Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

@Hela

 

Albo i5 albo Phenom

 

Co do reszty podzespołów, to jutro sprawdzę, jeśli nikomu się nie chce.

 

@Metal

Zawsze lepsza 1 większa kość niż dwie osobno ;)

NIE KUPUJ Celerona. Zależy jaką płytę kupisz. Na niektórych można kręcić ram i cpu osobno. Poza tym pamięć AŻ tak nie ogranicza OC.

Odnośnik do komentarza

 

@Metal

Zawsze lepsza 1 większa kość niż dwie osobno ;)

NIE KUPUJ Celerona. Zależy jaką płytę kupisz. Na niektórych można kręcić ram i cpu osobno. Poza tym pamięć AŻ tak nie ogranicza OC.

Co do płyty to nie wiem na jaką się zdecyduję. Zwinęli mi fajną okazję z przed nosa, wiec narazie sie wstrzymuję, ale najprawdopodobniej jakiś mini-itx. Tylko sie zastanawiam jaką, chyba się zdecyduję na 630i z GF7100 (taką licytowałem za 100zł), ale może popoluję na cos lepszego, bo ceny nówek innych mnie odstraszają. Celerona już kupiłem (36zł + 6zł przesyłka).

 

Takie pytanie. GMA X4500HD wiem, ze jest wydajniejszy od GF7100, ale jak w tym przypadku z kompatybilnością z grami. Też taka lipa jak w X3100? Sporo droższy od GF7100 i nie wiem, czy warto byłoby brać go. Mam wrażenie, ze gf7100 mimo mniejszej wydajnosci lepiej wziąć, niz X4500, ale lepiej to potwierdzic.

Odnośnik do komentarza

~2,4k

* Procesor: AMD Phenom II X4 955 [550zł - 570zł]

* Chłodzenie: BOX

* Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P [280zł - 290zł]

* Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition [390zł -400zł]

* Dysk twardy: Samsung 500 GB, Spin Point F3 [180zł - 190zł]

* Karta graficzna: Radeon HD4890 1GB DDR5 [665zł - 680zł]

* Nagrywarka DVD: BRAK

* Obudowa: Cooler Master Elite 33x [139zł - 159zł]

* Zasilacz:BeQuiet PurePower L7 530W [240zł - 260zł]

 

 

z pcżłoba ;)

 

Na intela będzie to podobnie tylko bierzesz i5 750 i do tego mobiacz na P55

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio wali mi sie dysk w komputerze (komp sie wylacza, zawiesza sie, czasami nie chce sie odpalic - pokazuje sie blad odczytu dysku; czasami mam niebieski ekran). Jaki dysk twardy byscie polecili? Dotychczas mialem 250gb, lecz teraz chyba wezme jakis 500gb - zalezy mi aby byl dobry (nie psul sie, dzial szybko, mozna bylo komfortowo grac etc. etc.) no i zeby byl mozliwie tani.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio wali mi sie dysk w komputerze (komp sie wylacza, zawiesza sie, czasami nie chce sie odpalic - pokazuje sie blad odczytu dysku; czasami mam niebieski ekran). Jaki dysk twardy byscie polecili? Dotychczas mialem 250gb, lecz teraz chyba wezme jakis 500gb - zalezy mi aby byl dobry (nie psul sie, dzial szybko, mozna bylo komfortowo grac etc. etc.) no i zeby byl mozliwie tani.

Kup sobie 640GB WD z serii Blue, to jest AAKS. Za 20 zl wiecej wzgledem Samsunga F3 masz prawie 140GB.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W związku z drugim Mass Effect'em planuję zmodyfikować nieco mojego złoma. Spełnia on wymagania minimalne, z wyjątkiem grafiki (gra nie obsługuje GF 7300 GT, a taką właśnie posiadam). Myślałem, więc nad zakupem 9600GT (o, takiej - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=11237), jednak nie wiem, czy zakup jej nie będzie równoważny z obowiązkiem "dopakowania" innych komponentów. Z tego co się orientuję, pierwsze skrzypce gra płyta główna, w związku z tym zamieszczam jej specyfikację wyciągniętą Everestem.

http://i50.tinypic.com/2uh4go1.jpg

Zasilacz - 360 W.

 

Obejdzie się bez zmiany innych bebechów ?

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Nie chcę Cię martwić, ta płyta to .. to nei wiem co..

Ona nie ma nawet AGP.. ona ma PCI , standard który był.. 15 lat temu? Niby są nowe grafy pod PCI ale.. ale się nie opłaca. Nie kupisz pod tą płytę nowej karty graficznej. Musisz zmienić całą płytę główną.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...