Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

btw. co w tej płycie gł. złego? Ram już pisałem, dowalę do 4Gb.
Wszystko od samego Via i ich chipsetu a kończąc na dławiącej się szynie i braku możliwości podkręcenia tego e6300, który bez wyciągnięcia conajmniej 2.6 będzie wąskim gardłem dla gpu

 

 

AMD Athlon 64 X2 7750 AM2+ Black Edition BOX (251)

Gigabyte GA-MA770-UD3 (274)

Kingston DDR2 2048MB 667MHz CL5 BOX (94)

HIS Radeon HD 4670 IceQ 512MB DDR3 PCI-E BOX (277)

Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W (177)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna (133)

Zaznaczone do wymiany - chcesz brać plytę pod AM2+ z supportem dla AM3; dorzuć 100pln i kupisz Phenom X3 albo 170 i kupisz X4, które są znacznie bardziej wydajne niż ten X2; kości bierz OCZ albo Patriot LLK 1066 - rożnica w cenie znikoma a taktowanie podwójne (przy niewielkim zluzowaniu timingów). GPU i PSU wystarczające jak na komputer nie do oc i gier.

 

Aha i czy ta płyta główna wystarczy na jakiś dluższy czas ? Bo nie chcę tam np. po 4-5 latach znowu kupować płyty głównej i części pod nią .
Płyta, która za 4 lata będzie kompatybilna z obecnymi na rynku podzespołami powstanie dopiero za jakieś 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Kompletnie się nie znam na tych sprawach , komputer modernizowałem jakieś 4 lata temu teraz wszystko się zmieniło . Na co muszę zwrócić uwagę przy kupnie części jeśli interesuje mnie głównie komputer do photoshopa , internetu filmów no i może wow czasami ^_^ ? Nie interesuje mnie kręcenie kompletnie . Coś takiego pasi ?

 

AMD Athlon 64 X2 7750 AM2+ Black Edition BOX (251)

Gigabyte GA-MA770-UD3 (274)

Kingston DDR2 2048MB 667MHz CL5 BOX (94)

HIS Radeon HD 4670 IceQ 512MB DDR3 PCI-E BOX (277)

Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W (177)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna (133)

 

może coś zmienić na lepsze ?

Aha i czy ta płyta główna wystarczy na jakiś dluższy czas ? Bo nie chcę tam np. po 4-5 latach znowu kupować płyty głównej i części pod nią .

 

Imho okej jest :)

 

 

edyta

 

 

hmmm, a te mobo nie ma supportu AM3?

 

 

edyta 2

 

aaa fakt, AM2+ ^^

Odnośnik do komentarza

To w takim razie to co wstawił Raiga

AMD Athlon 64 X2 7750 AM2+ Black Edition BOX (251)

Gigabyte GA-MA770-UD3 (274)

Kingston DDR2 2048MB 667MHz CL5 BOX (94)

HIS Radeon HD 4670 IceQ 512MB DDR3 PCI-E BOX (277)

Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W (177)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna (133)

gdyby zmodyfikować do gier odpowiednio do 1500zł. i 2000 zł. ?

Odnośnik do komentarza
jaka mysz do q3 za nie duze pieniadze ?

Polecam Razer Salmosa i podkladke Razer Goliathus Speed Omega - te combo doskonale spisuje sie w Q3, myszka doslownie sama chodzi po podkladce. Ja kupilem myszke za 70 zl i podkladke za 20 zl, teraz sa drozsze.

 

http://www.progamer.pl/go/_info/?id=1096&a...b8f8b3b5c513275

 

http://www.progamer.pl/go/_info/?id=1044&a...b8f8b3b5c513275

Odnośnik do komentarza
Oryginalna Vista to ok 400zików . Na kompa zostaje 1600. Z monitorem ma być czy bez?

 

Microsoft Windows Vista Home Basic SP1 32-bit for System Builders - OEM 84,99$ ~279zł

Microsoft Windows XP Home SP3 for System Builders - OEM 89.99$ ~296zł

Microsoft Windows Vista Home Premium SP1 64-bit for System Builders - OEM 79.99$ ~263zł

Microsoft Windows Vista Home Basic SP1 64-bit for System Builders - OEM 79.99$ ~263zł

Microsoft Windows Vista Home Premium SP1 32-bit for System Builders - OEM 99.99$ ~328zł

Microsoft Windows Vista Ultimate SP1 32-bit for System Builders - OEM 174.99$ ~575zł

Microsoft Windows Vista Ultimate SP1 32-bit 30 Pack for System Builders - OEM 5711.99$ ~18775zł /30 =~626zł!!! ciekawe prawda w pakiecie jest drożej!!!

 

Microsoft Windows XP Professional SP3 w/Multilingual User Interface Pack for System Builders - OEM 129.99$ ~427zł!

Microsoft Windows XP Professional SP3 for System Builders - OEM 115.99$ ~378zł

Odnośnik do komentarza

Co to w ogole za ceny w dolarach. Podaje sie ceny z polskich sklepow a nie jakas australia.

 

 

Najtansza Vista Basic OEM u nas kosztuje 319zl z nokaut.pl

 

 

Wyjaśnienie dotyczące wersji OEM. 

Oprogramowanie to sprzedawane jest wyłącznie osobom prywatnym lub firmom, które samodzielnie zmontują system komputerowy i zainstalują na nim tę wersję oprogramowania, kupujący zobowiązuje się do świadczenia wsparcia technicznego dla użytkownika takiego komputera 


Termin âzmontowany system komputerowyâ oznacza system komputerowy składający się przynajmniej z procesora, płyty głównej, dysku twardego, zasilacza i obudowy. 


Oprogramowanie OEM jest licencjonowane tylko na system komputerowy, na którym zostało po raz pierwszy oryginalnie zainstalowane. Od tego momentu nie można licencji przenieść na żaden inny zestaw komputerowy!

 

 

A tu link dla ciekawskich, odpowiada koles z microsoftu jak to jest z tym OEMem teraz:

 

http://forum.idg.pl/systemy_operacyjne_eks...ox-t151989.html

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

ceny są w dolarach bo M$ posługuje się dolarami w rozliczeniach! więc w ten sposób masz podaną zawsze aktualną cene a nie taką którą z normalizuje sobie twój sprzedawca :) to są ceny za nośniki oem ale to nic bo i tak możesz sobie zainstalować na nowym kompie i wymienić do 3 elementów kluczowych. bez konsekwencji... i co najlepsze seriale w wersji OEM pasują do wszystkich wersji językowych.

 

Jeżeli ktoś nie chce płacić za windę to pozostaje MSDN, TechNET lub Academic Alliance ale 1 to dla partnerów 2 deweloperów a 3 studentów...

Odnośnik do komentarza

A mnie nie interesuje rozliczenie microsoftu bo windowsa kupujesz za ZLOTOWKi w sklepie a nie za dolary. Zadzwon do microsoftu oddzial polska i popros ich aby sprzedali ci viste basic za 279zl - zycze powodzenia.

 

Nie ma juz wymienialnych 3 komponentow bo OEM w microsofcie sie zmienil i teraz system jest przypisany do plyty glownej. Mozna wszystko wymieniac procz plyty. Ponizej cytat pracownika microsoftu bo widze, ze ciezko bylo kliknac w link i chciales sie pomadrowac jak zwykle.

 

Ad1
Można kupić bez części -> produkt jest w pełni legalny -> po instalacji zostajesz supportem swojego środowiska

Ad2
Zgadza sie
-> Możesz instalować do woli -> nie ma ograniczeń ilości aktywacji -> dopóki nie wymienisz płyty system jest legalny -> płytę "legalnie" możesz wymienić w przypadku uszkodzenia w czasie trwania gwarancji ( przy takiej operacji potrzebny będzie kontakt z z biurem obsługi klienta MS -> inne komponenty można wymieniać bez ograniczeń licencyjnych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

wiec tak: znajoma chce kupic komputer ktory nie bedzie jej sluzyl do gier, tylko do muzyki netu jakiegos ogadania filmow, no standart.

 

wiec moglby ktos podac konfiguracje takiego kompa? takiego w miare na nowszych czesciach, zeby tam nie byl zaardzo przestarzaly za 2 miesiace. pytam tu, bo ja sie kompletnie nie znam :).

 

z gry dziekuje za pomoc :).

Odnośnik do komentarza

Ja w zupelnym oderwaniu od zestawow jakie sa publikowane na forach na kazdy miesiac napisze tak:

 

Kupowalem kompa do firmy, zastosowania biurowe czyli word, photoshop, filmy hd i kupilem w skrocie cos takiego:

 

Dual Core 2180

Gigabyte P31DS3L

2GB ram

Grafika jakas ati na samym radiatorze z dekodowaniem hd

Dysk WD 320

Zasilacz Chieftec

 

Z monitorem chyba 19" wide na TNce jakis podstawowy samsung do biura zmiescilem sie w mniej jak 2tys zl. Teraz do tego mozna dorzucic drugie tyle ramu, moze lepszy procek lub plyte alb monitor i taki konfig do ciedziennej pracy zupelnie wystarczy. Mozna isc do sklepu i kazac komus to zlozyc, bez wertowania setek stron i martwienia sie, ktore pamieci wybrac bo chcemy krecic na 812Mhz. Tutaj wchodzi sie do biosu, raz ustawia sie na 3.0Ghz i tak sobie dziala na boksowym chlodzeniu, full stabilnie. Mysle, ze to taki zestaw bezobslugowy i nie sprawiajacy problemow. W gry ofkoz nie pogramy.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio nabyłem kompa bo miałem dość starego złoma. Teraz mam Pentium 4 3.0 HT, 2GB RAMU DDR2, Radeona X1050 512 mb. W nowe gry nie pogram, ale te starsze juz odpale. Wreszcie windows będzie smigał jak należy i nowe GG nie będzie mi muliło. Jak ciekawostke dodam, że na tym kompie montaż filmu odbywa się sprawniej niż na lapku z Dual Centrino T5500, 1 GB ramu. Także poczciwy P4 jeszcze coś potrafi ;) żadna rewelka, ale dla mnei bomba:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...