Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Wsio fajnie ale wypowiadać się o efekcie hdr na podstawie obserwacji z hali targowej jest trochę mało miarodajne. Efekt mocno ulatuje przy dobrze oświetlonym pokoju, a co dopiero na takim masowym evencie. Jeżeli tylko na tym opierasz wrażenia z hdr to faktycznie słabo wypada ten efekt.

Odnośnik do komentarza

 

Skoro boisz się tak tej obudowy to może weźmiesz KS800 po prostu, identyczny model tylko bez tego problemu.

Niestety w KS8000 też jest z tym problem, w tym linku z avs forum są foty.

 

A takie coś miał zdaje sie Grzybiarz

 

CSkynZd.jpg

 

zdjęcie KS7000

Tia, mam gdzieś nawet fotę.

Ja byłem królikiem doświadczalnym. Naczytałem sie o tym tv i kupiłem go na premierę, jeszcze czekałem na sprowadzenie ponad tydzień. Typy od serwisu samsunga chcieli zwalić winę na mnie, ze złe zawiesiłem tv. Ciekawe ile przez te pół roku mieli takich wezwań. A jeszcze 2 tygodnie mi robili tego składaka: pierw czekali tydzień na ekran, a potem tydzień na tylnią obudowę. 3 tygodnie bez telewizora - bo stary oddałem rodzicom. Ech:/

Odnośnik do komentarza

Jeśli obracasz głową lewa - prawa aby zobaczyć co się dzieje na ekranie to jest za duży, przecież zawsze chodzi o odległość od ekranu.

ano - szkoda, ze nie ma DX 800 w wersji 55 cali : (

niby 2 cale, ale różnica juz w samej podstawie 122 do 129 jest ogromna...

Odnośnik do komentarza

 

Jeśli obracasz głową lewa - prawa aby zobaczyć co się dzieje na ekranie to jest za duży, przecież zawsze chodzi o odległość od ekranu.

ano - szkoda, ze nie ma DX 800 w wersji 55 cali : (

niby 2 cale, ale różnica juz w samej podstawie 122 do 129 jest ogromna...

 

 

 

Ja bym poczekał do przyszłego roku na lepszy model ;)

Odnośnik do komentarza

Mierzylem dokladnie odleglosc 2,3 do oczu w najblizszym miejscu, za malo na 60 cali jak dla mnie. Jeszcze jakby on stal to odleglosc moze sie zmniejszyc...
Najlepiej jak znowu zawiesze tv na scianie, a wtedy dx800 calkowicie traci sens. Zaluje bardzo - jak dla mnie najładniejszy telewizor jaki widzialem!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja to się chyba zdecyduje na tego KS7000 po przeanalizowaniu wszystkiego na spokojnie. Oprócz tej obudowy nieszczęsnej to wszystko ma na plus w tej półce cenowej a nawet nie ma sensu kupować przy nim KS9000, bo zbyt mała różnica w porównaniu do dużo wyższej ceny. Nie wiem tylko czy nie poczekać na jakieś wyprzedaże jak stanieje.

Odnośnik do komentarza

Rabat technologiczny będzie między świętami, a sylwestrem, tak więc lepiej poczekać. Qbon KS9000 to zakrzywiona wersja KS8000, a ten jest tańszy.

 

Skąd wiesz, że będzie między świętami a sylwestrem ? Ten rabat to dotyczy zakupu tylko stacjonarnie czy również jakbym kupował on-line ?

Odnośnik do komentarza

Na tą chwile jestem za panasonic TX-50DX800E

Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-dx800-tx-58dx800e-test-ultra-hd-4/

Cena tego tv ok.5 miesięcy temu była 9800 , teraz

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-50dx800e?querystring=TX-50DX800E

Fajny zjazd , a gdy poczekamy do Nowego roku powinno być jeszcze lepiej

 

Właściciele tych kosiorów ostatnich stron tematu powiedzcie proszę jak te wszelakie wodotryski mają się do codziennego użytkowania tv ? ( względem poprzednich odbiorników ) Bajki dla dzieci , mecze , filmy , chodzi mi o nc+ , czy Polsat

Odnośnik do komentarza

No jeśli chodzi o płynność to i na moim Sony w8 piłka nie zostawia smugi i z kolorami też spoko , wiéc ja czekam zdecydowanie przynajmniej z 8 miesięcy z nowym tv

 

Póki co i tak Wam zazdroszczę , bo chętnie bym widział ten HDR w uncharted 4 ,f. horizon 3 , czy w tym filmie mad max .

 

Tak na marginesie , nie abym dolewał oliwy do ognia , bo sam chętnie bym kupił samsunga , ale ostatnio miałem troszkę czasu i kiedy żonka robiła zakupy ja łaziłem bezczynnie . Kurde , to co widziałem w tym tv na wystawce w Saturnie , to naprawdę lipa , obudowa z samego dołu odstawała przynajmniej ze 2 cm !

Odnośnik do komentarza

No jak myślisz, że zobaczysz jakąś dużą różnice w tv satelitarnej to może w ogóle nie zmieniaj TV:)

 

Jak masz szybki net to Netflix ma niektóre pozycje w 4k.

 

No ale tak szczerze TV UHD to obecnie zabawka jedynie pod niektóre gry (efekt mega) i fimy w 4k + hdr.

 

Ale teraz chyba już każda nowa gra ma korzystać z tego co oferuje PS4 Pro, z tym, że w jaki sposób to chyba zależy już od twórców.

 

A sprawdzałeś może jak wyglądają na tym tv jakieś starsze gry, które nie otrzymały łatki pod Pro ? np taki Wiedźmin 3. Jakaś różnica w palecie barw ? Skaluje do rozdziałki telewizora ?

Odnośnik do komentarza

No każda gra, którą spradzałen wygląda lepiej (m.in. Wiesiek 3), głównie właśnie przez kolory oraz działa płynniej. Jednak mega niski input lag robi swoje.

Tylko jedna gra wyglądała ciut dziwnie (Obcy Izolacja), ciut artefaktów na jasnych prostych elementach, jednak jak obniżyłem ostrość już jest oko.

Odnośnik do komentarza

Ja to chyba w ogóle tak nie do końca rozumiem czym jest ten HDR. czy poszerzona paleta barw, tzn w teorii tak ale praktycznie to chyba póki się tego nie zobaczy to się nie odczuje. Póki co jak odpalam jakąś grę na standardowym PS4 i tv full hd to mi się wydaje, że jest wszystko ok, ładne kolory, oświetlenie itd. Dopóki tego nie doświadczę to chyba sobie nie wyobrażę.

Odnośnik do komentarza

No każda gra, którą spradzałen wygląda lepiej (m.in. Wiesiek 3), głównie właśnie przez kolory oraz działa płynniej. Jednak mega niski input lag robi swoje.

Tylko jedna gra wyglądała ciut dziwnie (Obcy Izolacja), ciut artefaktów na jasnych prostych elementach, jednak jak obniżyłem ostrość już jest oko.

No ale Balon piszesz , o kolorach , płynnym działaniu i niskim input lagu .... ja to mam na swojej bravi W8 ! Naprawdę mam dużą paletę barw , chodzi jak ta lala na prosiaku i z tego co czytałem jak i doświadczyłem mój tv ma jeden z najniższych lagów !

To tylko te promienie słoneczne i latarka w mało co których grach ?! Ja czekam i bawię się grami , a nie spuszczam HDR ! Dobrze , że ostatnio wyszła gra ( The last guardian ) , która przypomniała o co w tym wszystkim chodzi , z tego co czytam pomimo wszelakich niedoskonałości dobrze się bawicie z tym tytułem....

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Qbon hdr to efekt światła jak w realu. Wali po oczach, a wsio do okoła jest ciemne. Wygląda to naprawdę mega. Uwierz mi że ludzie co mają takie TV (czy specjaliście jak Gmeru z HDTV lub typki z Eurogamera) nie bez przyczyny tak się tym "jarają", oczywiście jest też druga grupa (m.in. kolega Fanek), co nie mają takiego tv i podają rady typu sprawdzanie hdr w markecie (gdzie ten efekt jest tak naprawdę w pełni widoczny w przyciemnionych pomieszczeniach) czy rozjaśnienie na maxa obrazu xD.

 

Już tu chyba to pisałem ale ogrywam teraz The Last Guardian. Jak wyłączyłem hdr to gierka wygląda jakby nie było praktycznie oświetlenia, mega różnica!

 

Seb.maz no to jak masz taki TV to nie masz po co zmieniać. Ja miałem jednak starszą/gorszà Bravię niż ty.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...