Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomkowi padła karta geforce gtx 260, chłopak chce kupić sobie coś w zamian, ale nie chce nic wyszukanego byle zamienić za tamtą bo juz nie znajdzie zbytnio tego GTXa. Co by mogło to być? On ma Athlona X2 240, 4gb pamięci, mobo gigabyte dx10, zasilacz 500W i nie gra w nowe gierki więc podobna poziomem do tego GF go zadowoli.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx640-2gb-ddr3-gv-n640oc-2gi-477300/

 

takie coś moze byc?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

brat chce kupic jakis tani komp, oplaca sie kupic taki zestaw za okolo 1700zl:

 

CPU: AMD Quad-Core A8-6600K 4 x 4000 MHz 

Mainboard: AMD FM2+ mit APU Technology (1 x PCIe x16, 1 x PCI, 1xPCIe x1, 4 x SATA 6Gb/s, 2 x PS/2 keyboard/mouse, 1xDVI, 1xD-Sub, 1 x GBIT-LAN, 2xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 3xAudio jack)

RAM: 8192 MB DDR3 PC-1333 

HDD: 1000 GB SATA II 

DVD-Rom: 22x Dual Layer Multiformat DVD-Brenner (CD-R, CD-RW, DVD±R, DVD±RW, DVD+R9 (DL))

Karta graficzna: AMD Radeon HD 8570D, 4096 MB HyperMemory, DirectX® 11, VGA, HDMI 

Midi Tower Seitenteile 

USB 3.0: 2x, 4x USB 2.0

Cardreader: CF-, SD- ,SDHC- ,M2-, MicroSD-, SM-, MMC-, MD-, MS-Card, inkl. USB 2.0 Po

Internet: 10/100/1000 MBit/s Ethernet LAN, 

Sound: integrierter OnBoard 5.1 Controller, HD Audio

Zasilacz: 400W Super Silent 

Windows 7 Pro 64bit

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym aby mi ktoś doradził. Szukam komputera do internetu i filmów hd. Chcę go podłączyć pod tv 50 cali. Ale kompletnie nie wiem co musze kupić aby było w nim hdmi, czy to karty mają takie wyjścia czy może plyty główne?

Zależy mi żeby złożyć taki komputer dosyć tanio tak do 1000 złotych max 1200 i najlepiej w jakimś sklepie wysyłkowym. Chyba esc.pl oferuje montaż w gratisie.

Możecie coś polecić?

Zastanawiałem się nad netbookiem aby podłączyć go przez hdmi np acer TravelMate B113-E ale myślę że za mniejsze pieniądze kupię dużo wydajniejszy stacjonarny.

Odnośnik do komentarza

Ale to co podałeś też trzeba poskładać, co mi po obudowie? Potrzebuje czegoś gotowego albo coś co mogą złożyć mi w sklepie, jak powiedziałem nie znam się na pc i nie wiem z jakich podzespołów ma sie składać aby odpalal filmy w full hd i miał karte sieciową oraz hdmi.

http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=46936&b_start:int=0&fid=57

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chcę kupić kartę graficzną do komputera do 150zł.. Kupić chcę tylko dla jednej gry w którą gram na nim a jest to Europa Universalis 2. Komputetr jest w miarę nowy kupowany rok temu w morele net z tym że bez grafiki właśnie i na samym procku (i3 3 generacji) niezbyt satysfakcjonująco to chodzi. Co polecacie w tej cenie?

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad zmianą kompa, w cenie ~3k za samą budę. Znalazłem taki zestaw na jednej ze stron w sieci :

 

Procek: Intel CORE I5-4670K

Grafika : MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit)

Ram : Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
Płyta: ASRock Fatal1ty H87 Performance
Dysk: Dysk SSD Crucial M500 120GB + Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500
 
Chciałbym w końcu poczuć nową generację w nadchodzących tytułach (wiedzmin głównie), choć i ograć starsze tytuły w dobrej jakości. Sprawdzi się to to ? Czy można na czymś urwać trochę i dorzucić gdzie indziej ? Nie zamierzam raczej podkręcać podzespołów. Z góry dziękuję za cenne uwagi ;)
Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Tak jak pisałem, podkręcać nie zamierzam, a zestaw był znaleziony w sieci, nie jest mojego autorstwa ;) Jaką inną płytę w takim razie można by tu wsadzić, aby zejść trochę z ceny ?

 

GTX 770 wygląda zacnie, jednak jest te 200-250 zł droższy od 760. Jak z wydajnością jest ? Warto dopłacać tą różnicę ? Dysk SSD wolałbym zostawić, jednak jeśli wyrzucenie go i założenie GTX'a 770 da więcej komfortu w grach + codziennym użytkowaniu to jest to warte rozważenia. 

 

Procesor mogę uznać jako punkt stały w takim przedziale cenowym składając nową budę ? Czy jest jeszcze coś innego wartego rozważenia ?

Jeszcze kwestia monitora i samej obudowy :

 

Monitor - BenQ GW2760HS

Obudowa - nie mam pomysłu, nie wiem nawet czym się sugerować szukając jakiejś. W ogóle jakieś dodatkowe ekstra chłodzenie będzie potrzebne do takiego zestawu ?

Odnośnik do komentarza

Miedzy GTX770 a GTX760 jest duza roznica i warto do niej dolozyc. Jezeli nie masz zamiaru krecic procka to wziałbym procka bez "K" chociaz sporej roznicy cenowej w tym nie ma. Jezeli zdecydowałbys sie na procka bez mozliwosci OC to mozna byloby sie pokusic o płyte główna MSI B85-G43 ale sprawdz ceny jak bardzo sie od siebie roznia. 

GTX770 da znacznie wiecej komfortu w grach ale w codziennym uzytkowaniu SSD da wiekszy komfort. Jednak latwiej bedzie Ci w niedalekiej przyszlosci dorzucic dysk SSD anizeli wymienic grafike. 

Z obudowek to przynajmniej SilentiumPC Brutus M23, uwazam ze to takie minimum. 

 

Ja posiadam i5-3570K i GTX660. Np taki AC4 chodzi nie schodzi mi w 30/60fpsach na FullHD przy praktycznie max detalach ( AA tylko w formie FXAA i nie uzywam soft shadows ) w zaleznosci od miejscowki. Wiem ze grafika juz nie moze wiecej. GTX760 oczywiscie jest mocniejszy, ale GTX770 da Ci po prostu wiecej mozliwosci by ciagle mozna byloby grac na max detalach w przyszle next-genowe pozycje. 

 

Oczywiscie biorac GTX770 pomyslalbym o zasilaczu 600W ; )

Odnośnik do komentarza

Okej, naciągając lekko budżet i pozbywając się SSD na korzyść lepszej grafiki złożyłem coś takiego : 

 

Procek: Intel CORE I5-4670K

Grafika : Asus R9 290 DirectCU II 4GB DDR5 512Bit

Ram :  2x4GB GoodRam 1866 MHz CL9
Płyta: MSI Z87 - G43
Dysk: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB 
Zasilacz: Chieftec GPS-600A8 600W 
Obudowa : SilentiumPC Brutus M23
Całość ~3580zł
 
Docelowo SSD wyląduje w tej budzie, jednak nie wiem czy uda mi się przy zakupie znaleźć jeszcze te ~200 zł w portfelu. Grafika mam nadzieję że spełni moje oczekiwania. Zestaw będę zamawiał za jakieś ~2tygodnie, więc do tego czasu jeszcze jakieś poprawki może uda się wprowadzić w ten zestaw. Czy może nie ma już co poprawiać w tej cenie ? 
Odnośnik do komentarza

Panowie prosiłbym o pomoc. Jako że moja amp! 2gb gtx 770 zaczeła mnie irytować przez niską ilość pamięci chciałem ją wymienić na jakąś inną kartę. Dostałem możliwość wymiany jej na r9 290 z dopłątą z mojej strony . http://www.gigabyte.pl/media/12907 chodzi dokładnie o tą kartę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...