Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chodzi Ci o ustawienia w poprzednim tv czy pod obecnym w SD ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia sdr na obecnym.

 

Na Soniaku też możesz powiedzieć na jakich grałeś. W przypadku tej marki ogromną robotę robi tworzenie realizmu tzn. rozdziałka, filtrowanie zakłóceń oraz redukcja zakłóceń MPEG plus oczywiście upłynniacz (obecny także u innych)

 

Głównie chodzi mi o tryb obrazu, podświetlanie, kontrast, nasycenie, ostrość.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Kontrast dynamiczny: Wysoko :facepalmz: To najgorsza z możliwych opcji jaką można wybrać.Nienaturalne pulsowanie obrazu,wyblaknięcie kolorów , zanik skali jasnych szarości i bieli przez co nie widać wszystkich detali itd .. i te ustawienia pod U4 :pawel: to przy zmianie płyty za każdym razem regulujesz odbiornik ? :facepalmz::cray:

Poczytaj trochę więcej o HDR na K7000 zanim zaczniesz się pluć. Kontrast dynamiczny jest wskazany w przeciwieństwie do SDR, najlepiej na ustawieniach średnich. Brak żadnego pulsowania i utraty detali. Bez kontrastu dynamicznego wszystko jest zbyt ciemne. Też mnie to dziwiło ale posprawdzałem i mieli racje ludzie. Na Neogafie jest kilku kolesi z avsforum i dyskutowali na ten temat.

 

No ale z chęcią sprawdzę na jakich ustawieniach grasz ty na tym modelu ...

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

 

 

Chodzi Ci o ustawienia w poprzednim tv czy pod obecnym w SD ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia sdr na obecnym.

 

Na Soniaku też możesz powiedzieć na jakich grałeś. W przypadku tej marki ogromną robotę robi tworzenie realizmu tzn. rozdziałka, filtrowanie zakłóceń oraz redukcja zakłóceń MPEG plus oczywiście upłynniacz (obecny także u innych)

 

Głównie chodzi mi o tryb obrazu, podświetlanie, kontrast, nasycenie, ostrość.

 

 

Na Sony to nie za bardzo pamiętam, ale to tworzenie realizmu miałem wyłączone bo za bardzo to sztucznie wyostrzało obraz jak dla mnie. Na KS7000 w SDR to podświetlenie ustawiam niżej niż w HDR, tak max 12. Kontrast ok 90, ostrość 33, nasycenie 50. Generalnie za wiele tam nie zmieniałem porównując do HDR, na pewno z chęcią skorzystam z propozycji dotyczących ustawień, póki co jeszcze się za dużo nie bawiłem. Pokombinuję dalej jak wrócę z pracy. Tryb obrazu to tryb gry w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza

Zarówno do HDR jak i SDR proponuję na KS 7000 kolory ustawić nie na auto, a na oryginalny, ale wtedy koloru nie ustawiac na więcej niż 50-55.

Ooo czyli wychodzi na to, że tylko ja jestem takim świrem, że do każdej gry mam osobne ustawienia TV pozapisywane, ale serio, na początku ustawiacie sobie pod daną grę, zapisujecie i jak gra się ładuje zmieniacie wartości w ciągu 20 sekund, a rezultaty są co najmniej zadowalające, bo każda gra wygląda najlepiej w innych ustawieniach, a nie w uniwersalnych. Jedna potrzebuje więcej podświetlenia, druga mniej itd.

Edytowane przez tjery14
Odnośnik do komentarza

@ Oldboy

 

Daj się cieszyć komuś pięknym obrazem i nie pisz takich bzdur o wyblakłych kolorach itp.

 

 

Kontrast dynamiczny: Wysoko :facepalmz: To najgorsza z możliwych opcji jaką można wybrać.Nienaturalne pulsowanie obrazu,wyblaknięcie kolorów , zanik skali jasnych szarości i bieli przez co nie widać wszystkich detali itd .. i te ustawienia pod U4 :pawel: to przy zmianie płyty za każdym razem regulujesz odbiornik ? :facepalmz::cray:

Poczytaj trochę więcej o HDR na K7000 zanim zaczniesz się pluć. Kontrast dynamiczny jest wskazany w przeciwieństwie do SDR, najlepiej na ustawieniach średnich. Brak żadnego pulsowania i utraty detali. Bez kontrastu dynamicznego wszystko jest zbyt ciemne. Też mnie to dziwiło ale posprawdzałem i mieli racje ludzie. Na Neogafie jest kilku kolesi z avsforum i dyskutowali na ten temat.

 

No ale z chęcią sprawdzę na jakich ustawieniach grasz ty na tym modelu ...

 

Proponuje najprostszym domowym sposobem wrzucić poniższe wzorce jasności, kolorów, ostrości na pena i wtedy ocenić indywidualnie czy przy zbyt silnym kontraście jasne pola sie nie zlewają ? Czy skala odcieni szarości jest odpowiednia i czy ostrość nie powoduje podwójnych kontur ?

I dopiero wtedy głosić światu słowo Bosze  :pawel:

 

http://www.komputerswiat.pl/media/1158223/obrazytestowe-komputerswiat.zip

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale co ty proponujesz ? Sprawdzać ustawienia HDR poprzez wzorce SDR ? XD

W SDR gram bez kontrastu dynamicznego, ale w HDR jest on wskazany na KS7000 bo bez niego nie dość, że obraz jest zbyt ciemny to traci się wszystkie zalety tego trybu. Ustawienie na "wysoki" w większości gier robi przekłamanie, ale w U4 sprawdza się idealnie. Do HDR zalecane niski lub średni.

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ja do filmów stosuje się jak najbardziej do wszystkich wzorców i zalecanych ustawień, ale w przypadku gier to się po prostu nie sprawdza. Przykładowo granie na prawie zerowym podświetleniu (4 na 20) albo z ostrością na zero mija się z celem. Nic prawie nie widać w grze, detale uciekają, a obraz jest za bardzo rozmazany. Niby mają się pojawiać artefakty na krewędziach jak się zwiększa ostrość ... chyba jak człowiek siedzi z ryjem w ekranie. Tak więc reasumując. 

Sranie w banie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale co ty proponujesz ? Sprawdzać ustawienia HDR poprzez wzorce SDR ? XD

 

W SDR gram bez kontrastu dynamicznego, ale w HDR jest on wskazany na KS7000 bo bez niego nie dość, że obraz jest zbyt ciemny to traci się wszystkie zalety tego trybu. Ustawienie na "wysoki" w większości gier robi przekłamanie, ale w U4 sprawdza się idealnie. Do HDR zalecane niski lub średni.

 

 

No z tym kontrastem dynamicznym to sam już nie wiem. Teraz grałem w Skyrim i jak wyłączyłem ten kontrast dynamiczny to wsio było jakieś takie wybakłe, jakby z siwą mgłą i jasne. Dodam że Skyrim nie ma hdr, a jedynie 4k.

Odnośnik do komentarza

Ins no zgadza się akurat w tym przypadku wzorzec pod FHD ale pewnie w internetowym chłamie nietrudno znaleźć coś odpowiedniego.
 

Przecież te wzroce są tak przereklamowane, że ja(pipi)e. W grach to się w ogóle nie sprawdza.

 

Przechodzisz samego siebie "wzorce przereklamowane" :D czyli sugerowanie się się wyssanymi z palca sorry oka metoda prób i błędów uważasz że jest najlepszym sposobem :empathy3: ok.
Wzorce udostępniane są filmach bluray z którego m.in. korzystałem do ustawień .W trybie gra przy każdej odpalonej grze nigdy nie musiałem grzebać w ustawieniach czy w opcjach gry a odcienie szarości w planszach zapodawanych w często w grach przed uruchomieniem zawsze obchodzą się bez korekt a jakość obrazu nie pozostawia nic do życzenia .Także EOT z mojej strony i Wesołych Świąt!

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Ludy, niech każdy ustawia sobie obraz jak chce, każdy ma inny wzrok i zapotrzebowania. Po to są możliwości ustawień, żeby każdy mógł sobie ustawić je POD SIEBIE. Polecam przeczytać temat o Sony W8, dyskusja bardzo merytoryczna. I tam np. ja uważam, ze motionflow musi być przynajmniej na standard, bo DLA MNIE płynność jest najważniejsza. Miód z gry wzrasta dla mnie o 100% przy 60fpsach i włączonym motionflow. Oczywiście wszystko zależy w jakie gatunki gramy i jaki mamy TV (no jeśli lag przy włączonym upłynniaczu wzrasta do 100ms to faktycznie nie ma sensu).

Ale np. inny kolega pisze tam, że bardziej naturalny obraz widzi gdy motionflow ma wyłączony i gra mu bardziej klatkuje na TV, bo wtedy widzi że gra w gre :) (rozumiem o co mu chodzi).

Ja już nikogo nie słucham, tylko ustawiam wszystko jak mi się (pipi)a żywnie podoba.

Odnośnik do komentarza

Ja do filmów stosuje się jak najbardziej do wszystkich wzorców i zalecanych ustawień, ale w przypadku gier to się po prostu nie sprawdza. Przykładowo granie na prawie zerowym podświetleniu (4 na 20) albo z ostrością na zero mija się z celem. Nic prawie nie widać w grze, detale uciekają, a obraz jest za bardzo rozmazany. Niby mają się pojawiać artefakty na krewędziach jak się zwiększa ostrość ... chyba jak człowiek siedzi z ryjem w ekranie. Tak więc reasumując. 

 

Sranie w banie.

 

No właśnie, ja na początku kombinowałem z tymi ustawieniami, ustawiłem tak jak pokazywali goście z DF ostrość na 0 i nie wiem czemu oni  zalecają taką wartość. Obraz jest zbyt rozmyty. Dla mnie chyba najlepiej jest jak ustawię ją na poziomie 30-35.

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Ins no zgadza się akurat w tym przypadku wzorzec pod FHD ale pewnie w internetowym chłamie nietrudno znaleźć coś odpowiedniego.

 

Przecież te wzroce są tak przereklamowane, że ja(pipi)e. W grach to się w ogóle nie sprawdza.

 

Przechodzisz samego siebie "wzorce przereklamowane" :D czyli sugerowanie się się wyssanymi z palca sorry oka metoda prób i błędów uważasz że jest najlepszym sposobem :empathy3: ok.

Wzorce udostępniane są filmach bluray z którego m.in. korzystałem do ustawień .W trybie gra przy każdej odpalonej grze nigdy nie musiałem grzebać w ustawieniach czy w opcjach gry a odcienie szarości w planszach zapodawanych w często w grach przed uruchomieniem zawsze obchodzą się bez korekt a jakość obrazu nie pozostawia nic do życzenia .Także EOT z mojej strony i Wesołych Świąt!

Najwidoczniej podobają ci się wyblakłe i paćkowate obrazy.

 

Po raz kolejny powtarzam filmy to nie gry.

 

 

 

Daras tutaj dobrze napisał niech każdy sobie ustawi tak jak mu się podoba.

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...