Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, pawelgr5 said:

@KrYcHu_89 ostatni boss w BG3 jest trudniejszy od tego z DOS2?

ja mocno lamilem w DOS2, ale dla mnie caly baldur ZNACZNIE latwiejszy. nie wiem, moze ze dwie trzy walki byly ktore trzeba bylo potwarzac wiecej niz raz. ostatnio boss IMO prosty, nie chce spoilowac, ale tam jest nieoczywista mechanika po prostu. jesli ja znasz to jest latwo, wiec najpozniej za drugim razem jestes skazany na zwyciestwo ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, pawelgr5 said:

Dzieki, wlasnie w DOS2 czasem sie meczylem strasznie ale ostatecznie zawsze sie udalo cos wymyslec. Tutaj jest duzo latwiej ale nadal nie tak prosto jak w 99% innych grach na "normal".

ja nawet o tym pisalem w temacie o DOS2 - dla mnie ostatnia walka w tej grze to bylo najtrudniejsze co przezylem przy konsoli. ostatecznie udalo sie z duza iloscia farta + troche sejw skamowania (co dwie trzy tury robilem sejwa jak czulem, ze dobrze idzie). mysle, ze kombinacja slabych buildow + to, ze jestem cymbałem. ale ogolnie calosc byla dla mnie zdecydowanie za trudna.

 

w baldurze wiekszosc walk przechodzilem z marszu, w DOS2 musialem czesciej cofac sie do sejwa i madrze ukladac ekipe. co jest spoko, ale troche zaburza gre i immersje.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ölschmitz napisał:

ja nawet o tym pisalem w temacie o DOS2 - dla mnie ostatnia walka w tej grze to bylo najtrudniejsze co przezylem przy konsoli. ostatecznie udalo sie z duza iloscia farta + troche sejw skamowania (co dwie trzy tury robilem sejwa jak czulem, ze dobrze idzie). mysle, ze kombinacja slabych buildow + to, ze jestem cymbałem. ale ogolnie calosc byla dla mnie zdecydowanie za trudna.

 

w baldurze wiekszosc walk przechodzilem z marszu, w DOS2 musialem czesciej cofac sie do sejwa i madrze ukladac ekipe. co jest spoko, ale troche zaburza gre i immersje.

Dwie rzeczy, doświadczenie z Divinity + D&D. Ale sama końcowa walka to na pewno nie jest jakaś supertrudna przed mechanikę tam. Raphael dla mnie był trudniejszy i Wiedźma w 1 akcie. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, KrYcHu_89 said:

Dwie rzeczy, doświadczenie z Divinity + D&D. Ale sama końcowa walka to na pewno nie jest jakaś supertrudna przed mechanikę tam. Raphael dla mnie był trudniejszy i Wiedźma w 1 akcie. 

Z mechanika chodzi mi o to, ze:

Spoiler

Gdybym od poczatku wiedzial, ze mam przez portal wejsc i napierdalac mozg, to bym cala ekipa sie tam przesuwal. A tak to wlazlem tam tylko orfeuszem i moim PC, reszta byla daleko w tyle i nie zdazyli tam wlezc.

Nic trudnego, ale niepotrzebnie sobie skomplikowalem ;)

 

a i tak, „boss od młota” zdecydowanie najtrudniejszy, ale tez chyba jedna z fajniejszych walk.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

A to myślałem, że wczoraj było :). Czemu skoczyła Twoja opinia z 8.5 na 9.5 ?

Bo sobie przypomniałem o ogromie wyborów i możliwości przez całą grę.

Spoiler

Tym raz uwolniłem Orfeusza i zamieniłem się w łupieżce. No przeszedlem finałowe walki bez zadraśnięcia taki op byłem. No i na koniec mogłem wysłać Gale, żeby się wysadził, więc to zrobiłem xd xd 

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Donatello1991 napisał:

Bo sobie przypomniałem o ogromie wyborów i możliwości przez całą grę.

  Pokaż ukrytą zawartość

Tym raz uwolniłem Orfeusza i zamieniłem się w łupieżce. No przeszedlem finałowe walki bez zadraśnięcia taki op byłem. No i na koniec mogłem wysłać Gale, żeby się wysadził, więc to zrobiłem xd xd 

 

Tak, brzmi jak Baldur 3, GOTY 2023 roku. :fsg:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Goldie napisał:

Pytanie do osób co skończyły grę, albo mają mocno zaawansowaną:

  Pokaż ukrytą zawartość

Zjadanie/wchłanianie kijanek na pewno będzie miało konsekwencje. Zakładając przejście gry "pozytywną" postacią można to robić? Nie planuję zostać łupieżcą w przyszłości, mam nadzieję, że to będzie możliwe :D

 

Będziesz miał wybór tak czy inaczej. 

Spoiler

ale jak nie wybierzesz zamiany to drzewka do końca nie rozwiniesz

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Donatello1991 napisał:

Fajnie jakby bylo ng+ i

  Pokaż ukrytą zawartość

Grasz sobie po przemianie na lupiezce ze wszystkimi mocami. 

 

Zdecydowanie tej grze nie pasuje mechanika ng+ i jest zupelnie niepotrzebna i nie do realizacji imo :)

 

Co innego granie drugi raz inną postacią, na innym patchu, z innymi zachowaniami i truggerami questów, które realizujemy wedle naszego widzimisię.

 

Gram sobie powoli Dark Urge Tactician, wciąż w 1 akcie, bo pomiędzy innymi gierkami. To jak INNE jest moje drugie przejście, praktycznie każdy quest, świadczy tylko o tym jak potężnym designerskim majstersztykiem jest ta gra i docenić to można tylko grając w nią więcej niż 1 raz i znacznie ponad 150 godzin. Top.

 

 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, messer88 napisał:

Końcówka drugiego aktu spojlery 

  Ukryj zawartość

jak robiliście z cesarzem w artefakcie? Ja zdeptałem robaczka bo rzuty na 21 sobą mam z utrudnieniem, no nie zamierzam się zmieniać  ale w sumie sejwa mam przed decyzją. No i Laezel się wkurwi pewnie :) 

Spoiler

Ja się przemieniłem. A laezel to sie wkurwic może ale dopiero w 3 akcie xd

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, messer88 napisał:

Końcówka drugiego aktu spojlery 

  Pokaż ukrytą zawartość

jak robiliście z cesarzem w artefakcie? Ja zdeptałem robaczka bo rzuty na 21 sobą mam z utrudnieniem, no nie zamierzam się zmieniać  ale w sumie sejwa mam przed decyzją. No i Laezel się wkurwi pewnie :) 

 

 

Ile masz h na liczniku? Ja jestem w świątyni Shar (swoją drogą świetna miejscówka) i domyślam się, że to już bliżej finału tego aktu.

 

Zmieniłem na najwyższy - ilość chomikowanych zasobów w postaci mikstur/strzał/zwojów mnie przeraziła :wacko:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...