Jump to content

Cult of the Lamb

20inchDT

Recommended Posts

• 9 months later...

Roguelike od Devolver. Wcielamy się w opętanego baranka, którego celem jest zebranie jak najwięcej wiernych i założenie własnego kultu. Eksploracja, walka, budowanie, mroczne rytuały, szerzenie słowa baranka bożego - tego na pewno nie zabraknie.

Premiera 11 sierpnia na wszystkich platformach, a już teraz można obadać demko.

ss_89d47a4ad019aa21c799e3c1a73b8de57d350

ss_3c9acd1d758467a2307e788c4e7d8e0d56d98

ss_148243ec81f6614d12b5c48c4d331e145445e

ss_ea7e5ce4c7c612dd75065139795ed04a75407

Ok, po zagraniu w demko wiem, że wlatuje na premierę albo w jej okolicach.

W skrócie mamy tutaj typowy roguelike, czyli dungeony podzielone na poziomy z przeciwnikami, lootem, upgrade'ami, a na końcu boss. Potem dochodzi indoktrynacja, przyłączenie postaci do kultu, wysłanie do naszej bazy wypadowej i przydzielenie zadania. W tym samym hubie stawiamy różne konstrukcje, dekoracje i dbamy o dobrobyt poddanych. Wszystko polane świetną oprawą audiowizualną oraz łatwym i responsywnym sterowaniem.

• Upvote 1
  • 1 month later...

Dzisiaj o 19 schodzi embargo na recenzje. W sumie i tak ich nie potrzebuję, od pierwszego trailera gierka chwyciła mnie za jaja i ujęła serduszko, także jutro wjeżdżam w nią na pełnej na Switchu i będę prowadzić swój kult. Ponazywam wyznawców nickami z forumka i jak ktoś mnie wkurwi tutaj to będzie miał przejebane w grze :nosacz3:

W dniu 10.06.2022 o 13:48, 20inchDT napisał:

ja jako :cebula: czekam na gp lub wiekszy sale. wyglada super, ale na ostatnim trailerze wydawalo mi sie, ze dosyc mocno klatkuje

Obstawiam, że w przeciągu 6 miesięcy trafi do GP. Devolver puścił do GP praktycznie wszystkie swoje istotniejsze gry przez ostatni rok, w tym część w dzień premiery.

Czekać pół roku albo rok aż wpadnie do abonamentu? Dis is not da wae of zagrajmer :xboss: Po demie wydaje się prostym tworem z elementami rogalika, no i spoko. Mendrek będzie pierwszy do nakarmienia miską c00py

@Bigby tak, masz rację - rano gdy sprawdzałem na Opencritic była podana godzina 10:00am PST, czyli 19, teraz jest zmienione na 08:00am PST.

6 minut temu, Bzduras napisał:

Czekać pół roku albo rok aż wpadnie do abonamentu? Dis is not da wae of zagrajmer :xboss: Po demie wydaje się prostym tworem z elementami rogalika, no i spoko. Mendrek będzie pierwszy do nakarmienia miską c00py

@Bigby tak, masz rację - rano gdy sprawdzałem na Opencritic była podana godzina 10:00am PST, czyli 19, teraz jest zmienione na 08:00am PST.

Kosztuje to stówkę więc nie ma co cebulić, tylko kupować na premierę jak ktoś zainteresowany. :sapek:

Na twitterku co chwilę dostaje jakieś posty o grze, obejrzałem też gameplay czy dwa z pełniaka i tam jest ostra jazda bez trzymanki i co chwilę coś nowego dochodzi. :obama:

Widziałem nawet że można swój kult nakierować w stronę nekromancji. 

1 minutę temu, Pupcio napisał:

Niby replayability słabiutkie :/

A z drugiej strony masz minimum 15-20 godzin na przejście. 

Tak po demku myślałem, że raczej nie będzie konkretnego powodu żeby grać kilka razy.