Skocz do zawartości

Cult of the Lamb


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

No nie jest idealnie, niestety, jak ktoś ma opcję zakupu gdzieś indziej to polecam. C00rwa,  to żem wybrał najlepszą wersję :/

 

Ok, to wiemy już, że na Switchu gra niedomaga i zdecydowanie lepiej ograć ją gdzieś indziej jeśli ma się możliwość, ale co z resztą? Ano to, że jeśli lubi się simy, Animal Crossing/Stardew Valley i proste rogale polane sosem z szatanizmu to można śmiało uderzać. Nasza wioska, będąca jednocześnie hubem, bazą wypadową i miejscem do życia dla przygarniętych nieszczęśników pozwala nam na uprawę roślin, gotowanie żarcia dla naszych wyznawców, odprawianie porannych czarnych mszy czy uprawianie rytuałów mających zwiększyć wiarę poddanych. Wysoka wiara to gwarant generowania punktów nazwanych tutaj Devotion, za które odblokowujemy nowe rzeczy do postawienia w wiosce - śpiwory, farmerskie poletka, wychodek czy dół do zakopywania ciał niewiernych :) O swoich wyznawców warto dbać i zerkać, czego im brakuje lub czego im potrzeba w danej chwili, dawać im swoje owcze blogosławieństwo lub gifty by podbić ich lojalność i wiarę, ale z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by takiego łebka zgnębić, nie dać mu miejsca do spania, karmić trawą lub c00pą towarzyszy, a na koniec poświęcić w jakimś rytuale. Cała ta okultystyczna otoczka jest zrobiona z lekkim jajem i w stylistyce celującej w "aaaaach, jak słodko macki zeżarły tego różowego prosiaczka :3", a przy tym czuć pewien niepokój jednak. Tym bardziej, że z czasem możemy ustanawiać przeróżne doktryny dla kultu, zmieniające nieco podejście wyznawców do wydawanych im poleceń czy rozkazów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby np. głosić, że śmierć z przyczyn naturalnych to odpowiednik bycia aktywnym członkiem community PPE (czyli powód do ogromnego wstydu i hańba), natomiast śmierć w walce zapewnia najwyższą chwałę a następnie zorganizować rytualną walkę na śmierć i życie między najstarszymi członkami naszej sekty obserwując, jak rzucają się przed szereg by wziąć w tym udział, bo przecież czeka ich wieczna chwała :obama: Aspekt rogalowy jest prosty w ryj i mając za sobą jakiegoś Isaaca czy Hadesa lepiej podkręcić poziom trudności, bo na normalu jedynie dropy animacji na Switchu stanowią jakieś zagrożenie. Fajna gierka, z pomysłem na siebie, fajną stylistyką, poruszająca się po rzadko spotykanym w gierkach temacie. Polecam na dużych konsolach, na małej warto się jednak zastanowić. Podrzucę filmik z timestampem, w którym pojawia się temat switchowych technikaliów i sami zdecydujcie, czy możecie z tym żyć. Na XSX jest żelbet 4K60 i gra się trzy razy lepiej jakby co.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiem jak mi wczoraj zleciało te kilka godzin przy grze, ale mam już 10 członków kultu "The Boys", jestem w drodze do drugiego głównego bossa, wioska powoli się rozwija (ale trochę niedomaga pod kątem zasobów), niektórzy poddani zdążyli nieco zamieszać za co spotkała ich zasłużona  kara oraz wprowadziłem parę dyskusyjnych doktryn (wskrzeszanie jest u mnie na porządku dziennym).

 

Podobają mi się poboczne zadania od naszych followersów. Jeden z nich uparł się na drugiego i co chwilę nagabywał mnie abym miał go na oku, bo to zdrajca, albo zamknął go w więzieniu, potem w innym zadaniu poprosił żebym poświęcił delikwenta, na co przystałem bo jedna z moich doktryn daje właśnie za to punkty wiary. Za parę dni uznał jednak, że fajnie byłoby ponownie zobaczyć kolegę, więc czy mógłbym go wskrzesić.

Inny, chyba z miłości do najświętszej owieczki, poprosił żebym przygotował dla niego posiłek z odchodów.

 

Nie brakuje tu też prostych minigierek związanych z kośćmi czy łowieniem ryb. 

 

Tak jak pisze Bzduras, walka nie jest trudna, nawet na wyższych poziomach raczej nie stanowi wyzwania. 

 

Graficznie i dźwiękowo super. Do wydajności też nie mam zarzutów, ale gram na PC.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz polecieć do Argentyny, podobno niecałe 40zł za bilet :asax:

Kurde, Square był niewierny i musiałem go zabić, bo mi mieszał i mówił, że jestem niefajny, przez to Paolo mnie bardzo znielubił. Chciał odejść, ale Dzieci Foruma nie wybaczają i poleciał do piekieł jako ofiara na rzecz kultu. To przywróciło wszystkim morale do tego stopnia, że podbił do mnie Figuś z pomysłem, żeby nakarmić Mendrka zwłokami Square'a.

 

Zajebiste

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2022 o 09:35, Bzduras napisał:

Czekać pół roku albo rok aż wpadnie do abonamentu? Dis is not da wae of zagrajmer :xboss:

 

Też myślę, że lepiej zapłacić 100 zł za najgorszą wersję na Switcha, która nie trzyma 30 fps :Coolface: 

 

Kto chce to kupi na premierę. Kto chce to będzie czekał na abonament albo promocję.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, SnoD napisał:

 

Też myślę, że lepiej zapłacić 100 zł za najgorszą wersję na Switcha, która nie trzyma 30 fps :Coolface: 

Życie zagrajmera to wzloty i upadki, nie zawsze trafi się złoto, czasem jest i miedź :sonkassie: W handheldzie jest w miarę okej, w doku gorzej to się rusza mam wrażenie. A i tak wersja XSX po wycieczce do odległego kraju wpadła, więc i 60 klateczek będzie katowane dzisiaj :banderas:

Odnośnik do komentarza

Graj, ale koniecznie z forumowymi nickami, bo beka jest podkręcona dodatnio jak widzisz,  że pewien użytkownik z trunkiem w nicku zestarzał się jako pierwszy z bandy, ale nie przeszkodziło to inchowi w tym, żeby się w nim zakochać :kekw: Mocno polecam spróbować takiego stylu gierkowania w owieckę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.