Skocz do zawartości

Cult of the Lamb


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

Od premiery nabite mam już 10 godzin. Wciąga jak odkurzacz. Osada i kult zaczynają ładnie się rozwijać, już kilkunastu wiernych zasuwa na mój dobrobyt. Powoli też zapełnia się cmentarzysko - niektórzy giną ze starości, inni na ekspedycjach. Pierwszy raz miałem niezły WTF jak wróciłem z misji, a tu pod pomnikiem leży dwoje zwłok, wszystko dookoła zarzygane, a ja nie miałem odblokowane i wybudowane grobów. Także część szybko przerobiłem na mięso, bo co innego. :ragus:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Here’s my Cult of the Lamb preview: it’s like Animal Crossing except everyone on the island worships you as their god and you can ritually sacrifice anyone you please.

:notbad:

 

Wybaczcie, jeśli to jest już stwierdzone, ale staram się nie oglądać i nie czytać o tej grze zbyt wiele, bo mam ją na oku.

Ale powyższy cytat sugeruje, że to gra z "gameplayem do chillu", że tak to określę. Źle rozumiem bez kontekstu? To ma jakieś elementy zręcznościowe? Można zginąć i stracić progres? Czy właśnie bardziej Animal Crossing, Harvest Moon, Stardew Valley, czyli taka do popykania bez spiny?

Odnośnik do komentarza

Jest chillowe, bo poziom trudności nie jest wyśrubowany, szczególnie jeśli ktoś ma doświadczenie w tego typu grach. Można zginąć poza bazą, w trakcie rogalikowych runów, ale nie traci się całości zebranego lootu. Ogólnie raczej się tu nie ginie (tym bardziej na easy czy normalu), chociaż po pokonaniu bossa i późniejszym powrocie do jego dungeonu przeciwnicy są bardziej dopakowani. Potem jeśli ten sam loch przejdziemy po raz kolejny, to mamy możliwość kontynuowania wędrówki z jeszcze trudniejszymi mobkami, ale i lepszymi nagrodami. Tam dostałem wpierdziel w drugim czy trzecim pomieszczeniu i musiałem się ewakuować, ale też przystąpiłem do niego z mniejszą ilością życia.

 

Sama osada to Animal Crossing + dbanie o zadowolenie naszych poddanych. Na początku nieco się buntują, bo nie mamy odpowiednich ulepszeń, budynków, rytuałów i doktryn, więc spada im wiara, do tego srają gdzie popadnie, a ptaki niszczą ci plony, ale po kilku godzinach wszystko idzie jak z płatka. Rekrutujemy coraz to więcej osób, stawiamy różne konstrukcje, dekoracje, wysłuchujemy próśb wiernych, wykonujemy dla nich proste zadanka, podnosimy ich lojalność. W międzyczasie można się udać do innych miejscówek np. żeby połowić ryby.

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Kmiot napisał:

Ale powyższy cytat sugeruje, że to gra z "gameplayem do chillu", że tak to określę. Źle rozumiem bez kontekstu? To ma jakieś elementy zręcznościowe? Można zginąć i stracić progres? Czy właśnie bardziej Animal Crossing, Harvest Moon, Stardew Valley, czyli taka do popykania bez spiny?

Śmierć ma takie konsekwencje, że tracisz -ileśtam procent tego, co uzbierałeś w danym dungeonie i nic więcej. Można poczillować, jeśli Twoim sposobem na czill jest rytualne poświęcenie staruszka po ustanowieniu doktryny, że śmierć z przyczyn naturalnych i sędziwego wieku jest najgorszą hańbą. Zawsze ewentualnie możesz pobawić się w pranie mózgów i rozstawienie megafonów z propagandą. Sky is the limit.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz, która mi się nie podoba - skład drewna i kopalnia kamienia znikają po jakimś czasie i trzeba je budować od nowa.

6 minut temu, Bzduras napisał:

Można poczillować, jeśli Twoim sposobem na czill jest rytualne poświęcenie staruszka po ustanowieniu doktryny, że śmierć z przyczyn naturalnych i sędziwego wieku jest najgorszą hańbą. Zawsze ewentualnie możesz pobawić się w pranie mózgów i rozstawienie megafonów z propagandą. Sky is the limit.

 

A widzisz, u mnie weszła doktryna, że staruszkom należy się największy szacunek, więc od liczby emerytów dostaje punkty wiary. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bigby napisał:

Jedna rzecz, która mi się nie podoba - skład drewna i kopalnia kamienia znikają po jakimś czasie i trzeba je budować od nowa.


tam może pracować tylko po jednym ludku? 
 

pograłem pare godzin i stwierdzam że zajebiste :asax:jakiś lamus zaczął głupoty gadać po wiosce o liderze kultu to zaraz poszedł na ofiarę na ochotnika. 
 

A quest z kupa nie wiem czy nie zepsułem na drugim etapie, bo akurat wprowadziłem 3 dniowy post i w trakcie walki widziałem coś mi tam mignęło quest failed :/ w ogóle momentami w walce to mało co widać no ale ta nie jest zbyt skomplikowana a przyjemna więc ok. 

Odnośnik do komentarza

Gierka skończona. Fajna, ale mocno pobugowana(wielokrotnie mi się gra wieszała w trakcie rytuałów lub jeśli dashem przechodzilem przez drzwi na koniec planszy). Do tego chyba ostatnia karta tarota jest zbugowana, na pewno obecnie nie da sie zrobic aczika za wszystkie skórki kultystów, bo nic w grze nie dropi muszelek ślimaka.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soban napisał:

Gierka skończona. Fajna, ale mocno pobugowana(wielokrotnie mi się gra wieszała w trakcie rytuałów lub jeśli dashem przechodzilem przez drzwi na koniec planszy). Do tego chyba ostatnia karta tarota jest zbugowana, na pewno obecnie nie da sie zrobic aczika za wszystkie skórki kultystów, bo nic w grze nie dropi muszelek ślimaka.

Eee to lipa nie kupuje - myślałem że dłuższą gra jak na rogala

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, messer88 napisał:

Ile miałeś ludzików na koniec? 

20 jest wymagane na ostatniego bossa, ale prawdę mówiąc to od pewnego momentu można wyłożyć lachę na wioskę, bo ulepszenia się zdobywa szybciutko.
Z bugów to ja miałem stały problem z ziomkami żeby pracowali na farmie, bo mimo infrastruktury do auto zbierania jedzenia i sadzenia to opcja by wysłać kogokolwiek na role była wyszarzona zawsze.

@XM.no gra jest krótka i jakbym się nie bawił w acziwmenty to pewnie idzie to w 10h skończyć jak nie mniej.

Gra jest urocza i fajny jest ten klimat odcinku south parku woodland critter christmas, ale contentu jest po prostu malutko i bardzo szybko się to robi.

14zł z argentyny uczciwa cena :reggie: ale 115 to bym za chuja za to nie dał.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bzduras napisał:

Właśnie przez te bugi odłożyłem do czasu patcha, bo ciężko zrobić questa gdy wyświetla się sama nazwa bez opisu.

Kurde, no właśnie miałem dzisiaj zaczynać, ale poczytałem na Redditcie, że pełno bugów, no i mehhh :pechowiec: Ale pisał community manager, że łatka tuż tuż.
 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Soban napisał:

Z bugów to ja miałem stały problem z ziomkami żeby pracowali na farmie, bo mimo infrastruktury do auto zbierania jedzenia i sadzenia to opcja by wysłać kogokolwiek na role była wyszarzona zawsze.


a to nie Bug, zauważyłem że tam można kogoś przydzielić tylko jak było coś do roboty

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Rozi napisał:

Kurde, no właśnie miałem dzisiaj zaczynać, ale poczytałem na Redditcie, że pełno bugów, no i mehhh :pechowiec: Ale pisał community manager, że łatka tuż tuż.
 

Steam już dostał mniejsze łatki, konsolowe za moment. Jak masz czym przegryźć to poczekaj, bo szkoda sobie psuć dobrą gierkę potencjalnymi bugolami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...