Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Yup, zapewne fani soap opery właśnie z tego powodu tak grają. Skoro i tak nie warto grać w trybie gry bo jakość obrazu pada na ryj to co za różnica czy dojdzie mi kilka klatek opóźnienia więcej.  Widzieliście kiedyś  jakiegoś osobnika, który tak gra na Samsungu, LG czy nawet TCL  ? No nie bardzo.

 

PS. Zapewne zaraz przeczytamy o tym, że Motion Flow w Sony jest nie do pobicia i świadomie tak wybierają.

EDIT:

 

PS. Chyba nikt nie miał tak dobrego trybu gry jak ostatnie plazmy Panasa. Absolutnie niczym one się one nie różniły w porównaniu to zwykłych trybów (nie licząc wyłączonej opcji upłynniacza). 

 

PS2. Odłożyłem sobie 4 tysie na nowy TV, zamiar był taki by opyerdolić mojego oleda B6 z 2016 roku i kupić 65 tegorocznej cali. Mamy tutaj sporo speców, szczególnie od telewizorów Sony, czekam na dobrą poradę. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Holy shit, to teraz wszystko się układa w całość. Jeśli na Soniaczach w trybie gry faktycznie jest paćka jak to tutaj wojownicy Sony raportują, to nie jest dziwna ta nienawiść do niskiego input laga i wkręcanie wszystkim, że to nie jest ważne. Uncharted, Killzone 2 i Heavenly Sword to wyśmienite przykłady responsywnych gier. Ale nawet one nie mają 200-300ms laga jak któryś tutaj próbował wciskać. Rozumiem, że to miało być na zasadzie kontrastu, gdzie przy 300ms te dodatkowe 80ms z upłynniaczem już nie robi różnicy? Błagam nagraj mi jak ty niby grasz w gry z prawie półsekundowym opóźnieniem, muszę to zobaczyć!

 

Kto by pomyślał, że nawet wśród telewizorów są fanboje Sony :teehee:

chociaż nie, nie jestem zdziwiony

Odnośnik do komentarza
Cytat

Yup, zapewne fani soap opery właśnie z tego powodu tak grają.

Tak nazywają płynny i ostry obraz fani rwącego i rozmazanego obrazu. 60 klatek w grze to też "soap opera"? A rzeczywistość to już w ogóle.

 

Cytat

Zapewne zaraz przeczytamy o tym, że Motion Flow w Sony jest nie do pobicia i świadomie tak wybierają.

Gra wtedy wygląda prawie tak jakby miała 60 klatek.

 

Cytat

Odłożyłem sobie 4 tysie na nowy TV, zamiar był taki by opyerdolić mojego oleda B6 z 2016 roku i kupić 65 tegorocznej cali

kupować sobie dobry TV i grać w trybie gra z rozmazanym obrazem:rofl:

 

oled-off-%E2%80%94-kopia.jpg

 

Cytat

Mamy tutaj sporo speców, szczególnie od telewizorów Sony, czekam na dobrą poradę. 

Ja powiem tak, jak przykładasz tak dużą wagę do input laga to zrezygnuj całkowicie z TV i graj na monitorze. Albo weź jakiś dużo tańszy  TV, bo i tak nie wykorzystasz jego możliwości w trybach gra+wszystko wyłączone.

 

18 minut temu, raven_raven napisał:

Holy shit, to teraz wszystko się układa w całość. Jeśli na Soniaczach w trybie gry faktycznie jest paćka jak to tutaj wojownicy Sony raportują, to nie jest dziwna ta nienawiść do niskiego input laga i wkręcanie wszystkim, że to nie jest ważne.

Tak jest nie tylko na TV sony ale na wszystkich TV. Sam tutaj wkleiłem obrazki z rozmazanego obrazu na samsungu ks7000 i lg oled b6j. Żeby mieć ostry obraz trzeba włączyć upłynniacz niezależnie od marki TV(choć tutaj niektóre sobie trochę radzą lepiej a inne gorzej).

 

Cytat

Uncharted, Killzone 2 i Heavenly Sword to wyśmienite przykłady responsywnych gier. Ale nawet one nie mają 200-300ms laga jak któryś tutaj próbował wciskać. Rozumiem, że to miało być na zasadzie kontrastu, gdzie przy 300ms te dodatkowe 80ms z upłynniaczem już nie robi różnicy?

Kiedyś coś mówiło się o 300 ms w heavenly sword

Game developers should test their own games using the camera technique in order to weed out bugs - West says that Heavenly Sword's response slows down to 300ms just by turning the character

Nie wiem czy zostało to poprawione, ale tam faktycznie dało się odczuć laga więc raczej tak zostało.

Natomiast  rise of the tomb raider miał laga 242 ms. I jakoś w żadnych recenzjach nie widziałem narzekań na laga.

https://www.youtube.com/watch?v=FobOlcWEdyU

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@wulfen

 

Wklejaj sobie ile chcesz. Upłynniacze są ogólnie zyebane dla gier. Imitacja 60 klatek jest spoko jak nie występują artefakty i dziwne zrywy gdy framerate spada o nawet jedną klatkę. Sony robi to najlepiej w tym momencie,  ale i tak nikt normalny nie gra w taki sposób. Po raz kolejny napiszę, że przerobiłem sporo telewizorów w ciągu ostatnich 6 lat i nikt się nie zbiżył pod tym względem do Samsunga A786 z 2008 roku. 60ms opóźnienia i upłynniacz, który nie wnerwia na maksymalnych ustawieniach. 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, wulfen napisał:

Sama gra czasami od siebie dodaje po 200-300 ms laga i jakoś się gra(killzone 2, uncharted 3, heavenly sword, rise of the tomb raider itd) i dodatkowe 30ms wiele nie zmienia. Więc możesz  nawet kupić monitor z 1ms lagiem a i tak w sumie możesz dostać laga po 200 ms.

 

 

Tak wygląda obraz ruchomy w trybie "gra" bez upłynniacza

KS7000-smu%C5%BCenie-1.jpg

 

Ja nie wiem jak można kupować nowoczesny tv 4k i grać ze smużącym, rozmazującym się obrazem. Jak ktoś ma problem z lagiem niech się przesiądzie na monitor albo jakiś stary tv crt i niech nie doradza innym w kwestii kupna nowoczesnych tv z dobrym obrazem.

 

W heavenly sword lag był coś koło 300ms (bez uwzględnienia TV!) i jakoś nie miałem problemu z przejściem.

 

Po pierwsze kiedy ps3 i x360 wchodziły na rynek TV full hd było mało, większość to hd ready i ja taki tv miałem. Po drugie dzisiaj standardem są znacznie większe telewizory niż 10 lat temu. W tamtych czasach na 32 calowym tv nie było widać takiej paćki jak na 55 calowym TV. Switch ze swoim 720p na dużym tv wygląda tragicznie.

Część Wulf.

W końcu może ktoś przegada im tutaj bo ja sam nie dam sobie rady.

To jak łopatą na słońce, syzyfowe prace itp.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
13 godzin temu, raven_raven napisał:

A co mam mieć dwa telewizory do moich konsol? 

No jak juz mamy byc tacy dokladni to jeden do kablowki/ps3/xbox360/switch, drugi FHD do kanalow z pakietu +ps4/xone/switch i 4K do pro/koksa,netflixa/YT itp.

Ewentualnie krzeselko na srodek pokoju, pod scianke itp

 

2 godziny temu, Ins napisał:

PS2. Odłożyłem sobie 4 tysie na nowy TV, zamiar był taki by opyerdolić mojego oleda B6 z 2016 roku i kupić 65 tegorocznej cali. Mamy tutaj sporo speców, szczególnie od telewizorów Sony, czekam na dobrą poradę. 

Co ? Kupic TV na rok xd Raczki sie od krzeselka zmeczyly xd

Dobra porada jest taka ,zebys zaatakowal 75 od razu i zeby TV wystarczyl na pare lat.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
9 minut temu, Ins napisał:

Haha widzę dwa spece się dobrały xD


Nie macie nic do powiedzenia jak zwykle. Amatorzy soniaków. Fanboje Sony to zakała, jak można tak namawiać umyślnie to swoich wyborów. 

Lepsze takie spece niz typ co ma wymagania z kosmosu, kupuje ewidetnie nietrafiony TV ktory chce zmienic po chwili i jeszcze innych poucza :)

PS. Jakbys nie wiedzial, to ja mam Samsunga :)

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Czyli wymiana telewizora na coś lepszego oznacza nietrafiony zakup xD Jak ty jesteś przykry klapie. Wytłumaczę to dla takiego sonowskiego nieogara:

1. Chciałbym mieć większy i lepszy telewizor, tak więc z chęcią zakupię tegorocznego OLED'a, a nie zlagowanego krawędziowca od Sony.

2. Ewentualnie poczekam i zapłacę więcej za LG B8 czy cholera wie jak to się będzie zwało. Oczywiście pod warunkiem, że nowy OLED będzie tego warty.

3. Byłbym debilem gdybym zamienił OLED'a na LCD od Sony xD

 

Rozumiemy czy mamy bół dupy, że ktoś świadomie nie ma zamiaru wydać sporej sumy za krawędziowca ze zyebanym trybem gry ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Aha, czyli jak brales swoj TV to nie bylo 65 OLED dostepnych w sprzedazy, a nawet jesli byly to nie zauwazyles, ze wiekszy ekran cos daje :)

Ja bym powiedzial, ze wielkosc przekatnej to absolutny priorytet, jakos ta idealna czern nie taka epicka, nie przytrzyma Cie przy 55, wiesz wczoraj na Wigilii bylem u kolegi, nagle zaproszonko, siedzielismy do 2 w pare osob, no ale 55, to tak slabo, choinka na bok, rzad krzeselek na dywan, i giercowanie lokiec w lokiec, kolano w kolano niczym do szarzy husarskiej :)

I jeszcze ten one liner od niego, ze u mnie jakos fajniej na kanapie, bo i piwo po ludzku odlozysz na stol, i wygodniej :)

Ale czego sie nie robi dla tego kontrastu :)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym się switchowców i ekspertów od laga zapytać czy wy w ogóle gracie w jakieś strzelanki online gdzie ten lag ma znaczenie? Bo ja tak i tam masz laga między serwerem a konsolą, między padem a konsolą itd. tak że te 20 ms to za przeproszeniem w dupe sobie możesz  wsadzić bo to i tak ma najmiejsze znaczenie. A jak pykacie tylko w single to dalej te swoje akademickie dysputy prowadźcie. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Tak, ja nieogar, powiedzial typ co kupil rok temu TV i sprzedaje :)

Nie obchodzi mnie dlaczego nie kupiles wczesniej 65, normalnie to sie czeka na promocje, szuka czegos z nizszej polki ( np. jak ja ), wazne, zeby tak wycyrklowac zeby jakos po ludzku to bylo moim zdaniem, jedyna zaleta Twojego przypadku to to, ze ktos inny moze pomysli makowka i raczej wyceluje od razu w te 65, a nie bedzie sie bawic w cuda techniki z Ameryki, a pozniej bedzie narzekac ze cos tu nie gra.

2 minuty temu, bloody_gipsy napisał:

 20 ms 

20 ms to jest 0.02 sekundy :) Co takiego przewrotnego moze konsolomaniak na padziku uskutecznic w te 0.02 sekundy, jakie czary nie z tej ziemi zapewni mu taka przewaga :reggie:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, bloody_gipsy napisał:

Chciałbym się switchowców i ekspertów od laga zapytać czy wy w ogóle gracie w jakieś strzelanki online gdzie ten lag ma znaczenie? Bo ja tak i tam masz laga między serwerem a konsolą, między padem a konsolą itd. tak że te 20 ms to za przeproszeniem w dupe sobie możesz  wsadzić bo to i tak ma najmiejsze znaczenie. A jak pykacie tylko w single to dalej te swoje akademickie dysputy prowadźcie. 

 

To jest cały czas ta sama, pokrętna logika która produkuje takie myśli jak 42 ms jest mniejsze od 40.

Jak szukasz nowego samochodu to też wszystkim mówisz, że po co im do jazdy po mieście fajne przyspieszenie, niech biorą wolny samochód? Po co komuś tempomat jeśli jeździ dwa razy do roku po autostradzie? Jak można mieć coś lepiej to po co mieć gorzej? Oczywiście nie masz racji sugerując, że trzeba grać w jakieś super wymagające multi, żeby input lag miał znaczenie. Zasada jest bardzo prosta, im mniejszy tym lepszy a czuć to w każdej grze.

Gram w Forzę Motorsport 7 w 60fps, tak samo w Super Mario Odyssey i inne gry. Nawet w grach 30fps ma to znaczenie, w Driveclubie chociażby gdzie ścigasz się z czasem i kręcisz czasy różniące się o milisekundy od innych.

 

Po ch,uj ja się zresztą produkuje, to jest oczywiste dla każdego szanującego się gracza, który gra w cokolwiek sensownego.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
8 minut temu, balon napisał:

A ja chciałbym się zapytać czy masz możliwość zagrania w coś w ok 20 ms i przełączyć na tryb powiedzmy z 60ms? (aaaa i nie musi być to strzelanka online).

Wiesz, jesli masz rozne tryby w TV to mozesz sam sprawdzic :) I sadze, ze najlepiej bedzie jak sam sprawdzisz, no ale ja to ja.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Halo powyżej 30ms ? Nope.

Gearsy powyżej 30ms? Nope.

Rocket League powyżej 30ms ? Nope.

Forza 7/Horizon 3 powyżej 30ms? Nope.

 

Mam kilka gier do grania po sieci i tutaj nie ma innej opcji. Próbowałem grać na wyższym lagu i to się po prostu nie sprawdza. Przeszkadza to bardzo i dodatkowo człowiek jest na straconej pozycji.

 

Jeszcze potrafię zrozumieć jaranko krawędziowym HaDeeRem w liczbach, ale kwestia laga idealnie pokazuję kto jest miłośnikiem korporacji.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, raven_raven napisał:

 

To jest cały czas ta sama, pokrętna logika która produkuje takie myśli jak 42 ms jest mniejsze od 40.

Jak szukasz nowego samochodu to też wszystkim mówisz, że po co im do jazdy po mieście fajne przyspieszenie, niech biorą wolny samochód? Po co komuś tempomat jeśli jeździ dwa razy do roku po autostradzie? Jak można mieć coś lepiej to po co mieć gorzej? Oczywiście nie masz racji sugerując, że trzeba grać w jakieś super wymagające multi, żeby input lag miał znaczenie. Zasada jest bardzo prosta, im mniejszy tym lepszy a czuć to w każdej grze.

Gram w Forzę Motorsport 7 w 60fps, tak samo w Super Mario Odyssey i inne gry. Nawet w grach 30fps ma to znaczenie, w Driveclubie chociażby gdzie ścigasz się z czasem i kręcisz czasy różniące się o milisekundy od innych.

 

Po ch,uj ja się zresztą produkuje, to jest oczywiste dla każdego szanującego się gracza, który gra w cokolwiek sensownego.

Chłopie co ty z tymi porównaniami jak ty sam grasz na ps3 i switchu to gdzie tu ferrari jest i potem narzekanie że nie 25 ms tylko 40. To graj na skorpionie i skończ o tych mieszkaniach i ograniczaniu się pisać. Albo cioraj w te rozmazańce w 20 ms.

9 minut temu, Ins napisał:

Halo powyżej 30ms ? Nope.

Gearsy powyżej 30ms? Nope.

Rocket League powyżej 30ms ? Nope.

Forza 7/Horizon 3 powyżej 30ms? Nope.

 

Mam kilka gier do grania po sieci i tutaj nie ma innej opcji. Próbowałem grać na wyższym lagu i to się po prostu nie sprawdza. Przeszkadza to bardzo i dodatkowo człowiek jest na straconej pozycji.

 

Jeszcze potrafię zrozumieć jaranko krawędziowym HaDeeRem w liczbach, ale kwestia laga idealnie pokazuję kto jest miłośnikiem korporacji.

Gram w 25 ms w halo i dla mnie najgorsza tu jest jakość serwerów a nie 20 ms lag. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
8 minut temu, bloody_gipsy napisał:

 Albo cioraj w te rozmazańce w 20 ms.

Jak ktos gra online multi to wiadomo jak najnizszy lag bo dochodzi jeszcze ping serwera, polskie lacza sa jakie sa dlatego tutaj nie ma dyskusji, do singla czy posiadowy spokojnie mozna wybrac inny, ja zawsze wybieram jak znajomi przychodza ten z wysokim lagiem, bo obraz wyglada cudownie i kazdy chwali, a nikt nie wie ze gramy z wyzszym lagiem, poza tym niektorzy bywalcy juz sie przyzwyczaili i jak zmienie na Gra to narzekaja zebym plyte przeczyscil bo cos zle dziala :)

 

PS. Jak zapraszacie kolezanki to lepiej wyzszy lag, lepiej im idzie :) 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, bloody_gipsy napisał:

Gram w 25 ms w halo i dla mnie najgorsza tu jest jakość serwerów a nie 20 ms lag. 

 

25ms to nie 42ms, a o tym jest mowa. Tak więc chvj mnie obchodzi jakość serwerów, na które i tak nie narzekam bo na moim 250/50mb jest bezproblemowo. Heh, dałeś chyba najgorszy przykład możliwy bo to jest jedna z niewielu gier gdzie nigdy nie miałem problemów z lagiem.

 

@aphromo

 

Czyli jesteś graficzną dzifką, która potrzebuje aprobaty, a twoi znajomi to biedaki xD

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, Ins napisał:

 

@aphromo

 

Czyli jesteś graficzną dzifką, która potrzebuje aprobaty, a twoi znajomi to biedaki xD

Tak, staram sie pokazac TV z najlepszej strony, tak samo jak sprzatam zanim przyjda goscie, przygotowuje poczestunek, nie ukrywam ze pochwaly ze teraz wszystko idealnie widac sa dla mnie mile, moi znajomi biedaki nie wiem nie wypytuje ile kto ma netto, jeden ma OLEDA 55 i krzeselko na srodku pokoju wiekszym niz moj, to tez moze byc wskazowka.

14 godzin temu, raven_raven napisał:

 tak Switch przez następne przynajmniej kilka lat będzie brylować na salonach i nigdzie się nie wybiera. Już po pierwszym roku jest pełno świetnych gierek do ogrania i choćby ta konsola wciąż będzie wypluwać z siebie 1080p w _nowych_ grach.

Switch ? Handheld do smierdziobusa/metra i jeszcze pilnuj zeby Ci nie urabali z plecaka :)

1080p ? Noo jak sie poszuka to sie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...