Skocz do zawartości

CAPCOM HOME ARCADE


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.capcomhomearcade.com/home

229 Euro

Premiera w Europie 25 Października

 

Arcade stick jedzie na znanych i lubianych częściach Sanwa.

Przez Wi-Fi będzie się dało uploadować swoje wyniki na wszelkiej maści Leaderboards.

 

Wbudowane gry:

  1. 1944: The Loop Master
  2. Alien vs. Predator
  3. Armored Warriors
  4. Capcom Sports Club
  5. Captain Commando
  6. Cyberbots: Full Metal Madness
  7. Darkstalkers: The Night Warriors
  8. Eco Fighters
  9. Final Fight
  10. Ghouls ‘n Ghosts
  11. Gigawing
  12. Mega Man: The Power Battle
  13. Progear
  14. Street Fighter 2: Hyper Fighting
  15. Strider
  16. Super Puzzle Fighter II Turbo

 

Dziwny dobór tytułów z tego CPS1/CPS2. Brakuje tych najbardziej flagowych jak Vampire Savior (zamiast tego dali starsze Darkstalkers), SUper Street Fighter 2 Turbo (dali SF2 Hyper Fighting). (pipi)a, gdyby dorzucili Punishera wziąłbym na 100%. Oczywiście do wspomnianej gry prawa ma Marvel/Disney. Podobnie ma się sprawa z serią X-Men/Marvel w SF/Capcom. Szkoda. Pewnie będzie się dało zgrywać własne romy ale nie jestem fanem takich ingerencji jeśli chodzi o kolekcjonerski sprzęt. 

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Dla mnie sam wygląd jest dziwny. Obecnie powoli monutuje sobie pierwszy mini automat arcade (Picade v2018). Kiedys planowałem takie 3/4 albo bartop. Wszystkie taki inicjatywy jak ta od Capcom mnie interesują ale dobór tytułów dosyć kontrowersyjcny. Dla mnie to oczywiscie AvP, Darkstalkers, Captain Command (chociaz go kupiłem na PSP i ograłem jakis miliard razy), Final Fight oraz Ghouls'n Ghosts. Zdecydowanie za mało jak na taką cenę.

 

Może kiedyś jak cena spadnie (dosyć mocno) to w celach kolekcjonerskich kupię ale day 1 odpuszczam.

Odnośnik do komentarza

Fakt. Niby cena za dwa sticki adekwatna, niemniej nie wiadomo czy dałoby się sprzęt podłączyć do np. PC żeby móc na nim pograć w inne gry na sticku. Poza tym ta baza z wycięciami wokół loga Capcomu jest strasznie chybiona. Zobaczymy co przyniesie przyszłość bo jeśli da się wgrywać swoje romy (i jeśli zmieszczą się wszystkie wersje dostępnych ripów) to taki gadżet wydaje się sensownym rozwiązaniem. A jak jeszcze mamy z kim grać to już w ogóle sukces. 

 

Póki co ciekawostka...:newell:

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, ile w sumie Capcom wypuścił gierek na automaty w erze 8/16 bit opartych na CPS1/CPS2. Oby wszystko dało się wrzucić na tego sticka - byłoby cudownie. Sprzęt tylko do gierek Crapcomu, kiedy był jeszcze Capcomem - kwestionowanym, ale bezskutecznie, cesarzem gamingu 2D.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Capcom oficjalnie podał, że to romy emulowane przez FBAlpha więc spoko emulator. W dodatku jest tam wejście usb i jakieś wifi więc obstawiam, że po dwóch tygodniach wrzucimy tam resztę gier. 

Ciekawe czy ktoś w Polsce będzie miał to na sprzedaż. Kupiłbym cena ok jak na taki gadżet.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Kompletny zestaw do budowy kontrolera Arcade -joysticki zippyy, przyciski z mikro przekaźnikami, płytka minipac 290 zl
Jakis uzywany komp z olx do odpalenia mame,z monitorem lcd(choc najlepiej z crt) i 2 szt glosnikow - 250 - 300 zl 
Zostanie 400 zl  - u stolarza sklejka itp  - skladamy bude.

Za 1000 zl macie automat w domu.

Sprawdzone info

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Capcom to firma-legenda (bez sarkazmu), więc dysponować czymś takim, to jak oddać hołd ich największym dziełom stworzonym w ich najlepszych latach. Gierkom, które dostarczały nam sporo konkretnej rozrywki. Jakieś składaki są ok, ale sygnowany marką firmy sprzęt, to kompletnie inny, specyficzny feeling posiadania/użytkowania. Oczywiście jak cena spadnie:)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...