Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa technologia zawsze w cenie, na stanowiskach kierowniczych pracują raczej ogarnięci ludzie więc wiedzą co jest nowe chodliwe i pożądane przez klienta. Pod koniec tego roku ceny oledow będą topniały jak samo jak lcd.

Nie o to mi chodziło np. taki lg b6 jest za 10,5 tys. a przez serwisy lub jakieś mniejsze sklepy o 2 tys. taniej można kupić. Natomiast inne tv w promocjach można wyrwać za niezłe pieniądze w sieciówkach oczywiście. No i dlatego się zastanawiam czym jest spowodowana ta drożyzna oledów w sieciówkach.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że sieciowej też się nad tym główna, skąd mniejsze sklepy maja tak dobre ceny, skoro też często pochodzą z polskiej dystrybucji...

 

 

Musi im się mniej tych telewizorów sprzedawać, dlatego odbijają sobie na marży (pudło z popularnym samsungiem zajmuje tyle samo miejsca na magazynie, co pudło z OLEDem). Dodatkowo dochodzi czynnik agresywnych kampanii ze strony Samsunga który deleguje swoich przedstawicieli na stoiska - umowy, targety sprzedaży itp. Poza Sony nigdy nie spotkałem przedstawiciela Panasa, LG lub Philipsa. 

 

Ale na to też jest sposób - wystarczy przyjść do sklepu i powiedzieć, że chcesz kupić dany model ale cena na ceneo wynosi X i zapytać czy są w stanie coś z tym zrobić. Jak kupowałem Oleda 55eg910v to dostałem dokładnie taką samą cenę jak na ceneo (a była niższa o ponad 1000 niż to co mieli na sklepie). Niestety to działa tylko przy zakupie gotówką lub kartą. Przy ratach jeszcze nigdy nie obniżyli mi ceny w Saturnie lub Media Markt.

 

Wracając do agresywnego marketingu Samsunga w sklepach krótka anegdotka: stoję przy LG B6 w euro, podchodzi gość w koszulce Samsunga i pyta czy może coś doradzić. No to pytam czy może przynieść pilot do tego LG bo chciałem zobaczyć jak działa menu itp. A on, że nie ale zaprasza do obejrzenia telewizorów Samsunga. Ładnie podziękowałem a on dalej swoje, że Samsung super nie to co LG, OLED to podejrzana technologia, że kwantowa kropka lepsza, że już niedługo nowe modele. Ja znów dziękuje za rady i mówię, że już raczej zdecydowałem się na OLEDa ewentualnie Sony XE. No to znów zaczął nawijać swoje. Jedyny efekt jaki osiagnął to moje wyjście ze sklepu :)

Odnośnik do komentarza

Z tym co piszesz w sprawie obniżenia ceny przez sklep to ciekawe jest. Bardziej byłbym skłonny stwierdzić że powiedzą coś w stylu: niech se pan kupi na ceneo.

 

 

 

Ostatni przykład: w Saturnie w Galerii Bronowickiej (Kraków) na Samsunga 55KS9000 zrobili mi cenę 6300. Mieli jedną sztukę na wystawie + jedną w pudełku ale otwartym - cena na tego z otwartym pudełkiem, o wystawowego nawet nie pytałem. Ostatecznie się nie zdecydowałem ale większych problemów z negocjacją nie było :)

Odnośnik do komentarza

to prawda co pisze oddball, z ta roznica ze pod uwage zazwyczaj biora wieksze sklepy - jak pokazesz im oferte Pana Zdzisia z Lodzi, to kazdy to zleje, ale jak w porownaniu pojawi sie sklep, ktory z nimi konkuruje (np. empik, Euro, Mediaexpert - moze morele itp) to z reguly zbijaja cene. Sam Denona w ten sposob kupilem, wraz z kolumnami zaoszczedzilem wtedy jakies 600 zl, bo w innym markecie byla promocja.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

 

Jestem zupełnym świerzakiem tutaj jak i w temacie tak więc witam serdecznie wszystkich.

Widzę że trafiłem w końcu na fachowe forum.

Zakręcony mocno w temacie zakupu tv dla syna i liczę że w końcu tu otrzymam konkretną podpowiedź :)

Mam zamiar zakupić tv do gier pod PS4. Pokój niestety mały, odległośc od ekranu 1.5m  wchodzi w grę 40 cali (32" ale to zbyt mały?)

Szukam tv z matrycą 100/120Hz ale przy tej wielkości to raczej nierealne żeby się pokryło z niskim opóźnieniem czasowym (maks do 35 ms) więc matryca chyba tylko 60Hz. Myślę m.in o Samsung UE40j6240 ale nigdzie nie mogę znaleść info o input lag tego tv niemniej chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?

 

Czyli nikt nie podpowie ?????

 

 

Widzę jednak że tu zdecydowana większość podjarana najnowszymi OLED-ami i na tv z niższej półki nikt nie chce nawet spojrzeć i doradzić. Cóż trudno choć byłem pewien że na tym forum dostanę podpowiedź

Odnośnik do komentarza

Recka LG C7:

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7

 

 

The LG B6 is 2016's entry-level OLED TV. It's been replaced by the C7, but the difference between them is very minor. The picture quality is almost identical, and the input lag is the only real advancement, although the B6 is still pretty good in that regard. Considering the big price difference, almost nobody should be buying the C7 over the B6 from last year.

 

Czyli kupno B6 zamiast sporo droższego C7 było jak najbardziej dobrym pomysłem :)

 

EDIT:

Malibu szybszy :P

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Chłopie już na innym forum pytałeś o laga do tego tv i ktoś ci napisał że 45 ms więc o co ci chodzi?

Chłopie, ten ktoś odpowiedział że lag wynosi 45 ms ale jakbyś mógł zauważyć dotyczy to tv UE40J6200 a ja nie jestem pewien że to to musi się odnosić do modelu podanego przeze mnie tj. UE40J6240. Ja nie jestem pewien że dwie ostatnie cyfry to tylko róznica w pewnych szczegółach tv i stąd moje pytanie i dociekliwość ale Ty widzę jesteś tego pewien?!  I to już wiedziałem zresztą wcześcniej przed napisaniem mojego postu właśnie z tej stronki: www.displayspecifications.com, którą też sugeruje kolega @Kyo. 

Poza tym jakbyś zechciał przeczytać moj post dokładnie to pytam forumowiczów o podpowiedź nie tylko o lag ale przede wszystkim i tu Ci cytuję " chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?"

Odnośnik do komentarza

Recka LG C7:

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7

 

 

The LG B6 is 2016's entry-level OLED TV. It's been replaced by the C7, but the difference between them is very minor. The picture quality is almost identical, and the input lag is the only real advancement, although the B6 is still pretty good in that regard. Considering the big price difference, almost nobody should be buying the C7 over the B6 from last year.

Czyli kupno B6 zamiast sporo droższego C7 było jak najbardziej dobrym pomysłem :)

 

EDIT:

 

Malibu szybszy :P

Na polskiej stronie LG istnieje model B7 - który przynajmniej po zdjęciach różni się podstawą. Także to chyba jakiś błąd recenzenta.

 

Najważniejszy wniosek z tej recki LG nic nie zepsuło, trochę poprawiło w kwestii obrazu - co jak pokazuje samsung wcale takie oczywiste nie jest ;). Natomiast input lag jest w tym roku wręcz idealny: 21ms z 4K i HDR :)

Odnośnik do komentarza

 

Chłopie już na innym forum pytałeś o laga do tego tv i ktoś ci napisał że 45 ms więc o co ci chodzi?

Chłopie, ten ktoś odpowiedział że lag wynosi 45 ms ale jakbyś mógł zauważyć dotyczy to tv UE40J6200 a ja nie jestem pewien że to to musi się odnosić do modelu podanego przeze mnie tj. UE40J6240. Ja nie jestem pewien że dwie ostatnie cyfry to tylko róznica w pewnych szczegółach tv i stąd moje pytanie i dociekliwość ale Ty widzę jesteś tego pewien?! I to już wiedziałem zresztą wcześcniej przed napisaniem mojego postu właśnie z tej stronki: www.displayspecifications.com, którą też sugeruje kolega @Kyo.

Poza tym jakbyś zechciał przeczytać moj post dokładnie to pytam forumowiczów o podpowiedź nie tylko o lag ale przede wszystkim i tu Ci cytuję " chętnie posłucham Waszych opinii o tv każdym innym który wg Was będzie najlepszy. A może czekać na nowe z rocznika 2017 które mają się pojawić Sony czy tez Samsung?"

Z tego co pamiętam to było na forum hdtv i koleś konkretnie ci napisał że ten model ma 45 ms. Tak wiem że tam chcesz porad ale jakbyś dokładnie czytał mojego posta to ja tam się odniosłem do laga.

Poza tym kupujesz tv za 2 tys. a czaisz się jakbyś nowe ferrari miał kupić.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Na polskiej stronie LG istnieje model B7 - który przynajmniej po zdjęciach różni się podstawą. Także to chyba jakiś błąd recenzenta.

 

Najważniejszy wniosek z tej recki LG nic nie zepsuło, trochę poprawiło w kwestii obrazu - co jak pokazuje samsung wcale takie oczywiste nie jest ;). Natomiast input lag jest w tym roku wręcz idealny: 21ms z 4K i HDR :)

W USA z B7 jest jakoś inaczej. Gdzieś czytałem, że ten model będzie sprzedawany w Costco i nie będzie ogólnie dostępny, czy jakoś tak. Ile w tym prawdy nie wiem.

 

Natomiast poprawki mimo, że nie jakieś wielkie to i tak bardzo dobre. Głównie input lag w trybie PC i 120Hz w 1080p. Moja następna zmiana TV będzie wtedy gdy będą OLEDy z HDMI 2.1 i HDR osiągnie na nich powyżej 1000 nitów :) Tal czy inaczej LG jest na dobrej drodze :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dobra pare zdań bo wczoraj zainstalowałem kolosa LG65B6 u siebie (swoją drogą słuszna jest instrukcja do wyjmowania z pudła). Jako że miałem do czynienia wcześniej z dobrym FullHD (sony w905) to jakość obrazu jest bardzo dobra ale to nie jest przepaść. To co robi w tym TV i co wg mnie jest faktycznie warte sprawdzenia i zakupu to czerń oraz kolory. Nie mam kontentu UHD jeszcze ale już np SW Rouge 1 w full hd roz(pipi)ał mnie na łopatki. Potem poprawiłem Forzą 3 i Uncharted 4 z HDR. Dzieciaki oglądały Vaianę i powiem wam te kolory, czerń - MIÓD. O to tylko materiał fullhd.

Szczerze polecam.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...