy czlowiek forum i czesto sie okazuje technologi brakuje! co by nie wybral od samsungow za 6 tys z matryca na ziemi po oledy LG to gdzies przeczyta ze (pipi) xD

 

Qbon, mozliwe ze Saturn jeszcze w grudniu bedzie mial rabaty technologiczne! Na poprzedniej takiej promocji ten KS7000 wychodzil cos kolo 5 tys zl.

 

Moze wytrzymaj jeszcze troche, po nowym roku zapowiedzi nowych modeli, stare beda jeszcze taniej wyprzedawane.

 

Soul,ja skolei czytalem, ze ten Twoj panasonic podobno i tak ma niezly kolor czerni, przynajmniej w wielu reckach jest to podkreslane. Tez biore go pod uwage!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, to jest tak naprawdę bardzo prosty proces. Bierzesz pena z materiałami o różnej jakości i sprawdzasz na telewizorze który bierzesz pod uwagę. Potem prosisz o podłączenie konsoli do danego odbiornika jeżeli ziutek się buntuje to mówisz ze od tego uzależniony jest zakup tv i tak naprawdę jeszcze sie nie spotkalem z odmową bo jednak taki sprzedawca powinien robić wynik i łaski nie robić. Po takich testach nie sa potrzebne mądrości portali internetowych i testerów o marnych kompetencjach. Co do estetyki, wykonania to wiadomo rzecz gustu. W moim 65ks7000 nic nie odstaje i nie mam żadnych martwych pikseli. Przed zakupem jednak zadzwoniłem do samsung polska i otrzymalem informację że jeżeli wystąpi jakiś z tych problemów to gwarancja je obejmuje.

Odnośnik do komentarza

Byłem w jednej z sieciówek, popytałem o tego Samsunga i generalnie bardzo odradzają te modele KS7000, jest podobno od groma przypadków z tą rozwalającą się obudową a sklep podobno tego nie chce przyjmować jako zwrot, serwis Samsunga też umywa ręce zwalając winę na złe użytkowanie. Ogromne rozczarowanie tą firmą, parametry bardzo dobre ale wykonanie to jakby ktoś na bazarku składał od niechcenia. Przyznam, że całkowicie odeszła mi chęć kupowania czegoś od tej firmy. Zacząłem się przyglądać temu Panasowi. Problem w tym, że tego modelu DX750 nie idzie już nigdzie kupić w sklepach, w żadnej sieciówce. Patrzyłem na DX700, który jest dostępny i ma ładną cenę ale on chyba pomimo bardzo dobrego wykonania to jest klasę niżej od tego KS7000 jeśli chodzi o jakość obrazu i jasność HDR. W jedne z sieciówek jest Panas DX780 w cenie 6400 zł, z tym ,że tutaj nie ma żadnych testów tego modelu więc nie wiem jaką ona ma jasność HDR, jaką jakość obrazu itd. Dziwi mnie tylko jedna rzecz, jak to jest, że ten Samsung za niecałe 6k zł ma certyfikat UHD premium, panel 10bit, a Panasonic ma to dopiero w modelu DX900 kosztujący drugie tyle co ten Samsung.

Soul - jak oceniasz w ogóle jakość obrazu w tym swoim Panasie, kolory, płynność, jasność HDR. Odnoszę trochę wrażenie patrząc na cyferki, że KS7000 ma wszystkie parametry lepsze od tych Panasoniców DX750/780 oprócz samej jakości wykonania.           

 

KS ma jeszcze większy gamut rozszerzonych kolorów bo pokryty w 96%, a Panas ma ok 86. Żaby dostać certyfikat UHD to m.in. trzeba mieć gamut pokryty w 90+%.

Jak coś to ja mam drugi miesiąc KS7000 i jeszcze nic się nie rozkleiło :obama:  ale boję się, że obecnie grając na nim w 4k z hdr w The Last Guardian, wyjdzie z TV Trico i rozklej mi tylną obudowę!

Odnośnik do komentarza

"HDTV Polska" - "goscie sie znaja", "mozna im wierzyc." xD

to Ci goscie, co z poczatku o HDR wiedze czerpali z ulotek, a telewizory dla graczy testuja w trybie filmowym z wlaczonym Motion Flow xDDDDD

nie twierdze, ze w przypadku Twojego telewizora tak nie jest, ale opierajac sie na reckach chlopa "ktory nie lubi grac w trybie gry", a "Forza Horizon z wlaczonym Motion Flow wyglada jak 60 klatek" dyskwalifikuje calkowicie ten serwis i jego recenzentow. Fanek nie raz udowodnil, ze mial wieksza wiedze o HDR i nitach - FANEK qrw(pipi)! 

 

:no dynia:

 

Słuchaj rozmawiałem z gościem na żywo, dużo też na FB poczytałem parę recek mojego TV i to wszystko fajnie się pokrywa nie widzę powodu aby nie opierać się na jego doświadczeniu i wiedzy, gość od paru lat siedzi i testuje TV jeden za drugim a to, że woli sobie pograć na Motion Flow, to już jego własne preferencje a Fanek to gość który twierdził, że w demie FF ma 60 fps'ów. Także każdy tam jakiegoś babola walną lecz ja mimo wszystko zaufam gościom którzy siedzą w tym na maksa niż tym którzy swoją wiedzę opierają na internetach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, to jest tak naprawdę bardzo prosty proces. Bierzesz pena z materiałami o różnej jakości i sprawdzasz na telewizorze który bierzesz pod uwagę. Potem prosisz o podłączenie konsoli do danego odbiornika jeżeli ziutek się buntuje to mówisz ze od tego uzależniony jest zakup tv i tak naprawdę jeszcze sie nie spotkalem z odmową bo jednak taki sprzedawca powinien robić wynik i łaski nie robić. Po takich testach nie sa potrzebne mądrości portali internetowych i testerów o marnych kompetencjach. 

 

 

O to, to.

Odnośnik do komentarza

Po tych ostatnich kłamstwach na temat płynności tv Bravia i porównywaniu ilości nitów w trybie hdr gdzie podświetlanie jest na 10/10 tzn. max i kontrast to samo do trybu kino gdzie wartości są o 70% niższe i podniecanie się ile to nitów jest więcej w hdr to ja mam wy(pipi)ane na takich znawców.

 

 

Najlepiej to jest skoczyć sobie do markety z konsolą z jakimś tam grami i samemu zrobić testy :yes:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...