Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

a jak chce pograc od czasu do czasu?:)

aha, moj komp to:

 

Płyta główna:

Typ procesora Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)

Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS D2151-A1

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945G

Pamięć fizyczna 2038 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS'u Phoenix (11/17/05)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Właściwości gniazd systemowych:

Oznaczenie gniazda PCI-Express x16

Typ PCI-E x1

Użycie Puste

Długość Długa

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niecały rok temu miałem zamiar kupić nowy komputer ale po przełożeniu daty premiery SC2 przez Blizzarda wstrzymałem się z zakupem. Rok minał a gry nadal nie ma. Mam dosyć czekania, czas kupić peceta. Nie kupuję od lat prasy komputerowej więc moja wiedza o IT jest znikoma. Jeśli sam miałbym wybrać części to będzie to wyglądać jak wyliczanka, full random ; )

Więc mam prośbę pomożcie mi dobrać jakiś fajny zestaw do gier only. Nie bawię się w edycję grafiki/wideło, nie będę instalował photoshopów i sony vegas. Jeszcze raz podkreślam komputer będzie mi służył tylko do grania i przeglądania neta.

 

Na komputer (sama wieża, bez monitora, klawy+myszka) mam maksymalnie 3000 pln. Jeśli ktoś ma trochę czasu to mogłby mi pomóc w dobraniu drugiego zestawu ale do max 2400 pln bo sie zastanawiam czy nie przezanczyc troche kasy na arcade sticka. Z góry dzięki za pomoc. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Jako żem ostatnio leniwy, łap zestaw z PClaba

 

 

~3k

* Procesor: AMD Phenom II X4 955 [550zł - 570zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P [280zł - 290zł]

* Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition [390zł -400zł]

* Dysk twardy: Samsung 500 GB, Spin Point F3 [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: Radeon HD5850 1024MB GDDR5 [1199zł - 1299zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Cooler Master Elite 33x [139zł - 159zł]

* Zasilacz: OCZ ModXStream 500W [260zł - 270zł]

 

 

~2,4k

* Procesor: AMD Phenom II X4 955 [550zł - 570zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P [280zł - 290zł]

* Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition [390zł -400zł]

* Dysk twardy: Samsung 500 GB, Spin Point F3 [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: Radeon HD4890 1GB DDR5 [665zł - 680zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Cooler Master Elite 33x [139zł - 159zł]

* Zasilacz:BeQuiet PurePower L7 530W [240zł - 260zł]

 

 

Jak widzisz [mam nadzieję ;) ] różnią się w zasadzie tylko grafiką ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki stona, całkiem fajny zestaw. Miałem nadzieję że znajdzie się w nim intel i geforce. Ale widzę że fachowcy z pclab wybrali amd i radeona, zawsze kojarzyły mi się z gorszym sprzętem, sam nie wiem czemu, może dlatego że w wymaganiach gier zawsze widnieje intel i gf. Znasz się na sprzęcie, jak to jest naprawdę, kupując intela płaci się tylko za markę?

 

W zestawie jest podana taka pamięć

Czy na płycie głównej z zestawu za 3K - klik! pójdzie ram 1600MHz? Bo nie wiem co dokładnie znaczy w opisie płyty głównej - 1666 (OC)

Odnośnik do komentarza

Na AMD bardziej liczą się tajmingi , pewnie pójdzie ale jakiejś dużej różnicy nie będzie.

 

Co do intela. Po prostu jest droższy. AMD góruje nad nim jeśli chodzi o wydajność/cena , szczególnie jeśli porównasz sobie tego phenoma z platformą intela i5.

 

Co do grafy. Tak samo. AMD/Ati jest tańsze na tym samym poziomie wydajności względem nVidi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli external to WD GP - chłodny, bardzo stabilny, wysoki próg alokacji sektorów (140) więc jest dobrym rozwiązaniem dla dysku, który lata z miejsca na miejsce.

 

Sam używam 4 takich w macierzy, z czystej ciekawości odpaliłem CDI aby zobaczyć jak się czuja i jest tak jak przewidywałem - brak CRC, unstable i podobnych niespodzianek 'wymyślonych' przez Seagate. Ot bardzo solidna konstrukcja jeśli chodzi o hdd na magazyn.

 

 

Obudowa nie powinna byc 'najtańsza', bo zwyczajnie dobije Ci dysk (tak jak to robią budżetowe PSU z plytami głównymi). Weź coś na kształt Sharkoon Rapid-Case; kosztuje toto ok 80pln ale masz pewność, że taka głupota jak skok napięcia nie pozbawi Cię ważnych danych (sam w ten sposób straciłem 750 z kilkoma projektami - zachciało mi się zaoszczędzić i kupiłem jakiegoś no_name za 50pln)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten samsung z pierwszego linka, jest w identycznej obudowie jak jedna z moich - najtańszy shit, za który dałem 19,99. Potrzebna mi była do jednego do jednego zadania, odzyskania danych z nagrywarki dvd która wyzionęła ducha, z tym ze pliki zrzucałem na kilkadziesiat razy, obudowa po przerzuceniu ok. 3 gb zwisała, i trzeba jej było wyłączać zasilanie. Aleee...jak chcesz najtańszej obudowy, to odsprzedam Ci, full sprawna, oryginalne pudło i kable - 2 lepsze piwa + koszt wysyłki i twoja ;)

Odnośnik do komentarza

Mam ostrą rozkminę... nieuchronnie zbliża się moment kupna nowego komputera. Zastanawiałem się nad netbookiem, bo to małe, przenośne i to jest prawdziwy przenośny komputer. Jednakże naszły mnie wątpliwości, a może zainwestować w prawdziwy stacjonarny komputer (aktualnie mam 8 letniego dziadka, więc jak kupować to od 0, nie ma już co modernizować)? Może prawdziwy laptop? Z tym, że nurtują mnie inne problemy - mam ograniczony budżet około 1400-1600 złotych. Chyba nie mam co szukać z takim budżetem dobrego laptopa.

 

2 strony temu greah zaproponował mi Samsunga NC10 - wydajność, design OK, małe to troszkę, ale zdziwiłem się, bo zauważyłem, że nie ma w ogóle napędu DVD! Przyznam, że zależy mi na tym.

 

Nie wiem, co wybrać... netbook, PC, laptop?

 

Aha - zależy mi na aplikacjach biurowych, coś w stylu office, photoshop, na oglądaniu filmów, przeglądaniu internetu, na grach mi NIE zależy (miło jak w coś zagram ale jakoś średnio mi na tym zależy, mam Xboxa 360 od grania).

 

EDIT: Czy za 2500 zł można kupić dobrego laptopa do w/w czynności?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Mam ostrą rozkminę... nieuchronnie zbliża się moment kupna nowego komputera. Zastanawiałem się nad netbookiem, bo to małe, przenośne i to jest prawdziwy przenośny komputer. Jednakże naszły mnie wątpliwości, a może zainwestować w prawdziwy stacjonarny komputer (aktualnie mam 8 letniego dziadka, więc jak kupować to od 0, nie ma już co modernizować)? Może prawdziwy laptop? Z tym, że nurtują mnie inne problemy - mam ograniczony budżet około 1400-1600 złotych. Chyba nie mam co szukać z takim budżetem dobrego laptopa.

 

2 strony temu greah zaproponował mi Samsunga NC10 - wydajność, design OK, małe to troszkę, ale zdziwiłem się, bo zauważyłem, że nie ma w ogóle napędu DVD! Przyznam, że zależy mi na tym.

 

Nie wiem, co wybrać... netbook, PC, laptop?

 

Aha - zależy mi na aplikacjach biurowych, coś w stylu office, photoshop, na oglądaniu filmów, przeglądaniu internetu, na grach mi NIE zależy (miło jak w coś zagram ale jakoś średnio mi na tym zależy, mam Xboxa 360 od grania).

 

EDIT: Czy za 2500 zł można kupić dobrego laptopa do w/w czynności?

 

Pewnie. Teraz są fajne promocje ;D

Odnośnik do komentarza

Potrzebny mi nowy komp, bo stary po 4 krotnej awarii prądu (dziękuję je.banej elektrowni) ma usmażoną płytę główną, pamięci i proca i tu pytanie do ekspertów - w co zainwestować? Przydałoby się kupić już maszynę na kilka lat (do filmów hd, sporadycznie do gier), ale nie w jakiejś kosmicznej cenie. Nie mam żadnych pomysłów co do konfiguracji, oprócz tego, ze z procków myślę o Core2 Quad Q8400, Core i5 750, albo Core2 Duo E8400. Obojętnie który jest najlepszy, to dorzuciłbym do tego przynajmniej 2x2GB DDR3 1066, albo 1333 (jeśli jest jakaś konkretna różnica) i na tym kończą się moje pomysły - nie wiem jaka płyta główna byłaby najlepsza do którego procesora, jaka karta graficzna (mogłaby mieć dvi, vga i hdmi) itd. Jakieś sugestie? Najlepiej żebym razem z W7 OEM nie przekroczył 2500-3000zł.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Jakiś cep zwinał mi na allegro z przed nosa o 4,51zł płytę mini itx :/, ale w sumie nie o tym. Jeśli płyta nie obsługuje pamięci w DC, to lepiej kupić jedną kość jak sie domyślam zamist dwóch, zgadza się? Jeśli chcę kręcić procka, to lepiej dołożyć i kupić lepszy ram? Celeron 420 z czasem moze jakiś PDC E5300, czy tańszy np. Goodram styknie?

 

raven_raven osobiscie nie brałbym netbooka. Jeśli zależy na małym notebooku nie do gier, poleciłbym raczej Thinkpada z serii X lub jakiś inny mały notebook dobrej firmy (HP NC2xxx, Dell, Sony). Bije netbooki pod prawie każdym względem.

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...