Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Ins napisał:

 

25ms to nie 42ms, a o tym jest mowa. Tak więc chvj mnie obchodzi jakość serwerów, na które i tak nie narzekam bo na moim 250/50mb jest bezproblemowo. Heh, dałeś chyba najgorszy przykład możliwy bo to jest jedna z niewielu gier gdzie nigdy nie miałem problemów z lagiem.

 

@aphromo

 

Czyli jesteś graficzną dzifką, która potrzebuje aprobaty, a twoi znajomi to biedaki xD

No widzisz ja mam 300/50 i ten lag czasem jest nie do zniesienia. Ale może dawno nie grałeś albo sam taki na niego wrażliwy nie jesteś jak tu piszesz. Zresztą trudno żeby go nie było jak łączy z typami ze stanów czy kanady.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, aphromo napisał:

Switch ? Handheld do smierdziobusa/metra i jeszcze pilnuj zeby Ci nie urabali z plecaka :)

1080p ? Noo jak sie poszuka to sie znajdzie :)

 

I czemu ta żałosna wypowiedź ma służyć?

 

:):) 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, aphromo napisał:

Stwierdzenie faktu mocium panie.Switch to ostatnia rzecz na jaka sie powinno zwracac uwage rozmawiajac o TV :)

 

Console Wars parę działów niżej, zresztą doskonale wiesz pisząc 50% wszystkich postów w tym temacie. Polecam się nie wynurzać poza ten temat, zrób nam ten prezent na święta.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
8 minut temu, Ins napisał:

 

 

Nikomu nie nakazuję słuchania mnie w kwestii wyboru telewizora, ale stanowczo proszę o  włączenie ignora na opinie fanbojów Sony.

Jesli juz, to raczej fanboj branzowych serwisow i robienia researchu w necie, szukania informacji w wielu zrodlach :)

A nie OLED i na kolana chamy :)

5 minut temu, raven_raven napisał:

 

Console Wars parę działów niżej, zresztą doskonale wiesz pisząc 50% wszystkich postów w tym temacie. Polecam się nie wynurzać poza ten temat, zrób nam ten prezent na święta.

Obroncy OLEDA zaczynaja wyczuwac niepokoj widze. Ajjj, no nie daje spokoju ten apromo, a juz bylo tak fajnie, przeciez jak ktos kupil i chwali to znaczy ze nie moze sie mylic.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, Ins napisał:

Powiedział fanboj Sony. Proszę, nie rób z siebie znowu pośmiewiska tak jak to zrobiłeś to w Console Wars. 

Oj tak, oj tak, posmiewisko, tak, cokolwiek napisze to wszyscy sie rzucaja do dyskusji, myslisz ze ja nie widze tego co sie dzieje jak cokolwiek tutaj napisze xD

Jeszcze fakt, ze pierwsi sa ci co najbardziej narzekaja.

Wstaje rano i 22 cytaty, kiedys tak bylo, no nie dam Wam spokoju, wrocilem tutaj na alterze ( i sie przywitalem z moderatorem :) ucieszyl sie ) zeby skonczyc z ta blazenada, tym pipileniem, psuje Wam strefe komfortu no sorry. Zacznij pisac tak zeby oczy nie bolaly i piesc sie nie zaciskala to przestane

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Widzisz, ja sie spytalem, ale szybko skontastowalem, ze lepiej bedzie jak sam poszukam.

 

oto przyklad mojego postu tutaj

Tutaj sie nie wypowiem bo kazdy moze miec defekt, najwyzej bedziesz reklamowal jak INS 4 razy pod rzad.

Bielik no ja zrobilem odwrotnie ( wiekszy TV, ale z gorszymi parametrami ), ale rozumiem decyzje.

Soniacz, przeciez widac ze jestes wyczulony i zauwazysz od razu cos czego 99% ludzi nie zauwazy przez 5 lat. Jak szukasz matryc idealnych to ... poczekaj.

 

oto Twoje

a mam 55" i dwa i pół metra to dla mnie zbyt duża odległość by widzieć wszystko tak jak pan buk przykazał w 4K. Bardzo żałuję, że nie wziąłem większego modelu. Jak masz  pieniądze to oczywiście 65",

Nie ma sensu się wykłócać easye. Jak się boją wypaleń i chcą ładować takie same pieniądze w gorszy sprzęt to ich sprawa. 

Ktoś posiada Assassin's Creed Origins ? Czy u was też HDR w tej grze jest s(pipi)y ? Od momentu jak odpaliłem grę coś mi nie pasowało i wydawało mi się, że jest problem z czernią. W miejscach gdzie powinno być całkowicie ciemno jest po prostu szaro. Natomiast gdy odpalam grę w SDR czerń w tym samym miejscu jak smoła. Nie wiem czy to po prostu zła implementacja, bug, czy może jakiś update coś spierdzielił. Jak to u was wygląda ?

 

Jest w temacie takie jedno posmiewisko, co zawsze namawia na jak najwiekszy TV, ale ta czern,kontrast, idealnie precyzjny HDR, tak, to jest to, co najwazniejsze.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

No dobra, fajnie że wysmażyłeś tego dziwnie długiego posta, ale nadal nie wiem w jakim celu.

 

Powiedz mi nieogarnięty kolego czemu wklejasz cytaty, gdzie żałuje że nie wziąłem większego modelu ? Przegapiłem okazję i do tej pory mam z tego powodu ból dupska.  Co jest w tym dziwnego ?

 

Tak samo nie potrafię zrozumieć czemu masz zagwozdkę w przypadku nowego asasyna. HDR w tej grze na defaulcie jest beznadziejny w przeciwieństwie do innych gier. Niestety trzeba zmieniać ustawienia pod tą konkretną grę by HDR "robił robotę"


Tak więc jeszcze raz zapytam. O co ci chodzi nieogarze ?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
1 minutę temu, Ins napisał:

Powiedz mi nieogarnięty kolego czemu wklejasz cytaty, gdzie żałuje że nie wziąłem większego modelu ?

Bo jestem posmiewiskiem + nieogarem, ktory zawsze namawia na jak najwiekszy TV.

 

2 minuty temu, Ins napisał:

Przegapiłem okazję i do tej pory mam z tego powodu ból dupska.  Co jest w tym dziwnego ?

To czemu radzisz innym zeby powtorzyli Twoje bledy skoro sam jestes niezadowolony ?

 

3 minuty temu, Ins napisał:

Tak więc jeszcze raz zapytam. O co ci chodzi nieogarze ?

O to

Przychodzi INS i pisze

NIe, nie trzeba mieć egipskich ciemności by uświadczyć tego marginalizowanego przez ciebie "ficzeru". Przy zwykłych warunkach jest na korzyść OLED'a. Przy ciemności jest ta tzw. przepaść jakby to określił ziarno. Chyba naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak ta czerń wpływa na jakość obrazu.

 

Gadanie z teoretykami jest takie fascynujące. 

 

A pozniej teoretyk HDTV

  • Jeśli oglądamy tylko w dzień to nie ma większego sensu zakup telewizora na matrycy VA. Na IPS będzie równie dobra czerń, a dodatkowo dostaniemy szerokie kąty widzenia
  •  
  •  

 

Odnośnik do komentarza

@aphromo


Wut? xD Co ten cytat o wyższości matryc elcedelkowych Va vs IPS ma w ogóle wspólnego z tematem ? Przy  normalnym użytkowaniu nadal OLED>LCD, jedynie bardzo nasłoneczniony pokój ma przewagę  w HDR. Swoja drogą  bardzo sprytne jest jaranie się HDR'em w takich warunkach xD
DR 

No i tak przy okazji: 99% materiałów jest w SDR. Nawet jakby przyjąć za fakt, że LCD jest pod tym względem lepszy to i tak bezsensowne jest kupowanie telewizora dla kilku gier, które będą jaśniejsze. 

OLED SDR>LCD SDR

 

@wulfen

 

1. Sam wrzuciłeś filmik gdzie LG B6(B7)>Sony XE9005

2. Cofnij się o kilka stron koleżko i przeczytaj ile mają takie jutuby wspólnego z rzeczywistością.

 

Ogołnie xD

 

@wszyscy

 

Fanboje Sony jak zwykle dostarczają

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
12 minut temu, Ins napisał:

@aphromo

 

Wut? xD Co ten cytat o wyższości matryc elcedelkowych Va vs IPS ma w ogóle wspólnego z tematem ?

 

Ma wspolne to ze mowi o czerni, przepraszam powinien pogrubic to slowo w cytacie to bys moze zauwazyl, jesli od pewnego poziomu i tak masz czern ala IPS to OLED przez wiekszosc czasu daje niewiele. A kupuje sie po to zeby czuc roznice a nie pipilenie.

 

12 minut temu, Ins napisał:

 Przy  normalnym użytkowaniu nadal OLED>LCD

Tylko i wylacznie nocne seanse to nie jest normalne uzytkowanie.

12 minut temu, Ins napisał:

 

Swoja drogą  bardzo sprytne jest jaranie się HDR'em w takich warunkach xD

Kur.wa sam Ci wytlumaczylem o co chodzi pare stron temu a Ty na tak na bezczelnego, moze jeszcze mojego posta zacytujesz zeby kazdy widzial o co dokladnie chodzi ?

 

12 minut temu, Ins napisał:

 

No i tak przy okazji: 99% materiałów jest w SDR. Nawet jakby przyjąć za fakt, że LCD jest pod tym względem lepszy to i tak bezsensowne jest kupowanie telewizora dla kilku gier, które będą jaśniejsze. 

 

Eeeeeee tak, zgadzam sie, HDR nie zobaczysz na SDR, i jak jest duze nasloczenienie to tez HDR jest slabszy o czym rowniez mowilem, chyba trzeba bedzie zaczac sie bawic w INSA z kazdorazowymi wyzwiskami rozmowcy jak ktos pisze rzeczy oczywiste.

Uwaga, proba generalne :

Moze jeszcze INS sie przyznaj, ile razy wyrznales kolanem w krzeselko jak wracales z kibla w trakcie nocnych seansow z OLEDEM ?

Edytowane przez aphromo
zapomnialem spacji przed pytajnikiem :)
Odnośnik do komentarza

Jaki ty jesteś głupi to nie mam pytań xD

 

Jak ktoś jest daunem to ustawia podświetlenie na maxa i jara się seansami w nasłonecznionym pokoju. Czerń w oledzie w takich warunkach nie robi się szara tak jak w przypadku plazm. No ale skąd o tym możesz wiedzieć teoretyku.

 

Błagam nie pisz więcej bzdur to nie będę sie tu udzielał. Według twojej pokrętnej logiki oled pokazuje pazury tylko przy seansach nocnych xD 

 

PYTANIIE DO POSIADACZY tych zyebanych wg apropo OLEDÓW:

Jak wam się sprawują telewizory za dnia ? Fan Sony mówi zapewne prawdę i jedynie przy egipskich ciemnościach obraz nagle staje się wyśmienity. No musi tak być.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
Teraz, Ins napisał:

Jaki ty jesteś głupi to nie mam pytań xD

Powiedzial ziomek co podstawia krzeselko pod TV xd

1 minutę temu, Ins napisał:

Jak ktoś jest daunem to ustawia podświetlenie na maxa i jara się seansami w nasłonecznionym pokoju. Czerń w oledzie w takich warunkach nie robi się szara tak jak w przypadku plazm.

Ostateczny dowod na to ze nie masz pojecia o czym mowisz :) Zrobiony w konia jak dziecko z przedszkola :)

A co mnie plazmy obchodza :) Jakbys sie znal, znafco, to bys wypalil, ze OLEDY maja lepsza czern absorpcyjna niz inne panele, tak, INS, nie jest az tak zle z tym Twoim OLEDEM jak ogladasz w dzien :) Co prawda pipilenie teoretyka, ale przyznaj, ............

Spoiler

Cieszysz sie co ? 

4 minuty temu, Ins napisał:

Błagam nie pisz więcej bzdur to nie będę sie tu udzielał. Według twojej pokrętnej logiki oled pokazuje pazury tylko przy seansach nocnych xD 

 Pokazuje co fabryka dala na maxa w takich warunkach i to jest fakt.

Nie zmieni tego Twoje pipilenie przykro mi.

Odnośnik do komentarza

Jesteś fanatycznie głupi bo już nie wiem który raz piszesz o krzesełku xD 

 

Wg teoretyka jestem amatorem, a on znaffcą, bo nie znam definicji xD Nadal jesteś nieogarem, teraz tylko udowadniasz że nie masz nic do powiedzenia w temacie, tylko się czepiasz jak zwykły onetowy troll. 

 

PS. Oczywiście jestem amatorem, ale jak takie głąby zapatrzone w jedną markę starają się kogoś przekonać do swojego telewizorka to aż słabo się robi.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, wulfen napisał:

 

Bardzo mocne argumenty sfrustrowanego człowieka kochającego paćkowaty obraz.

 

 

 

Co musisz zrozumieć to że ten paćkowaty obraz w trybie gry jest najwidoczniej tylko na polecanych na forum dla graczy telewizorach Sony, o ironio :D. Na moim TV tryb gry w HDR jest jedynie ciemniejszy, o czym już ostrzegałem, a Samsungi nie mają w tym trybie chyba żadnych widocznych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

No to niech bedzie pufka :) Na stojaco na pewno nie grasz, chociaz kto wie, moze cala kanapa wedruje :)

Skonczylem dyskusje z Tb, albowiem nie bede Ci juz tlumaczyl o co chodzi z roznymi rodzajami TV :)

 

edit - raven nie maja :)

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Tak, wyzywam innych od dziwek, obrazam cudzych znajomych, jak ktos ma inne zdanie to spamuje " glupi" do zakichanej smierci, jak dostane kontrargumenty to strugam wariata, nawet jak mi rozmowca poinformuje ze mnie zrobil w konia to ide zaparte w mysl zasady zesram sie, a nie dam sie, robie laudacje @wszyscy do forumka i jedyne co dostaje to z(pipi)e od randoma xd

 

A co wyniklo ? Chociazby tyle, ze jak ktos kiedys przyjdzie i bedzie pisal ze oglada duzo w dzien i sie waha nad OLEDEM, to mu odpiszecie, panowie znawcy, ze az tak zle nie jest bo jest panel przystosowany specjalnie do tego na TV, i to tez daje efekt, jesli chodzi o HDR, i ogolnie warto sie tym zainteresowac, bo HDR i czern to za pan bracia i jedno bez drugiego jest nie teges, oczywiscie milo by bylo z Waszej strony, gdyby ktos wspomnial o wujku Aphromo :)

Zreszta INS, ty rozne rzeczy INSynuujesz, a sam uzywasz moich postow jako argumenty w dyskusji, wstydz sie.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...