Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli to nikogo nie przekona, że GTXy w SLI z całą resztą podkreconego riga zużywają mniej niż 450W mierzonych w gniazdku na ścianie to pozostaje nam na tym forum polecanie tylko zasilaczy minimum 800W do stockowego i zablokowanego procesora i GTX960.

 

Jeszcze jak!

Wydawalo mi sie, ze sam nie raz polecales ludziom zasilacze >1000 W w tym temacie za ponad 500zl...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Mam taki monitor przez jakiś czas już, ale dobrze mi służy https://saturn.pl/komputery-i-tablety/monitor-samsung-s22b150n (60hz) ale też może zmienie, bo nie ma nawet wejścia hdmi. Zestaw, który podałem to takie maximum cenowe i jeśli naprawdę dużo bardziej opłaca się go wziąć to wydam tyle kasy. Ale myślałem bardziej o czymś takim  http://www.x-kom.pl/p/259737-desktop-x-kom-tesla-gb-500-i5-6400-gtx960-8gb-1tb-wx.html#reviews. Cena przystępna i windows 10 w zestawie. Tak jak mówiłem, chcę na kompie grać i cieszyć się wyższą jakością niż w ps4, bez zawieszania się systemu. Bo jak np w fpsach będzie te 30 fpsów czasem to jakoś przełknę. Forza 3, wiesiek, gta muszą śmigać, nie musi być ultra, ale ładna jakość i płynnie bez zwiech ;)

 

No i podstawowa sprawa, na jak długo taki zestaw wystarczy a raczej karta, by odpalać spokojnie nowe i dobrze zoptymalizowane  gry chociaż na high. 

 

Ten GTX 960 jeździ na 128 bitowej szynie, dla mnie to skreśla kartę z miejsca jako sprzęt do grania w nowe gry.

 

 

Biorąc pod uwagę, jak sprzedaje się NoMan's Sky i jak działa przy jakości grafiki, którą oferuje, to niestety przypuszczam, że 1070 za rok w niektórych "super hitach" AAA może mieć powaźnie problemy.

 

Chciałbym zmienić budę w PC. Obecny Zalman Z3 Plus jest dla mnie za głośny. Fractal design Define R5, to dobry wybór, jeżeli chodzi o wyciszoną obudowę?

 

Ja mam tego Fractala. Stoi w tym samym pokoju w którym śpie, często komp jest włączony w nocy bo robi za seedboxa i nic nie słychać. Zero hałasu jakby był wyłączony. Temperatury też są niskie i obudowa wygląda diabelnie dobrze. Filtry antykurzowe, drzwiczki które możesz przemontować na lewo czy prawo zależnie od preferencji i wentylatory w zestawie. Do tego mnóstwo miejsca w środku i cable management bardzo prosty. Polecam obudowę.

Odnośnik do komentarza

 

Jezeli to nikogo nie przekona, że GTXy w SLI z całą resztą podkreconego riga zużywają mniej niż 450W mierzonych w gniazdku na ścianie to pozostaje nam na tym forum polecanie tylko zasilaczy minimum 800W do stockowego i zablokowanego procesora i GTX960.

 

Jeszcze jak!

Wydawalo mi sie, ze sam nie raz polecales ludziom zasilacze >1000 W w tym temacie za ponad 500zl...

 

 

A czytales wtedy wszystkie posty odnosnie dyskusji o zasilaczach czy tylko zapamietales jeden moj post wybiorczo? Nie czytales.

 

Byl placz, ze za male zasilacze wiec dla beki wszystkim byly polecane jak najwieksze.

Nie moglem polecac 1kW za 500zł bo za 500zł to jest markowa "sześćsetka".

Odnośnik do komentarza

ostatni raz, przysiegam

 

prosiłbym was abyscie pomogli rozwiązać mój problem z wyborem budżetowego zestawu do gier ( do 1900 zł zestaw)

czy bardziej opłaca  sie kupic i3-6100 z integralna grafiką czy moze lepiej kupić athlona x4 845 z gtx750ti?
od razu wspomnę ze szybko nie zmienię systemu (podzespolow, mam na mysli dołozenie karty graf do i3-6100.) 

https://www.morele.n...ry/info/c5XjhO/

https://www.morele.n...ry/info/TxFimn/ 

 

dzięki ;)

Odnośnik do komentarza

witam,

planuję zakup pc do 3k... czy bylibyście panowie chętni podesłać co warto kupić w takiej kwocie? poza budżetem chciałbym jeszcze dysk ssd i kartę dźwiękową.

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

Nie.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

PS. Nie bądź leniem i przeczytaj ostatnie strony tego tematu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Posiadam kompa z Apu AMD A8-3850 i 4gb ramu. Chciałbym przyśpieszyć swoją "mocarną" maszynę jak najniższym kosztem. Wymiana na wyższy model nie ma raczej sensu. Myślałem o dorzuceniu dodatkowej karty graficznej. Czy wg was to ma sens?

 

Nie ma to zupełnie żadnego sensu. Lepiej sprzedać starą kartę i dołożyć do lepszej karty, używki z Allegro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...