Skocz do zawartości

Xbox One controller a gry PC


szymon@

Rekomendowane odpowiedzi

W win10 to działa tak że nie ważne jaką grę odpalisz (z tych obsługujących kontroler of kors bo starsze mogą nie obsługiwać) to po dotknięciu dowolnego przycisku na padzie interjes zmienia się pod obsługę pada. Ja np używam statego pada od x360 z adapterem na usb. 

Ten pad który masz to podpinasz z adapterem czy przez BT?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, mozi napisał:

W win10 to działa tak że nie ważne jaką grę odpalisz (z tych obsługujących kontroler of kors bo starsze mogą nie obsługiwać) to po dotknięciu dowolnego przycisku na padzie interjes zmienia się pod obsługę pada. Ja np używam statego pada od x360 z adapterem na usb. 

Ten pad który masz to podpinasz z adapterem czy przez BT?

BT

22 godziny temu, Shankor napisał:

Napisz co masz dokładnie. Pad od xone czy xone s czy może Elite. Łączysz się przez dedykowany odbiornik czy przez Bluetooth? Jaki masz system? 

Posiadam od xOne kontroler https://www.empik.com/kontroler-microsoft-xbox-one-6cl-00002-microsoft,p1164730792,multimedia-p

 

System Windows 10 X64 , aktualizowany na bieżąco .

 

Pada łączę przez Bluetooth.

 

Strasznie mi zależy , by działał z HL2 .

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.05.2020 o 18:03, Bzduras napisał:

Oba działają na XInput, więc to kwestia tego, który pad lepiej leży Ci w ręce i który do Ciebie bardziej przemawia. Oba będą działać tak samo, osobiście polecam ten od One S/X.

Dzięki za odpowiedź. A lepiej kupić do X'a czy jednak np. 8bitdo SN30, a może Switch Pro Controller? Bo opinie są baardzo podzielone:D Może ktoś z Was potestował?

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, izon napisał:

Dzięki za odpowiedź. A lepiej kupić do X'a czy jednak np. 8bitdo SN30, a może Switch Pro Controller? Bo opinie są baardzo podzielone:D Może ktoś z Was potestował?

Nie miałem w rękach SN30 ani Pro Controllera, więc nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie. Poszedłem w adapter, bo walają mi się cztery pady po domu i nie chciałem dokładać piątego, skoro mogłem wykorzystać jeden z tych, które były pod ręką :)

Odnośnik do komentarza

Kochani,

 

zamawiam w końcu tego padziora do Xboxa:

 

czy jest jakaś różnica między tymi padami po za tym, że do tańszego ( co dziwne) dodają kabel?:)

 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/kontroler-bezprzewodowy-microsoft-6cl-00002-czarny-do-xbox-one-s

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/kontroler-microsoft-xbox-one-przewod-dla-systemu-windows?querystring=pad xbox

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Tak, adapter bluetooth w PC Ci niedomaga. Potwierdź jeszcze, siadając z padem naprawdę blisko PC - jeśli problem ustanie to masz odpowiedź. Miałem podobnie ze starym adapterkiem na USB, wywaliłem go do kosza na elektronikę, kupiłem Asus BT400 i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Tak, adapter bluetooth w PC Ci niedomaga. Potwierdź jeszcze, siadając z padem naprawdę blisko PC - jeśli problem ustanie to masz odpowiedź. Miałem podobnie ze starym adapterkiem na USB, wywaliłem go do kosza na elektronikę, kupiłem Asus BT400 i jak ręką odjął.

Kurczę, ja korzystam z bluetootha wbudowanego w kompa. Sprawdzałem i z bliska nie ma różnicy, też lipa:(

Odnośnik do komentarza

@izon po przeinstalowanie sterowników do BT jest tak samo? Swoją drogą, jeśli by to nie pomogło, to polecam jednak oficjalny adapter MSu, bo na BT ani wibracji ani audio po jacku o czym dowiedziałem się po fakcie. :( 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z własnego doświadczenia mogę się wypowiedzieć, że lepiej zainwestować 6-7 dyszek i kupić oficjalny adapter od MS (w wersji v2) - zero problemów z lagiem, zasięgiem i zrywaniem połączenia, pady same wyłączają się po wyłączeniu/uspaniu systemu. Dodatkowo kontrolerów nie trzeba parować od nowa przy przepinaniu pomiędzy różnym sprzętem - wystarczy wypiąć adapter powiedzmy ze stacjonarki, wrzucić go do plecaka razem z laptopem i podczas gry wystarczy go tylko podpiąć.

Przy adapterze BT od Asusa (BT400) w odległości powyżej 0,5 metra od PC było to już całkowicie niegrywalne(gigantyczny lag, gubienie wciśniętych przycisków), na adapterze MS(ten sam rodzaj komunikacji którego używa Xbox One) jest elegancja francja, testowane na 3 różnych padach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...