Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Eeek.

 

Dzisiaj rano karta graficzna umarla... (nie jest w stanie wyswietlic nic ponad 800x600, a na calym ekranie sa artefakty... sprawdzane na dwoch kompach :S). Wobec czego potrzebuje czegos nowego w okolicy 300 PLN... Wczesniej mialem GTS 8800 512 MB.

 

Zastanawiam sie nad GT 240, ktos ma jakies info nt tego o ile slabsza/mocniejsza jest od tego co mialem wczesniej? A moze lepiej zainwestowac w cos innego... 300 zl nie jest super magiczna granica, ale max do 350 :P

 

I jezeli faktycznie GT 240 to lepiej 1024 DDR czy 512 DDR5? No i ostatnie pytanie... jaka firme (nie gigabyte... ostatnia byla gigabyte wiec sie na nich obrazilem) ASUS, MSI? Sapphire?

 

Od razu mowie ze lubie nvidie... ale jezeli cos od 'nie nvidii' bedzie dobre, to z checia sie o tym dowiem. :)

 

PS. Mam okolo 8 godzin zanim wyjde z pracy... mam taaaaaaaakaaaaa wielka nadzieje ze ktos zdazy skrobnac slowko ;)

 

Z gory dzieki :]

Odnośnik do komentarza

Chwilowo sie wstrzymalem, bo dowiedzialem się ze w serwisie kart graficznych, za wycene usterki nie biora nic... wobec czego obadam czy i za ile moja karte da się naprawic.

 

Chcialem Radka.. ale obawiam sie kompatybilnosci :P Najbardziej draznia mnie sytuacje w ktorych te karty 'nie dzialaja jak trzeba' tudziez nie dzialaja w ogole dopoki nie pojawia sie patche :P nvidia duzo placi za to zeby tego rodzaju problemow nie bylo i troche sie do tego przyzwyczailem ;(

Odnośnik do komentarza

No to jest prawda, że ATI/AMD w ogóle nie przykłada się do swoich sterowników. nVidia pod tym względem wypada dużo lepiej, każda aktualizacja sterowników przynosi coś nowego, zwiększa wydajność itd, w AMD jest z tym ciężej. Co nie zmienia faktów, że 4850 jest wydajniejszy od 9800GT. Dopiero 9800GTX+ nawiązuje walkę z Radeonem i zazwyczaj ją wygrywa ;)

Odnośnik do komentarza

Jak się wierzy w logi ze sterów które co miesiąc szumnie informują o 5-10% wzroście wydajności, to jasne że nvidia ma super stery. Nikt niestety nie doszedł jeszcze do wniosku, że gdyby faktycznie zsumować te % to wyszłoby, że po pół roku gra chodzi o 50-60% szybciej XD

Odnośnik do komentarza

Mam głośniki Logi Z2300(stereo z subem) podpięte do zabytkowego pieca, spieprzyła mi się karta dźwiękowa i słucham muzyki ze zintegrowanego szajsu.Głośniki mają sporą moc i kiedy je podkręce - tragedia.Potrzebuję jakiejś karty żeby grało to dobrze, najlepiej takiej żeby mój piec ją uciągnął (Pentium 800, win xp) i niedrogiej.Jestem zupełnie zielony w temacie hardwaru więc pytam ?

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar zakupić nowego kompa, cena maksymalnie do 1300zł. Co możecie powiedzieć o tym zestawie?

 

Specyfikacja techniczna:

 

 

Procesor -- INTEL DUAL-CORE E5400 2x2.7GHz/2M LGA775

 

Płyta główna -- ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI Intel G31 Socket 775

 

(PCX/VGA/DZW/LAN/SATA/DDR2) mATX

 

Obudowa z zasilaczem -- OBUDOWA IBOX-LOGIC Z ZASILACZEM 420WATT 12CM FUN

 

Pamięć operacyjna RAM -- 4gb ddr2

 

Karta graficzna -- MSI ATI RADEON HD4350 1024MB DDR2/128bit DVI/HDMI PCI-E

(600/800) DX 10.0

 

Dysk twardy -- HDD WD CAVIAR 500GB 7200RPM SATA II 16MB

 

Nagrywarka DVD-RW -- DVD-REC 22x SATA LIGHTSCRIBE

 

Karty muzyczna i sieciowa zintegrowane.

 

PC ma służyć do grafiki 2D/3D (Painter, Photoshop, Zbrush, Mudbox).

 

Przyznam, że dawno wypadłem z pościgu za nowościami, także jeśli idzie dostać coś lepszego za tą cenę, to chętnie wysłucham Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza

chce poskladac mały pc do muzyki/filmów/internetu. mały to słowo klucz ;]

 

teraz nie wiem na czym sie skupić... albo poskladać zwykłego blaszaka micro-ATX z c2d + jakis ATI radeon HD lub patrzeć w strone PC ITX z Atomem i układem graficznym ION od nvidii

 

koszt porównywalny ale nie jestem do konca przekonany do atoma... no i trudno znaleźć jakąś sensowną konfiguracje... w sensie, płyty z zintegrowanym atomem róznią sie detalami i co ma jedna tego nie druga płyta... i odwrotnie :/

 

http://allegro.pl/item1165514332_zotac_ion_ionitx_b_e_intel_atom_230_1_6ghz_miniitx.html

http://allegro.pl/item1169911738_zotac_ionitx_g_e_intel_atom_330_1_6_x2_nvidia_ion.html

 

niby małe róznice ale jedna ma optyka, a druga ma pci express 1x... ogolnie modeli jest troche i zaden nie ma wszystkiego :/ chyba, ze zainwestuje w potwora od asusa za okolo 750zl... przy czym wolalbym poskaladac takie cos malym kosztem.

 

doradzi ktoś, cos?

Odnośnik do komentarza

@Marv

 

Ja bym brał coś od AMD, wyjdzie taniej niż Intel.

Nie bierz zasilacza z obudowy. Jest to chłam totalny. Lepiej dopłacić te 70pln i kupić coś porządnego co nie spali Ci całego kompa.

 

@Kołcz, nie chce mi się teraz myśleć, później tu zaglądnę ;)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Drodzy koledzy i kolezanki, co powiecie o tymże zestawie:

 

 

Procesor AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 270 zł

Płyta główna MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/ 269 zł

Dysk twardy Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 165 zł

Zasilacz Fortron FSP400-60GHN 80+ OEM 169 zł

Obudowa Cooler Master Elite 331 (Black) 159 zł

Pamięć RAM OCZ 2GB 1333MHz CL9 Low Voltage 190 zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 359 zł

nagrywarka: lg 99zł

 

mam do wydania 1500zł, może i dołoże 200zł jesli bedzie sens.

 

pytania dodatkowe:

1. lepiej athllon 435 czy 440? ponoc lepiej sie kreci 435, a roznica tylko 5zł.

2. karta graficzna - nie kupuje dla gier kompa, wiec moze wystarczy mi radek hd4670?

3. dlaczego 4gb jest tansze niz 2x2gb dual?

pozdro

Odnośnik do komentarza

Bo pewnie jedna kość 4GB jest tańsza w produkcji ;) Ale jest też wolniejsza niż 2x2GB [ile procent, nie wiem, nie zauważysz].

 

Komp okej, skoro nie grasz śmiało oszczędzaj na grafice i kup coś tańszego.

 

1. A będziesz kręcił? ;>

2. Już pisałem

3. Też już pisałem

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No moge pokrecic, znalezc kogos kto mi pokreci, ale czy to jest bezpieczne i czy z tego nie bedzie dzieci?

A wiadomo co ta karta hd 4670 bedzie potrafila uciagnac w tym zestawieniu, bardzo mnie to ciekawi.

A czy jesli wezme ta 4850 to bedzie juz glanz dla gierek?

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...