Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, Ukukuki said:

Nie miałeś pokusy żeby wybrać opcji dialogowej zepchnij do wody :sadkek:

Ja zawsze wybieram opcję taką, która pozwala przegadać, uniknąć walki. Uwielbiam grać charyzmatycznymi postaciami, które wychodzą tak z opresji. Poczekam aż grę skończą i wtedy zrobię drugie przejście gdzie już będę się bawił. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Sedrak napisał:

Ja zawsze wybieram opcję taką, która pozwala przegadać, uniknąć walki. Uwielbiam grać charyzmatycznymi postaciami, które wychodzą tak z opresji. Poczekam aż grę skończą i wtedy zrobię drugie przejście gdzie już będę się bawił. 

 

Najlepiej przegadać a potem i tak ubić, każdy fan rpg ci to powie XD

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2024 o 11:52, MacLSkr napisał:

Myślę czy nie kupić wersji fizycznej na PS5. Wiadomo może, czy na płytach będzie wersja PL?


Ja właśnie dostałem update, że będą wysyłać później i najciekawsze z tego maila jest to, że wersja XBOXowa, zamiast pierwotnie planowanych trzech dysków, dostanie 4 - że niby gierka jest tak k#rewsko duża.

LarianUpdate.thumb.jpg.7922787f813123fe6e82069b516cda7a.jpg
Ja zamówiłem wersję PS5, więc mam nadzieję, że będzie tyleż samo płytek :obama:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Wredny napisał:


Ja właśnie dostałem update, że będą wysyłać później i najciekawsze z tego maila jest to, że wersja XBOXowa, zamiast pierwotnie planowanych trzech dysków, dostanie 4 - że niby gierka jest tak k#rewsko duża.

LarianUpdate.thumb.jpg.7922787f813123fe6e82069b516cda7a.jpg
Ja zamówiłem wersję PS5, więc mam nadzieję, że będzie tyleż samo płytek :obama:


PS5 ma mniej płytek przez jakąś kompresję danych. Piszę ogólnie nie wiem jak będzie w przypadku BG3 ale jak gierka ma dwie płytki na XSX to często mieści się na jednej do PS5.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Sedrak napisał:

Larian ogłosił, że nie będzie żadnego DLC do BG3 oraz, że nie pracują nad kolejną częścią i kończą współpracę z Wizard of the Coast 

Wizard of the Coast chce bardzo dużo pieniędzy od nich po sukcesie Baldura, Sven podobno chce się na nich wysrać i taki jest obecnie status, że robią zapewne kolejne Divinity z budżetem Baldura, natomiast w zasadzie taniej, bo bez kasy dla Wizard and Coast. Urośli bardzo, nowe biura, pracownicy, zobaczymy jak im to pójdzie. Trochę szkoda, że nie na licencji, bo uwielbiam D&D, ale Divinity lub nowe IP też chętnie przyjmę :). 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze robią. Uwielbiam takie zagrywki korpo. Chcieli więcej kasy i finalnie gówno dostaną, a Larian świetnie poradzi sobie, bo nad DoS 3 pewnie już pracują, a chyba jeszcze jedną grę chcą robić jeśli dobrze kojarzę. A WotC już parę razy pokazało, nawet przy papierowym DnD, że dla nich $$ jest najważniejsza. 

Edit: i najwięcej zarzutów było do systemu walki, a w DoS nie będą sztucznie ograniczani mechaniki. Kurczę aż bym ograł znowu drugą część, ale tyle gier jest, że nie wiadomo kiedy to zrobić. Jak w ogóle wygląda i działa DOS2 na XSX 65"?

Edytowane przez Sedrak
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Sedrak napisał:

I bardzo dobrze robią. Uwielbiam takie zagrywki korpo. Chcieli więcej kasy i finalnie gówno dostaną, a Larian świetnie poradzi sobie, bo nad DoS 3 pewnie już pracują, a chyba jeszcze jedną grę chcą robić jeśli dobrze kojarzę. A WotC już parę razy pokazało, nawet przy papierowym DnD, że dla nich $$ jest najważniejsza. 

Edit: i najwięcej zarzutów było do systemu walki, a w DoS nie będą sztucznie ograniczani mechaniki. Kurczę aż bym ograł znowu drugą część, ale tyle gier jest, że nie wiadomo kiedy to zrobić. Jak w ogóle wygląda i działa DOS2 na XSX 65"?

Są plotki, że robią dwa projekty teraz. Dużo też schematów mają już wypracowanych z Baldura, bo opracowali do tej gry masyw narzędzi. Wiadomo, nie każda firma radzi sobie z sukcesem, więc trzeba na chłodno, ale obstawiam, że do końca 2026 DOS3 będzie przynajmniej w early access. 

 

DOS2 grałem na konsoli PS4 - było bardzo wporzo, zakładam, że na XSX nie będzie gorzej :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Wizard of the Coast chce bardzo dużo pieniędzy od nich po sukcesie Baldura, Sven podobno chce się na nich wysrać i taki jest obecnie status, że robią zapewne kolejne Divinity z budżetem Baldura, natomiast w zasadzie taniej, bo bez kasy dla Wizard and Coast. Urośli bardzo, nowe biura, pracownicy, zobaczymy jak im to pójdzie. Trochę szkoda, że nie na licencji, bo uwielbiam D&D, ale Divinity lub nowe IP też chętnie przyjmę :). 

Chyba mieszasz, współpraca z Wizard of the Coast była świetna ale Hasbro wyjebało wszystkich z Wizarda co współpracowali z Larianem i chcą szybko monetyzować sukces BG na co Larian nie chce się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ukukuki napisał:

Chyba mieszasz, współpraca z Wizard of the Coast była świetna ale Hasbro wyjebało wszystkich z Wizarda co współpracowali z Larianem i chcą szybko monetyzować sukces BG na co Larian nie chce się zgodzić.

Niby tak, ale to Hasbro jest od jakiegoś czasu właścicielem Wizard of the Coast, chyba od roku 1999 :)

Odnośnik do komentarza

Ukończone. Przez chwilę miałem ochotę nowy zapis od razu odpalić, ale na razie się wstrzymam. Niech to jeszcze połatają do końca, zwłaszcza w końcówce gry miałem sporo drobnych problemów.

Niemniej to wspaniała przygoda, skala tej gry i to ile oni przygotowali ścieżek dialogowych i możliwych rozwiązań poraża, pozytywnie.

Trochę mnie ostatnia walka rozczarowała, takie pędzenie na łeb i szyję przed siebie. Do tego migający ekran między dwoma lokacjami, strasznie to irytujące było. 

Postawili wysoko poprzeczkę dla tego gatunku, wątpię żeby ktoś się odważył tworzyć grę o podobnej skali i wartości produkcyjnej.

Szkoda też że odejdą od D&D w następnej grze, mają materiał na pięć kolejnych gier w zasadzie z gotowymi scenariuszami, ale jak podejrzewam chodzi o pieniądze. Koszta licencji i czas produkcji to duże ryzyko, a możliwe że nie chcą poświęcić kolejnych sześciu lat na jeden projekt.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

The Bafta Games Awards winners in full:

  • Debut game: Venba
  • Audio achievement: Alan Wake 2
  • Multiplayer: Super Mario Bros. Wonder
  • Evolving game: Cyberpunk 2077
  • Game design: Dave the Diver
  • British game: Viewfinder
  • Artistic achievement: Alan Wake 2
  • New intellectual property: Viewfinder
  • Narrative: Baldur's Gate 3
  • Performer in a supporting role: Andrew Wincott, Raphael in Baldur's Gate 3
  • Family: Super Mario Bros. Wonder
  • EE Players' Choice: Baldur's Gate 3
  • Animation: Hi-Fi Rush
  • Music: Baldur's Gate 3
  • Game Beyond Entertainment: Tchia
  • Technical achievement: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Performer in a leading role: Nadji Jeter, Miles Morales in Marvel's Spider-Man 2
  • Best game: Baldur's Gate 3
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, messer88 napisał:

Co do następnej ich gry to wiadomo że day one, nie ważne czy Baldur czy Divi - w sumie chyba wolałbym Divi przez bardziej taktyczną walkę, tylko niech dowiozą z poziomem kompanów tak samo jak tutaj i będzie kolejna świetna gra. 

Juz wiadomo ze nie Baldur, nawet nie DLC do Baldura. Rozwijaja dwa projekty, ale za wczesnie mowic co to bedzie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...