Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Może mieć nawet 6gb ramu, i tak wszystko spowolni swapfile na tym starym i słabym hdd. Do tego małowydajny athlon.

 

Z czym do ludzi jak ten komputer nie nadaje się nawet do biura? Może w jakiejś jednoosobowej dużej spółce dla szewca w piwnicy aby pasjans odpalić w czasie, gdy nie ma klientów, czyli codziennie od rana do wieczora.

Odnośnik do komentarza

Liczyłem na jakiś konstruktywny komentarz z Twojej strony, bo znasz się na rzeczy, ale rozmowa o PC z Tobą, to jak rozmowa o audio z audiofilem.

 

Może smoka mam kupić do przeglądania Internetu?

 

Ten złom służy tylko do odpalania BR-Ripów i przeglądania netu.

 

Czy do obsługi Chrome potrzebuję minimum i3? Wydaje mi się ze taktowanie tego przestarzałego procesora radzi sobię z jakże trudnymi wątkami obsługi przeglądarki internetowej.

 

Interesuje mnie natomiast to, czy 2GB to wystarczająca ilość pamięci roboczej do obsługi systemu + chrome i czy zwiększenie jej do 4GB poprawi wydajność TYLKO POD TYM WZGLĘDEM.

 

Ok dysk może mieć słabą przepustowość ale zawsze mogę wstawić nowy SSD. To jeszcze płyta uciągnie no i zostanie na przyszłość do nowej konfiguracji.

 

Grafiki 3D, gier, i czegokolwiek innego ten PC nie rusza.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ci sie wydaje to po co sie pytasz ? Zrob tak jak ci sie wydaje.

Jezeli uwazasz, ze w 2016 roku chrome i strony www to lekkie procesy, to nie rozumiem w ogole twojego pytania. Masz super wypasiony prawie 3Ghz procesor, ktory ma z 8 lat nie jest w stanie uciagnac flasha i filmikow na YT ale wydaje ci sie, ze powinien? No to nie wiem co ci napisac.

 

A tak na powaznie, jezeli sie zastanawiasz czy 2gb cokolwiek da to widze po prostu, ze nie masz o tym pojecia i to jest komputer dla szewca wiec zamiast sie obrazac, przeczytaj moja odpowiedz i moze cos zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza

Ale ja go nie chcę reanimować bo jest w pełni sprawny i wszystko na nim śmiga. Jeżeli 2GB więcej RAM nic nie da to nadal go będę używał. Po prostu nie zmarnuje czasu na pójście do paczkomatu i odkręcenie 4 śrub :)

 

A jak dożyję czasów że już nawet Chrome sie nie odpali to podlącze po prostu notebooka w jego miejsce albo kupie jakis media center.

 

Poybało już ich całkiem żeby takie wymagania do surfowania stawiać :(

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Zastanawiam się nad kupnem takiej zabawki :

Asus G20AJ-DE020S Desktop-PC

Intel Core i5-4460 

Nvidia GTX 760 
32GB SSD, 1000GB HDD 
12GB ddr3

I teraz pora na moje pytanko czy myślicie że ten komp da rade i pociągnie gry Blizzard-a(World of Warcraft,Diablo,Starcraft, Overwatch) na max detalach w full hd razem ze streamowaniem na twitch ?

asus-rog-g20.jpg

Odnośnik do komentarza

Wiem ze samemu lepiej zlozyc, problem jest taki ze mieszkam w DE i szukam tutaj czegos... wydac moge do ok 800 euro, szukalem po roznych stronach Niemieckich zeby sobie samemu cos zlozyc to niestety ale wychodzi lepiej kupic takie barachlo xd myslalem nad Asus G20 albo Alienware x51 ale jak mam kupic gow.o i potem zalowac to chyba sobie odpuszcze i poprostu jak bede w Lipcu w Polsce to u nas sobie cos ogarne. Jak juz wspomnialem tak naprawde to na PC gram tylko w gry Blizzarda i zalezy mi by one smigaly na ultra w full hd i do tego dawal rade przy streamowaniu na twitch-u

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...