Skocz do zawartości

ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Od jutra można grać w nową grę jakże cenionego studia Image & Form, którego Steamworld Dig 2 należy do bardziej wciągających pozycji na Switcha. Sukces odniósł też Heist, który przyjął formę prostej, ukazanej w wyraźny sposób, zabaj gry taktycznej. Quest ma zrobić to samo z takimi gatunkami jak RPG oraz karcianka: dostarczyć pozbawione zbędnego tłuszczu i patosu, liniowe doświadczenie uzależniające nabijaniem cały czas punkcików, kart, kolejnych walk i wydarzeń.

 

 

 

Screen Rant: "Przyjemność pod każdym względem: wymagająca, ale nie zbyt skomplikowana, przystępna, ale nie zbyt prosta, wesoła zabawa w każdym momencie"

 

IGN: "To dużo bardziej RPG niż karcianka, ale możliwość budowania talii daje niesamowitą ilość dowolności w rozgrywce. Urzekające postaci Questa mają do wypróbowania mnóstwo indywidualnych strategii, na które wpływa to, kogo masz w zespole, a potem to, jakie karty wylosujesz i w jakiej kolejności je zagrasz"

 

USGamer: "RPG w wersji lite, ale nadal zawiera wiele z typowego dla studia uroku i humoru. System walki wciąga i może się spodobać nawet ludziom stroniącym od karcianek. W epoce nawalającej nam 100-godzinne eposy, może nie jest tak źle pograć w przygodę na 15 godzin"


Destructoid: "około połowy gry, pojawia się repetytywność. (...) Mimo wad gry, mógłbym w nią grać i 40 godzin"

 

Eurogamer: "Po Slay the Spire myślałem, że już mi nie trzeba więcej karcianego RPG-owania. Ale nie powinienem stawiać przeciwko ekipie od SteamWorld. Polotna, ciepła, bystra, i zaskakująco wymagająca"

 

Kotaku: "Na setki stoczonych walk, żaden mój ruch nie był taki sam. Chciałbym jeszcze setki, by wypróbować strategie i BUILDY, których jeszcze nie używałem"

 

 

 

 

Napaleni już czy nie? Cena 100 zł atrakcyjna? Ja sam nie wiem, czy pyknie na weekend czy gdzieś potem. Gry Steamworld zazwyczaj szybko i często były na Switchu przeceniane i to jest zagwozdka na dziś. Ale na pewno mamy kolejny hicior na Switcha.

 

(Swoją drogą, geez, kiedy ten Slay w końcu wyjdzie na Switcha).

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś wielkim fanem gier od tego studia - Dig 1 nie skończyłem, Heist mnie nie chwycił, Dig 2 był bardzo spoko. Po Questa sięgnąłem, żeby "coś kupić" bo jak się ma za duży backlog to zamiast zastanawiać się w co pograć lepiej kupić coś nowego :reggie:

 

Gierka jest super. Jeżeli ktoś się boi, że elementy karcianek typu drugie, trzecie, czwarte dno strategii budowania nalepszego decka go przytłoczą, to pragnę uspokoić - gra jest bardzo przejrzysta i przyjemna. Możliwości eksperymentowania są ogromne, ale nie czuć żadnego przygniecenia poziomem skomplikowania. Wprost przeciwnie, chce się sprawdzać nowe skille i pomalutku dopracywować swoją ulubioną talię. Szkoda tylko, że nie można mieć kilka setów zapisanych gdzieś w menu.

 

Poza tym to jest humor a'la Steamworld, niektórym to pasuje, niektórym (mi) średnio. Jest piękna, rysowana grafika. Muzyka nie przeszkadza, ale też nie rzuciła mnie na kolana.

 

Nie wiem jak z czasem gry. Skończyłem 5 chapter w jakieś 5 czy 6 godzin. Do chapterów można wracać, co się zresztą przydaje bo każdy ma poukrywane znajdźki.

 

Więcej o grze (po angielsku):

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok skończyłem, więc się wypowiem.

 

Na liczniku 17 godz i 26 minut.

Są 4 akty + colosseum, gdzie są trudniejsze walki z różnymi efektami typu większe obrażenia od konkretnego elementu, ograniczenie ilości SP itd.

 

Fabuła jest ok, nic specjalnego.

Grafika jest śliczna.

Miejscówek jest mało. Za mało. Nie wiem, może 6 albo 8 różnych typów.

Muzyka ok, przyjemna, nic specjalnego.

 

Cała gra opiera się na systemie walki, który jest ŚWIETNY! System jest przejrzysty i prosty w zrozumieniu. Kart jest dużo. Postaci jest 5 i są znacząco różne od siebie. Niektóre karty mają dodatkowe efekty, jeżeli zagra się nimi po kartach innych postaci - w ten sposób można tworzyć kombosy, więc nie ma jednej "prawidłowego" układu drużyny.

 

Oceniam grę na 8/10, ale uważam że 100 zł to za dużo. 80 zł byłoby ok, wszystko poniżej = brać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Gierka zaliczona kilka dni temu.

 

W sumie podzielam opinie w podsumowaniu poprzednika, chociaż w mojej ocenie gierka ma oczko niżej i cena około 50-60 zł byłaby odpowiednia dla tego tytułu. Mechanika walki na podstawie kart bardzo dobra, dopracowana i dużo kart, tutaj różnorodności nie brakuje. Brakuje jej natomiast w przeciwnikach, bossach, miejscówkach i fabuła taka byle była. Levelowanie kart mogłoby też dodawać dodatkowe efekty, a nie tylko zawyżać statystyki karty - zbędny dodatek przy i tak dużej ilości kart. Ogólnie najlepsza gra tego studia po Dig 2. 50 dyszek na promocji i można brać - gierka na 15-20h.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...