Skocz do zawartości

Humankind


Bielik

Rekomendowane odpowiedzi

Byniu ja to na chwilę odpaliłem na R5 4500U i przez chwilę wybrałem nową grę, wyglądało to w miarę płynie na 1080p i jedno ustawienie grafiki poniżej średnich. 

Jeśli w późniejszej części gry będzie tak samo, to SD poradzi sobie jedynie lepiej. 

Później jak już zagram dłużej to włącze jakiś podgląd fps.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bielik napisał:

Dlaczego nie ma tematu o tej grze?

Sporo zamieszania wprowadzi względem już nieco skostniałej cywilizacji, którą sporo osób ostatnio na forumku ogrywa w tym ja.

@blantman grałeś już? 

Nie bo mam kłopot z zasilaczem czekam na nowy a stary oddaje na reklamacje. Coś z napięciem. Pogram w weekend jak zasilacz przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy bardziej skomplikowana? Powiedzialbym ze to raczej my za bardzo do civki jestesmy przyzwyczajeni. Tez bylem z poczatku lekko oniesmielony, ale dosyc szybko mozna zaczac ogarniac.

 

Anyway, wg mnie gra ma szanse na duza grupe fanow. Pierwsze co sie rzuca w oczy, to brak wyboru nacji ktora bedziemy grali. Zaczynamy jako wedrowne plemie i mamy kilka zadan do wykonania, za ktore odnlokowujemy gwiazdki ery. Po zdobyciu odpowiedniej ilosci, stajemy przed pierwszym wyborem, jak chcemy ksztaltowac nasza cywilizacje. Z czego widze, jest 10 cywilizacji do wyboru i kazda ma swoje jednostki, budynki i bonusy. Myk jest taki, ze inne plemienia, jesli zdobeda wczesniej mozliwosc przejscia, beda wybieraly pierwsze blokujac nam dostep do danej opcji. Maly tip jaki moge dac, gdy juz jestesmy po pierwszym awansie i zbierzemy  gwiazdek by odblokowac nowa cywilizacje, nie spieszcie sie. W tej grze slawa dyktuje, kto bedzie zwyciezca. 

Wybierajac nasza cywilizacje od razu gdy bedzie dostepna, pozbywamy sie opcji zdobycia dodatkowych punktow za dany okres. Warto przeczekac kilka tur i zakonczyc kilka innych zadan na gwiazdki. Oczywiscie, trzeba to troszke wyczuc, bo inne nacje beda nam blokowac dostep do danych wyborow, ale imo wciaz gra jest warta swieczki. Z kazdym okresem pojawiaja sie nowe systemy ktore mozna odblokowac, lub pozostac przy obecnym co tez daje rozne bonusy.

 

Fajna sprawa tez np z cudami. Ile to razy, budowaliscie cos w civce, by 2 tury przed zakonczeniem, dostac wiadomosc ze sorry, ale juz ktos zakonczyl budowe. W Humakind, mozecie zablokowac sobie cud i zbudowac go kiedy bedziecie mogli. Po zakonczeniu budowy i zdobyciu okreslonej ilosci punktow, dostaniecie kolejny wybor itd.

 

Kolejna fajna sprawa, to rozbudowa drzewka zasad dla swojego spoleczenstwa. Mozemy kreowac swoja kulture w kierunku, ktory nam odpowiada w danym momencie i zmienic kiedy uznamy za warto to zrobic.

 

Samo zajmowanie terenow tez jest inaczej rozwiazane niz w civce. Tutaj kazda jednostka ma mozliwosc zakladania posterunku, ktory po skonczeniu budowy, da nam dostep do danego terytorium (przerywane linie na mapie). Juz nie trzeba w pospiechu budowac osadnikow, by ich szybko wyslac w okolice jakiegos surowca, ktory jest wazny dla nas, by go zabezpieczyc. Posterunki mozna dolaczac do miasta (ujemne punkty dla miasta i gdy przesadzimy z iloscia, mozliwosc rebelii) lub z czasem przeksztalcac w miasta za influencje (jeden z najwazniejszych systemow w grze imo).

 

Mapa jest genialnie rozwiazana i uksztaltowanie terenu ma znaczenie czy to do budowy miast, czy walki z innymi jednostkami. Co do walki, tez sa nowosci. Mozna laczyc rozne typy jednostek w jedna armie i poruszac sie w ten sposob po mapie. W przypadku pierwszych starc, mozna wybrac automatyczne rozwiazanie bez wiekszej szkody. W pozniejszym etapie jednak, lepiej skorzystac z recznej walki. Najpierw rozstawiamy jednostki a pozniej, kierujemy jedna po drugie w systemie turowym. Sama wojna to osobny temat, glownie dzieki temu jak nasze spoleczenstwo zapatruje sie na wojne itd. i system jaki temu towarzyszy.

 

Religia i dyplomacja sa potraktowane troszke po macoszemu. Niewiele daja opcji i zapewne po jakims DLC mozna sie spodziewac zmian.

 

Imo fajna gierka, plus jest za free w gamepassie.

 

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Pograłem w końcu chwilę ale @El Loco Chocko ładnie już opisał podstawy po kilku godzinach gry. Ja dodam od siebie że wg mnie ta gra ma o wieeele więcej do zaoferowania niż GOŁA  wersja civ 6 bez dlc. Wiadomo teraz civ6 z dlc jest mega rozbudowana ale humankind już na premierę bez dodatków ma wiele fajnych mechanik. Podoba mi się sposób zakładania posterunków. Można porobić ich multum i sobie tak jakby teren "zarezerwować" na przyszłe miasta. Nie ma już tego pędu i stawiania miast bez sensu byle szybciej. Dodatkowo jak się pomylimy posterunek można przestawić. Wszystko w interfejsie jest mega czytelne i wg mnie łatwiejsze niż civ6 tak nie przytłacza. Myślę że łatwiejsze dla NOWEGO gracza a dla kogoś takiego jak ja co zjadł zęby na civ to tutaj wystarczy samouczek nowych mechanik. 

Więcej napisze jak przynajmniej skończę raz gierkę. 

 

 

 

A co do technikaliów gra jest dobrze zoptymalizowana. U mnie na ultrapanoramie działa w 140 fps.  Czyli ile fabryka dała (mam ogranicznik na 140 fps. Jeden minus to gra jak ją uruchamiamy przez ok 1 minute mamy czarny ekran. Mam dysk ssd m2 więc to chyba wina gry. troszkę irytuje w dobie zerowych loadingów ale idzie przywyknąć :D  Szczególnie że poza uruchomieniem gry więcej przestojów nie ma

Odnośnik do komentarza

Też mam nvme i po włączeniu ładuje się w jakieś 15 sek, do samej rozgrywki też kilka sekund, czarnego ekranu nie ma, więc pewnie coś of konfiga kompa/włączonych aplikacji jest zależne 

 

Co do samej gry to trochę szkoda, że twórcy poszli w ten sam styl co CIV 6 (na szczęście można zmodować na tekstury z piątki), nie mówię, że to wygląda źle, ale wolałbym trochę więcej realizmu w grafice (AOE 4 też wygląda na styl ala gra na smartphony).

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.08.2021 o 15:27, Bielik napisał:

Byniu ja to na chwilę odpaliłem na R5 4500U i przez chwilę wybrałem nową grę, wyglądało to w miarę płynie na 1080p i jedno ustawienie grafiki poniżej średnich. 

Jeśli w późniejszej części gry będzie tak samo, to SD poradzi sobie jedynie lepiej. 

Później jak już zagram dłużej to włącze jakiś podgląd fps.

Dobra, jednak nie jest tak kolorowo, średnio mam 20 fps podczas dłuższej gry ale cały czas mowa o 1080p więc na mniejszym wyświetlaczu z mniejszą natywną te 30 klatek będzie lekko, do gry turowej więcej do szczęścia raczej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Całkiem przyjemnie się w to gra. Nie pamiętam już kiedy grałem w Cywilizację (i w którą część) ale tutaj podoba mi się to, że jest ograniczona liczba miast. W Civ w późniejszych etapach męczyło mnie to budowanie nowych rzeczy w każdym mieście. Tutaj można ograniczyć się do kilku a efekt jest podobny. Brakuje mi tutaj możliwości zniszczenia miasta, które przejąłem i wchłonięcia go do innego ale później pojawia się taka możliwość za pieniądze. Kilka rzeczy jest tutaj lepiej zrobione niż w konkurencyjnej serii. Muszę odpalić najnowszą Civ 6 aby móc porównać więcej aspektów gry.

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej ma szanse zastąpić, dla mnie największym mankamentem jest to, że ekran czasami jest cały zasrany powiadomieniami, znacznikami itp.

Niektórzy recenzenci narzekają na bitwy, według mnie to fajne urozmaicenie, czasami można tak fajnie rozstawić jednostki, że dużo mocniejsi przeciwnicy mogą klęknąć do miecza.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Wczoraj zacząłem samouczek, ale poczytałem trochę na Steamie i są bardzo odmienne wrażenia, a chodzi mi o to, że w pewnym momencie gry pojawia się mechanika zanieczyszczeń, która ma niby psuć całą rozgrywkę? Ktoś może się do tego odnieść? To moja pierwsza gra tego typu, nie chcę niepotrzebnie tracić czasu, którego za wiele nie mam.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, SnoD napisał:

Wczoraj zacząłem samouczek, ale poczytałem trochę na Steamie i są bardzo odmienne wrażenia, a chodzi mi o to, że w pewnym momencie gry pojawia się mechanika zanieczyszczeń, która ma niby psuć całą rozgrywkę? Ktoś może się do tego odnieść? To moja pierwsza gra tego typu, nie chcę niepotrzebnie tracić czasu, którego za wiele nie mam.

 

Jak to jest Twoja pierwsza gra tego typu to jedna niepasująca niektórym mechanika na pewno nie sprawi Ci żadnych problemów, pewnie nawet bez czytania o tym w ogóle byś na to nie zwrócił uwagi podczas gry, to raczej rozkminy dla weteranów strategii 4X.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...