Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.07.2018 o 17:23, -gmeru- napisał:

Soundbary dają radę. Nie ma ściemy i rzeczywiście to działa mimo, że nie masz głośników na suficie.

 

Nie no, prawdziwy Atmos to tylko amplituner, system 7.1.2 (głośniki nad głową). Kto tak filmy ogląda ten podzieli mój pogląd i to jest totalny kosmos.

Ja wczoraj widziałem Szeregowca Ryana na płycie w UHD w Dolby Vision i Dolby Atmos (trochę oszukanym, bo dekodowanym do 7.1 narazie bez tych głośników presence) i już było sito!

Oczywiście jak ktoś nie ma szans na taką konfigurację głośników to zostaje soundbar, ale to nie jest TO.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, _daras_ napisał:

 

Nie no, prawdziwy Atmos to tylko amplituner, system 7.1.2 (głośniki nad głową). Kto tak filmy ogląda ten podzieli mój pogląd i to jest totalny kosmos.

Ja wczoraj widziałem Szeregowca Ryana na płycie w UHD w Dolby Vision i Dolby Atmos (trochę oszukanym, bo dekodowanym do 7.1 narazie bez tych głośników presence) i już było sito!

Oczywiście jak ktoś nie ma szans na taką konfigurację głośników to zostaje soundbar, ale to nie jest TO. 

 

No aby być konsekwentnym prawdziwy Atmos to amplituner i system 7.1.4 :)

czyli 4 głośniki sufitowe

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, -gmeru- napisał:

Zazwyczaj od razu prawie trafiały do testów więc jest duża szansa, że jeszcze w sierpniu się z nim rozprawimy. A jak nie to na IFA będzie można sporo się dowiedzieć. Ciekawe, że Sony nadal ma gotówkę by ciągnąć takiego flagowca w LCD. Panasonic odpuścił...

 

A takie prywatne pytanie macie w najbliższym czasie testować kolejne trochę niższe modele ma rok 2018 Panasonica ?

Odnośnik do komentarza

Tak.. wiem, że jest lipa ale to nie od nas zależy (tv dopiero wchodzą od lipca! mega późno). Trzeba też pamiętać, że ten rok to większość IPS... w sierpniu wpadnie FX780 a potem te niższe... jednak mówię: spora część to IPS. FX700 zrobiłem zapowiedź z małymi pomiarami: https://hdtvpolska.com/panasonic-fx700-zapowiedz-niedrogi-lcd-2018-ultra-hd/

Lag 10ms O____o

 

W ogóle to z mega opóźnieniem wrzuciłem właśnie TCLa ;p już miał być kilka miesięcy temu ale dopiero teraz update znacznie poprawił np. laga więc teraz powiem Wam, że w takiej cenie to niezły tv do grania się zrobił (55 za 4500zł a 65 za 5999zł). Przyzwoity HDR!, niezły lag, szeroka paleta barw, dobre wykonanie itd. Warto spojrzeć: https://hdtvpolska.com/qled-tcl-x9006-xess-x2-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-marki-tcl/

Testy syntetyczne

Badana cecha: wynik:
Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840x2160, 65"
Typ matrycy LCD z podświetleniem edge LED i technologią Quantum Dots, typ VA
Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 60Hz
Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej - lepiej) 2 600:1
Kontrast w filmach (więcej - lepiej)
  • średni: 13 000:1
  • max: 36 000:1
  • min: 4 500:1
Maksymalna jasność po kalibracji SDR: 330 cd/m2 (pełny ekran), HDR: 670 cd/m2 (skrawek ekranu - L20)
Odbicia od ekranu średnie, ekran półmatowy
Błędy barw po kalibracji (mniej - lepiej)
  • średnia dE: 1,2
  • maks. dE: 2,6
Średnia jakość efektu HDR (więcej - lepiej, maks - 10 000cd/m2) 435cd/m2
Input Lag (ważne dla graczy, mniej - lepiej)
  • 31ms - tryb gra - 1080p60 (konsole)
  • 31ms - tryb gra - 1080p60 + HDR (konsola PS4)
  • 31ms - tryb gra - 4K + HDR (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)
Pełna rozdzielczość koloru PC - 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) Tak (2160p60)
Obsługa 10 bitowego koloru Tak (w UHD)
Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Fanek napisał:

 

No aby być konsekwentnym prawdziwy Atmos to amplituner i system 7.1.4 :)

czyli 4 głośniki sufitowe

 

No to już zależy od amplitunera, bo mój nie ma aż tyle wyjść głośnikowych. Te ampli z najwyższej półki pozwalają nawet na 11.2.4 czy jakoś tak :gsr:

 

A wracając do TV: TAK! TAK! TAK! Sony Z9F (a w EU pewnie ZF9) to będzie najlepszy TV na rynku- OLED, strzeż się! Jasna strona mocy nadciąga! :D

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, Ins napisał:

Kilka osób co było na pokazie twierdziło, że nie ma różnicy między Z9F, a Z9D =/ Oby to tylko kwestia ustawień, bo wygląda to tak jakby Sony wrzuciło Z9D do nowej obudowy.

Przecież to sa niuanse które chyba tylko uber forumowicz może wychwycić po obejrzeniu przez moment jakiegoś materiału.

Odnośnik do komentarza

 

Jeden z kolesi co był na pokazie:

 

Cytat

In have pictures (that I am not allowed to post per Sony request) where the Q9FN and Z9F were side by side playing HDR content and it was evident from the exposure that the Q9FN was brighter.

=/

 

Kilka osób pisało również, że na pokazowych filmach z czarnymi pasami, te często rozjaśniały się i były po prostu szare. No nie tego się spodziewałem.

 

Telewizor nie posiada również VRR tak jak Samsung.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, _Be_ napisał:

Jak można równać OLEDa do LEDa?

 

Narazie żaden OLED nie posiada tak wysokiej jasności HDR co ten topowy FALD Sony, gry robią piorunujące wrażenie.

Co do czerni- gdy działa strefa wygaszania- czerń jest kompletna (np. pasy w filmach).

Oczywiście kąty widzenia (uj tam z tym) i szeroka paleta barw gorsze.

Coś za coś- jak ktoś jest fanem HDR i dużo tak ogląda (filmy UHD, Netflix, gry, Canal + 4K UHD)- nie ma nic lepszego niż Sony ZD9.

AVS Sony Z9D - oficjalny amerykański temat (AVS) o Z9D- stron ma już 542 i nie widać końca o TV, który ma już 2 lata. Amerykanie zachwyceni japońskim sprzętem- no coś jest na rzeczy.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Hej czy na necie (YT?) znajdę gdzieś porównanie jak gry wyglądają z HDR i bez - tak bym to miał powiedzmy na jednym ekranie i by efekt było widać odtwarzając np. na Oledzie LG B7V. Pamiętam, że @-gmeru- kiedyś testował Xboxa One S z Forzą Horizon 3 - był filmik na YT, jednak przypuszczam, że nie zobaczę tego efektu nawet jak zapuszczę na swoim wypasionym tiviku... :/

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _daras_ napisał:

Coś za coś- jak ktoś jest fanem HDR i dużo tak ogląda (filmy UHD, Netflix, gry, Canal + 4K UHD)- nie ma nic lepszego niż Sony ZD9.

 

Samsung Q9FN ma wyższą jasność i lepszą czerń, a przegrał w kategorii HDR z OLEDem.

 

Best Home Theatre TV:    Panasonic FZ802 (14.93 points)   
Best Living Room TV:    Sony AF8 (15.82 points)  
Best Gaming TV:    Samsung Q9FN (4.23 points)  
Best HDR TV:    LG C8 (4.15 points)   
Best TV of 2018:    Panasonic FZ802 (32.59 points)  

 

Cyferki to nie wszystko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Częściowo cofam, to co napisałem wcześniej o  Netflixowym UHD. Właśnie obejrzałem dwa odcinki, najnowszego  Orange is the New Black  w UHD 4K ( bez HDR ) obraz jest fantastyczny. Zwłaszcza kolory, które są niesamowicie żywe. Jeśli tak mają wyglądać nowe produkcje, to teraz widzę sens płacenia za UHD.

Albo ta najnowsza aktualizacja wprowadziła coś więcej, niż delikatne zmiany w menu.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chris85 napisał:

Na B7 nie mam takiej opcji. Chyba. 

Na poprzednim telewizorze, wystarczyło wcisnąć info i pokazywała się ramka w rogu z rozdzielczością i właśnie bitrate. 

 

Mógłbyś zainstalować appkę LG na telefonie i tam opcja info pokaże bitrate jeśli interesują cię takie informacje

Edytowane przez SG1-ZIELU
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...