Jump to content

UFL


Figuś

Recommended Posts

 

 

Darmowy symulator piłkarski UFL ma ambitne plany na wprowadzenie szerzej zakrojonych zmian na rynku, zdominowanym przez PES (teraz pod nazwą eFootball) oraz - zwłaszcza - serię FIFA.

 

Projekt zapowiedziano podczas wczorajszej konferencji na Gamescomie, lecz studio Strikerz Inc. prowadzi prace podobno już od pięciu lat. Celem jest przygotowanie „sprawiedliwego” tytułu, z naciskiem zmagania sieciowe, umiejętności graczy i brak elementów pay-to-win.

 

Całość bazuje na silniku Unreal Engine, a datę premiery mamy poznać „wkrótce”. Gracze stworzą własny klub, zbudowany z ponad 5 tysięcy licencjonowanych zawodników. Zabraknie zapewne prawdziwych nazw drużyn i lig, choć partnerstwo zapowiedział już choćby West Ham United.

 

„Jesteśmy fanami futbolu i pasjonatami gier, przy których bawimy się od lat. Wiemy dokładnie, jakie są oczekiwania dla symulatora piłki nożnej” - zapewnia dyrektor generalny Eugene Nashilov. „Chcemy od podstaw zrewolucjonizować piłkarskie gry wideo, oferując ekscytujące wrażenia w duchu fair play”.

 

Licencje zawodników zapewnia umowa z FIFPRO, a ocenę ich umiejętności - firma InStat, zajmująca się gromadzeniem statystyk ze świata futbolu. To powinno po części wyeliminować kontrowersje związane z punktami umiejętności - jak w serii FIFA.

 

Platformy docelowe to „wszystkie główne konsole”, co wydaje się wykluczać PC. Szczegóły na ten temat nie są jednak znane.

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-08-26-fifa-i-pes-maja-konkurencje-powstaje-darmowy-symulator-ufl

 

 

Wstępnie jestem zainteresowany, bo nałogowo w fifki czy pesy nie gram jakoś od 2010, a szkoda mi kasy wydawać na to żeby pyknąć raz kiedyś mecz online z bracholem.

 

Pozostaje czekać na datę premiery i gameplay.

Link to comment

W kontekście tej chujnii jaką szykuje nam w tym roku konami, każdą próbę przełamania ich monopolu jestem w stanie docenić. Natomiast byłbym bardzo ostrożny. Robienie gierki piłkarskiej wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Lata doświadczenia mają tu duże znaczenie. 

Dopinguje temu projektowi, ale bez spiny. Bo już nie raz obiecanki w życiu mieliśmy. Dawno w żadnego PESa na poważnie się nie wkręciłem, a tęsknię za tym. O Fifie nawet nie wspominam, bo to już od 98' gówno obesrane. 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
16 godzin temu, Figuś napisał:

Bo to gra f2p ;) o czym nawet wspominają w momencie który wskazałeś. Niby chwalą się że f2p - fair to play.

Wiem, że f2p, ale to nie oznacza, że MUSI wyglądać jak TYPOWA gra f2p. A jednak.

 

Cytat

Ważne żeby gameplay nie ssał pały.

Ale właśnie na ten moment na to się zapowiada, już po tym krótkim fragmencie widać, że będzie drętwo i sztywno. Nie bez powodu nie pokazali całego fragmentu gameplayu, tylko jakieś migawki, wycinki. Jak ktoś długie lata siedzi w wirtualnych piłkach to i po tych fragmentach może sporo wywnioskować.

Edited by krzysiek923
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.