Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie o co teraz ci chodzi:) ale w gierkach (m.in. NBA 2k17, Ratchet, Infamous), w które grałem na starej bravi i teraz na nowym tv po paczu w "4k" z hdr róznica jest duuuuuuża no ale nie będę przecież na siłę kogoś przekonwywać, że tak jest, bo po co mi to?

O to mi chodzi , że nawet gdy Gmeru przełączał się między HDR , a jego brakiem w jakimś topowym tv za grubo ponad 10000 , to obraz w mojej bravi za 3000 wyglądał lepiej ! ( oczywiście mówię o wyłączymy trybie HDR )

Odnośnik do komentarza

Aha, rozumiem że byłeś tam na żywo obok niego że mogłeś to porównać? Bo chyba nie stwierdziłeś tego po filmiku?

Ale szczerze to jak nie masz ochoty na 4k, hdr i rgb to nie musisz się tak gorączkowo utwierdzać że to taka wdmuszka;) graj na swoim tv, bo jest to dobry sprzęt i tyle. Za kilka lat sobie zmienisz to zobaczysz na własnej skórze o co temu balonowi chodziło w 2016 :D

 

V

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja mogę tylko powiedzieć, że widziałem bardzo dużą różnicę oglądając te telewizory w markecie (bez HDR) nawet w porównaniu do mojego obecnego, jak pisałem jest to Sony W815, który zły nie jest. W grę wchodzi kilka czynników, nie tylko HDR ale też dużo więcej kolorów i ich odcieni. Generalnie na pewno jak się ma zamiar używać tv głównie do oglądania kanałów na kablówce/satelicie to niewiele się z tego zobaczy. Jak ktoś używa tv głównie do gier + czasem jakiś film to już wymiana staje się sensowna. Co do gier, myślę, że najlepsze przed nami gdy na rynek zaczną wchodzić gry już tworzone z myślą o tych nowszych technologiach, te obecne póki co dostały tylko łatki. 

Odnośnik do komentarza

Hdr nie jest dla wszystkich i w nocy przy zgaszonym swietle mozna sobie uszkodzic wzrok przy dluzszym posiedzeniu. Kto lubi ocz(pipi)nosc to hdr jest dla niego a kto preferuje tryb gra to nie ma tam co szukac.

Tak jest. Można zachorować na ziarnicę oczną...

 

ps można jakieś źródło gdzie piszą o uszkodzeniu oczu przez hdr?

Odnośnik do komentarza

Nie No ale gdy Gmeru narzekał , na wszystko bez HDR , ja to mam : źródło światła , latarnie , miasto w tle . Mogę to stwierdzić po filmiku !

 

9727b3ba5d114c09121ac4e769d20817.jpg

 

Problem z HDR-em jest taki, że nie można go pokazać na filmiku czy zdjęciu, coś tam może będzie widać ale generalnie efekt jest gdy się to zobaczy na własne oczy na ekranie, który to obsługuje. Piszę to oczywiście na podstawie tego co czytałem, bo sam też nie miałem okazji tego zobaczyć na takim ekranie. Gmeru tam mówił na podstawie tej latarki z tego co pamiętam, że przy włączonym HDR widać w niej detale, widać środek latarki, elementy świetlne są jaśniejsze zachowując ich detale oraz zachowując przy tym detale w ciemniejszych obszarach. Bez HDR natomiast w tym miejscu jest jasna plama bez detali, czyli tak jak u Ciebie na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza

Qbon hdr to efekt światła jak w realu. Wali po oczach, a wsio do okoła jest ciemne. Wygląda to naprawdę mega. Uwierz mi że ludzie co mają takie TV (czy specjaliście jak Gmeru z HDTV lub typki z Eurogamera) nie bez przyczyny tak się tym "jarają", oczywiście jest też druga grupa (m.in. kolega Fanek), co nie mają takiego tv i podają rady typu sprawdzanie hdr w markecie (gdzie ten efekt jest tak naprawdę w pełni widoczny w przyciemnionych pomieszczeniach) czy rozjaśnienie na maxa obrazu xD.

 

Już tu chyba to pisałem ale ogrywam teraz The Last Guardian. Jak wyłączyłem hdr to gierka wygląda jakby nie było praktycznie oświetlenia, mega różnica!

 

Seb.maz no to jak masz taki TV to nie masz po co zmieniać. Ja miałem jednak starszą/gorszà Bravię niż ty.

 

Balon ale co ty mi tu je.biesz? bo już mnie zaczyna to denerwować, je.biesz mi bo nie podałem ci logów do swojego konta psn japan?

Najpierw fanuś, ziomuś a teraz mi z takimi tekstami wyjezdzasz? przy następnym razie się pogniewamy.

Co do pisania o rozjaśnianiu obrazu to były zapewne posty Kyokushinman, ja jade na jednych swoich ustawieniach ponad rok bez żadnych zmian.

Co do Gmeru, którego traktujesz jako wyznacznik wszystkiego, to on już walnął kilka razy plame, choćby przy porównaniu Forzy, gdzie jego film narobił tu burzy "kolory przez szmate i brak słońca, gdzie później jak się przyznał źle to testowali, bo trzeba gre od nowa uruchomić.

 

Fanem HDR jestem, ale dobry tv pod konsole kupiłem 2 lata temu i nie chce brać pierwszej serii z HDR, gdy ta technologia dopiero raczkuje, przecież jeszcze na początku tego roku nikt nie patrzył na tv z HDR, a wysyp modeli po spadku cen które nie ksoztują 10k nastąpił gdzieś w maju. Nowy tv zgarne jak pojawi się gra, której hype mnie ogarnie i nie bede się zastanawiał czy wymienić tv czy nie.

 

Co do tego uszkodzenia wzroku to o niczym takim jeszcze nie słyszałem, tv musiałby naprawde jasno świecić, a w tej chwili chyba żaden model na rynku nie potrafi jeszcze utrzymać stałych 1000 nitów, KS7000 mają certyfikat, ale to warunki labolatoryjne na planszy.

 

Pamiętam jednak wypowiedzi, że HDR niektórym osobom przeszkadza i bolą ich oczy.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem , a teraz podam Ci zdjęcia z filmiku Gmera z HDR i bez . Gdzie te detale ? Przecież latarnie na pomostach dają jakiś widok , tak samo miasto w tle . Wiem , że Gmera to tylko zdjęcia , ale moje to też tylko fotka

 

Nie zauważysz na fotce, ja tutaj też nie wiem które jest które, opieram się tylko na tym co mówił Gmeru.

Odnośnik do komentarza

No mnie oczy bolały po ostatnim maratonie z final fantasy xv. Strasznie głowa mnie bolała po całym dniu grania. No ale jak gram max 2-3 h to nic. :D  No i cały dzień grając w grę bez hdr tego kłopotu nie miałem  więc zakładam że to jasność ekranu troszkę mój wzrok męczyła.  Wczoraj obejrzałem 2 filmy z hdr wlączonym i nic tylko przy graniu mam takie uczucie. No i przy Forza Horizon 3 tego nie miałem. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

 

Hdr nie jest dla wszystkich i w nocy przy zgaszonym swietle mozna sobie uszkodzic wzrok przy dluzszym posiedzeniu. Kto lubi ocz(pipi)nosc to hdr jest dla niego a kto preferuje tryb gra to nie ma tam co szukac.

Tak jest. Można zachorować na ziarnicę oczną...

 

ps można jakieś źródło gdzie piszą o uszkodzeniu oczu przez hdr?

 

Jeżeli kogoś oczy bolą to chyba logiczne, że sobie coś można zrobić.

 

 

 

Od 13:22 do 14:55.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi ale akurat HDR w first light jest mega słaby ja prawie w ogóle nie widziałem różnicy, za to takie FFXV to faktycznie najlepsze co było mi dano zobaczyć różnica jest OGROMNA! 

 

Wracamy widzę znowu do tego samego tematu, 1080p kontra 4K HDR różnica w obrazie jest spora, tyle, że musisz to poczuć na własnej skórze koniec kropka, żaden materiał z internetu Ci tego nie da i nie ważne, że ta technologia raczkuje ważne, że robi robotę (tak wiem powtarzam się)

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...