Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania do forumowych ekspertów:

 

http://www.komputronik.pl/product/304198/Elektronika/Komputery_Serwery/Komputronik_Sensilo_SX_700_Z001_v3.html

 

1) Ile mniej więcej się traci na takim zestawie w porównaniu do kupna części osobno i samodzielnego złożenia?

2) Czy taki sprzęt jest sensowną maszyną do gier na powiedzmy cztery lata?

 

Myślę nad smokiem, ale ilość konfiguracji mnie przytłacza, w temacie PC jestem januszem typu 'panie a na full wszystko pójdzie?'.

 

Ogólnie na czym mi zależy:

- minimum 16gb ramu (mam tyle w lapku i głupio schodzić niżej)

- SSD jako rozbiegówka dla systemu

- dobra GRAFA (970 chyba styknie?)

- Procek może być i5.

- System w komplecie.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Wystarczy mieć płytę główną micro ATX i kartę graf., spełniającą wymiary. Kiedyś patrzyłem na takie obudowy, to za 5 stówek, można mieć coś "ciekawego inaczej" :)

http://allegro.pl/obudowa-corsair-graphite-white-steel-380t-mini-itx-i5955607832.html

O, albo tutaj z napędem:

http://allegro.pl/lian-li-pc-v354b-micro-atx-cube-czarna-wyciszon-i6049352328.html

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dwa pytania do forumowych ekspertów:

 

http://www.komputronik.pl/product/304198/Elektronika/Komputery_Serwery/Komputronik_Sensilo_SX_700_Z001_v3.html

 

1) Ile mniej więcej się traci na takim zestawie w porównaniu do kupna części osobno i samodzielnego złożenia?

2) Czy taki sprzęt jest sensowną maszyną do gier na powiedzmy cztery lata?

 

Myślę nad smokiem, ale ilość konfiguracji mnie przytłacza, w temacie PC jestem januszem typu 'panie a na full wszystko pójdzie?'.

 

Ogólnie na czym mi zależy:

- minimum 16gb ramu (mam tyle w lapku i głupio schodzić niżej)

- SSD jako rozbiegówka dla systemu

- dobra GRAFA (970 chyba styknie?)

- Procek może być i5.

- System w komplecie.

 

Z takim budżetem to raczej słabo wchodzić w GTX970, który nadaje się już tylko do rozdzielczości FULLHD. W wielu grach 970 to jest już takie minimum, żeby pograć na najwyższych detalach. W okolicah 6 - 6.5k już można kupić zestaw z GTX980TI.

Odnośnik do komentarza

Na tą chwilę osobiście bym się wstrzymał z kupowaniem PC, po wielkim zastoju w sferze GPU ten rok może okazać się małym przełomem, bo będą wchodzić karty wykonane w innej litografii, 14nm master race. Gdybyś miał decydować się na zakup już teraz to faktycznie lepiej iść w GTX 980 w połączeniu z mocnym I5, które póki co w grach dają jak najbardziej radę, a może DX12 z czasem pozwoli rozwinąć jeszcze bardziej skrzydła dzięki mniejszemu narzutowi sterowników.

Odnośnik do komentarza

Mowisz, by sie wstrzymal, bo na rynku zaraz beda nowe karty, po czym polecasz drozsza i slabszy procesor. To juz w takim razie jak ma cisnienie lepiej zrobic na odwrot i w razie czego w przyszlosci karte sprzedac i dolozyc troche do nowej. Ja np. we wszystkie gry gram na TV, wiec jak dla mnie GTX 970 to swiat i ludzie, na 960tce pograsz praktycznie we wszystko na wysokich w 1080p i w 50-60 klatkach.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

ale cudowne urządzonko:

 

 

Co za beznadziejna nazwa filmiku komputer który zawstydzi konsole ? koleś zapomniał wspomnieć w tytule że ten maluch kosztuje 4 razy tyle co konsola.

 

 

obejrzyj film jeszcze raz ze zrozumieniem. Tu nie chodzi o konfigurację tylko o rozmiary obudowy, którra jest niewiele większa od xboxa one. Dobra, nie musisz filmu oglądać, przeczytaj opis filmu. A to czy tam włożysz podzespoły za 1500, 3000 czy 6000zł to już zależy od ciebie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Male mozna zbudowac np. BitFenix Prodigy chyba jedna z mniejszych bud. A koszt? zalezy co tam wlozysz,co jeszcze potrzebuje(klawa/myszka/monitor) i ile chcesz miec min. fps i w jakich detalach(medium/high/ultra).

 

Ogolnie ja twierdze,ze teraz nie warto budowac nowego pc za +3k zl bo w wakacje maja byc nowe karty.

Edytowane przez Wolfie_
Odnośnik do komentarza

Male mozna zbudowac np. BitFenix Prodigy chyba jedna z mniejszych bud. A koszt? zalezy co tam wlozysz,co jeszcze potrzebuje(klawa/myszka/monitor) i ile chcesz miec min. fps i w jakich detalach(medium/high/ultra).

 

Ogolnie ja twierdze,ze teraz nie warto budowac nowego pc za +3k zl bo w wakacje maja byc nowe karty.

 

Klawiatura/myszka/monitor są na pokładzie. Nie zależy mi na maksymalnym pyerdolnięciu graficznym, najbardziej zależy mi na płynności. Jestem totalnie nie w obiegu, pecetowe medium to taki poziom XOne/PS4?

Odnośnik do komentarza

Panowie, jakbym chciał zbudować/kupić coś możliwie małego i cichego, ale jednocześnie żebym bez ścin mógł grać w nowe FPS'y - da się? Tak orientacyjnie w jakim przedziale cenowym? Bez napędu optycznego.

 

Ceny podobne do normalnych zestawów, po prostu kupujesz GTX970 mini. Ewentualnie do płyty głównej trzeba będzie dopłacić ~100-200zł, żeby mieć jakąś z dobrym OC itd a tak to cenowo wyjdzie to samo.

Odnośnik do komentarza

Panowie, jakbym chciał zbudować/kupić coś możliwie małego i cichego, ale jednocześnie żebym bez ścin mógł grać w nowe FPS'y - da się? Tak orientacyjnie w jakim przedziale cenowym? Bez napędu optycznego.

Znajomy ostatnio składał małego PCta z myślą o VR i mu odradzałem żeby poczekał na nowe karty bo nie wiadomo jak to z tym VR będzie ale uparł się i kupił coś z 970 mini. To już całkiem dobry sprzęt jest, zapłacił chyba trochę ponad 3600 zł ale nie pamiętam dokładnej specyfikacji. Z tym, że Tobie też radzę zaczekać na nowe karty tak jak Zaqair napisał, na tą chwilę warto się wstrzymać.

Chyba, że chcesz po prostu grać w 30 klatkach na high to coś się taniej da sklecić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...