Skocz do zawartości

Marvel's Spider-Man 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Qbon napisał:

No mój największy zarzut to właśnie za mało misji pobocznych, takich w stylu tych Flame czy z aplikacji, jak one się pojawily na początku gry to myślałem, że później będzie więcej takich, a część z tych pobocznych questów kończy się w taki sposób, że mocno to sugeruje wycięcie contentu pod DLC. Poza tym gra sztosik, gameplay, fabuła, tylko właśnie czuć niedosyt trochę odnośnie pobocznych misji, no kurczę, chętnie pograłbym jeszcze więcej w to, Ragnarok miał wiecej opcjonalnych questów a to nie był open world. Czekam na NG+ i może na dlc, bo tam ewidentnie był potencjał na coś więcej, albo celowa zagrywka albo nie starczyło już czasu.

Ja to widzę tak, że po prostu Insomniac chciał poprawic bledy oryginału, od 1 zapowiedzi było info, że sequel nie będzie wiekszy całościowo, imo większy nacisk na story kosztem mniejszej ilości rzeczy obok, dla jednych to będzie minus, ale tutaj wyraźnie poszedl nacisk na story, nawet sama ilość "znacznikow"  i czas do platyny pokazuje, że nie chcieli zajebać gry tymi aktywnosciami i imo wcale nie widze ich jakos dużo, zresztą to samo było z Rift Apart, każdy musi sobie zadać pytanie, czy to dla niego źle.

Ja wolę dwie takie gry na 20h, niż na 40h z uber znajdzkami i szukaniem aż 101 gołębi w śmietnikach. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Ja to widzę tak, że po prostu Insomniac chciał poprawic bledy oryginału, od 1 zapowiedzi było info, że sequel nie będzie wiekszy całościowo, imo większy nacisk na story kosztem mniejszej ilości rzeczy obok, dla jednych to będzie minus, ale tutaj wyraźnie poszedl nacisk na story, nawet sama ilość "znacznikow"  i czas do platyny pokazuje, że nie chcieli zajebać gry tymi aktywnosciami i imo wcale nie widze ich jakos dużo, zresztą to samo było z Rift Apart, każdy musi sobie zadać pytanie, czy to dla niego źle.

Ja wolę dwie takie gry na 20h, niż na 40h z uber znajdzkami i szukaniem aż 101 gołębi w śmietnikach. 

Zdecydowanie jestem za tym żeby gra nie była sztucznie rozwleczona i tutaj to się udało ale sam przyznasz, że mogli poprowadzić te poboczne questy trochę dalej, bardzo dobrze zrobili, że nie ma tych napadów czy innych bzdetow do odhaczania na mapie i mniejsza ilość baz wroga, tylko ciut wiecej tych fabularnych misji pobocznych bym chciał i by było idealnie. Ale samo story to jest mistrzostwo jak na grę z tego uniwersum, idealne tempo, zróżnicowane, co chwilę czymś zaskakuje, do tego stopnia, że chcę w to zagrać znowu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale powiększyli miasto ale zapomnieli że trzeba je czymś zapełnić i nie wystarczy rozrzucić pajączki i skrzynki po dachach.
Marzą mi się questy niczym w cyberpunku typu idziesz sobię ulicą i zaczepia cię taksówkarz i masz jakiegoś do(pipi)anego questa na 40min z kozackim humorem a na koniec dostajesz fajną nagrodę typu kostium.
Dostajesz, nie kupujesz za gówniane części porozrzucane po dachach, to jest ta różnica.
Wielki Spiderman a żadnych questów o pomaganiu najzwyklejszym śmiertelnikom w mieście.
Przecież tu wystarczy trochę kreatywności i może być mega fajny content.
Pamiętacie questa z kotem z moralesa?
Tutaj policzyć to można na palcach JEDNEJ ręki.
Edit.

Pisanie że nie chcieli rozwlekac, aha nie chcieli ale doebali 20h rakowego ubi shitu, bo story to w 10h można zamknąć.
To zamiast tego badziewia niech zrobią jakieś prawdziwe misję poboczne a miasto można zmniejszyć o połowę i żadnej straty tu nie będzie.
Podobnie jest z batmanami najbardziej podobał mi się najmniejszy i najbardziej filmowy arkham asylum .
Bo jak się uparli później na open worlda to też mieliśmy wspaniałe zapelniacze ala baloniki czy kamery do zestrzelenie w dzielnicach .




Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Schranz1985 napisał:

No ale powiększyli miasto ale zapomnieli że trzeba je czymś zapełnić i nie wystarczy rozrzucić pajączki i skrzynki po dachach.
Marzą mi się questy niczym w cyberpunku typu idziesz sobię ulicą i zaczepia cię taksówkarz i masz jakiegoś do(pipi)anego questa na 40min z kozackim humorem a na koniec dostajesz fajną nagrodę typu kostium.
Dostajesz, nie kupujesz za gówniane części porozrzucane po dachach, to jest ta różnica.
Wielki Spiderman a żadnych questów o pomaganiu najzwyklejszym śmiertelnikom w mieście.
Przecież tu wystarczy trochę kreatywności i może być mega fajny content.
Pamiętacie questa z kotem z moralesa?
Tutaj policzyć to można na palcach JEDNEJ ręki.
 

Pewnie gdyby wyszedł 1 Spider zamiast 2.5 spełniłbyś swoje marzenia, nie chce filozofować, ale coś za coś:). GTA VI wyjdzie do 2030, w tym czasie Insomniac wrzuci jeszcze jakiś 3-pack w starym dobrym, bardziej zwartym stylu xD.

 

Btw ile tak w ogole jest tych misji pobocznych ilościowo (misji, nie znajdziek)? Nie zrobiłem żadnej robiąc story. 

 

TL:DR takie rzeczy zajmują czas i akurat tutaj widać rzeczywiscie ten ograniczony czas developmentu. 

Odnośnik do komentarza

Jestem dość daleko w fabule i czy tylko ja mam wrażenie że 

Spoiler

Peter to jakiś rozbeczany pol główkek co robi jakąś głupią rzecz, ludzie cierpią a potem przeprasza i znowu robi coś głupiego i jest całkowicie niekompetentny.
 

natomiast Miles jest pchany na jakąś Krynicę mądrości bo nie zabił typa którego nie cierpi. Czyli generalnie to co Peter robił pod koniec jedynki i przed fabuła gry.  

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Kalel napisał:

Jestem dość daleko w fabule i czy tylko ja mam wrażenie że 

  Pokaż ukrytą zawartość

Peter to jakiś rozbeczany pol główkek co robi jakąś głupią rzecz, ludzie cierpią a potem przeprasza i znowu robi coś głupiego i jest całkowicie niekompetentny.
 

natomiast Miles jest pchany na jakąś Krynicę mądrości bo nie zabił typa którego nie cierpi. Czyli generalnie to co Peter robił pod koniec jedynki i przed fabuła gry.  

 

Spoiler

W sensie symbiot go zaatakował, więc głupieje, potem się wyjasni 

 

 

@Schranz1985 no to miasto większe to jest plus, wingsuit dodali + jednak traversal to najwiekszy plus tej gry i samo bujanie na większym terenie to wartosc dodana (akurat w tej grze gdzie poruszasz sie z prędkością samolotu i większość misji masz w powietrzu). 

Aha i Spidermana non-open world to sobie jakoś szczerze nie wyobrażam:). 

 

Mogliby ściany jebnąć między budynkami xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Bujanie po mieście to było coś co robiło wrażenie 5 lat temu na ps4.
Dziś oczekiwałem że te miasto trochę ożyje.
Że jak polecę na te wesołe miasteczko, stadion, cokolwiek to coś mnie tam może spotkać ciekawego.
Wyłączyłem już grę ale strzelam że jest z 12 dzielnic, dać po 4/5 prawdziwych questów w każdej żeby wykorzystać te miasto, te fajne miejscówki.
Oczywiście to masz z 50 questów, jest to ogrom pracy.
Ale wtedy masz 20h za(pipi)istego kontentu i 10 story, i też można by to zamknąć platyną w 40h.
No ale trzeba było zrobić coś na szybko na hajpie 1 żeby sprzedaż ps5 nakręcić - morales.
Wyszły 2 dobre gry, ale żadna wybitna .
Szczerze to mam nadzieję że trochę będzie teraz przerwy, i uderzą z pajakiem za 5/6 lat na ps6 żebym zdążył zatęsknić.

Faktycznie może tak też być że była presja czasu żeby grę wydać a cały czas pracują nad jakimś fajnym dlc.
1 miała dobrego dlcka z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza

To a także fakt, że jakieś 75% generacji siedzi póki co na ich barkach. Nie da się co 2 lata klepać gier AAA o najwyższej jakości i dokładać dużej ilości opcjonalnego contentu wysokich lotów, także wydaje się mocno prawdopodobne, że dojdzie jeszcze coś w jakiejś formie DLC, bo zdecydowanie jest na to potencjał. Można podziękować temu idiocie Ryanowi i jego debilnym pomysłom na przestrzeni ostatnich lat na czele z zafiksowaniem się na ten cały syf w postaci gier usług, ile czasu na to straciła duża część ekip Sony to brak słów, również ND, którzy może wydadzą jakąś grę pod koniec generacji. Na szczęście typ niedługo już nie będzie pracował dla PlayStation, oby przyszedł ktoś kto rozumie o co tutaj chodzi. Z takich dużych gier u Sony w tej generacji to poza Santa Monica i Guerilla tylko oni coś wydali i to wydali już 3 gry, remake'ów nie liczę. To się jednak może odbijać później. No ale reasumując dla mnie gra jest generalnie świetna z dużo lepsza fabułą niż w jedynce ale sprawia po prostu wrażenie jakby czegoś jej brakowało.

Odnośnik do komentarza

No tak, oni i tak robią niesamowitą robotę.
Czy to pająk czy Ratchet to są topowe gierki.
Piękne i dopracowane(no pająk ciut mniej)
Tak jak piszesz, nie da się co 2 lata wypluwać gry AAA 90+ wypchanej po brzegi kontentem.
Dodam jeszcze, że przez resztę gry miałem ze 2 poważne bugi że musiałem zaczynać od checkpointu i kilka drobny więc nie ma tragedii.
1 dnia tylko miałem cyberpunk mode on :dynia:

Odnośnik do komentarza

Ja miałem ze 3 bugi takie, które zauważyłem, raz musiałem przeładować grę, bo był komunikat na ekranie żeby wcisnąć określone przyciski i nic sie nie działo gdy to robiłem ale poza tym nie doswiadczylem żadnych błędów, które by były jakieś wkurzające, to musi być losowe, jedni mają, inni nie. Generalnie do naprawienia bez problemów, szkoda, że nie ma NG+ już teraz, pograłbym ze wszystkimi ulepszeniami jeszcze raz, w sumie gdyby nie fakt, że dużo jest nowych gier to bym pewnie normalnie zaczął od nowa.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj skończyłem, teraz platynuje, póki co mam 31h i zostało mi 6 pucharków do wbicia. 

Ogólnie gra mogłaby być dłuższa, bo aż czuje pewien niedosyt. Jednocześnie ten Spider-Man 2 wciągnał mnie do tego stopnia, że nie byłem w stanie się od niego oderwać od premiery. A to raptem 6 dni minęło. 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza



Ja miałem ze 3 bugi takie, które zauważyłem, raz musiałem przeładować grę, bo był komunikat na ekranie żeby wcisnąć określone przyciski i nic sie nie działo.


Miałem to wielokrotnie, albo nie pokazuję się prompt żeby wcisnąć przycisk albo się pokazuje ale wciskasz i nic się nie dzieje.
To są fakty.
Aczkolwiek to bardzo szybko poprawia na bank.

Pytanie do tych co splatynowali, czy na koniec musieliście grindowac czy starczyło złomu na wykupienie wszystkiego?

Co do ng+ to jest taki trend teraz żeby nie dawać wszystkiego od razu.
Chodzi o to żebyś nie sprzedawał gry po tygodniu bo to napędza rynek wtórny.
A to są ogromne straty dla developera.
Oczywiście to najbardziej uderza w tych co i tak gier nie odsprzedaja.
Większość i tak cyknie story i do paczkomatu.
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Schranz1985 napisał:


 

 


Miałem to wielokrotnie, albo nie pokazuję się prompt żeby wcisnąć przycisk albo się pokazuje ale wciskasz i nic się nie dzieje.
To są fakty.
Aczkolwiek to bardzo szybko poprawia na bank.

Pytanie do tych co splatynowali, czy na koniec musieliście grindowac czy starczyło złomu na wykupienie wszystkiego?

Co do ng+ to jest taki trend teraz żeby nie dawać wszystkiego od razu.
Chodzi o to żebyś nie sprzedawał gry po tygodniu bo to napędza rynek wtórny.
A to są ogromne straty dla developera.
Oczywiście to najbardziej uderza w tych co i tak gier nie odsprzedaja.
Większość i tak cyknie story i do paczkomatu.

 

W bogatych krajach nikt nie leci do paczkomatów :)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Schranz1985 napisał:

Uwierz mi że lecą.
Tak samo jak cyfrę kupowali w TR .
To nie jest kwestia zasobności portfela tylko podejścia do tematu.

No pewnie tak, Sony generalnie już od dawna stosuje praktykę NG+ po premierze, nie w każdym tytule, ale bardzo często. 

Dobrze, że w Demon's Souls Remake było na premierę hihaha :D 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Pytanie do tych co splatynowali, czy na koniec musieliście grindowac czy starczyło złomu na wykupienie wszystkiego?

 

 

Już praktycznie zrobiłem platynę. Jak chcesz wbić wszystkie ulepszenia gadżetów i kostiumu, max level postaci i wszystkie umiejętności, to konieczne jest zrobienie wszystkich pobocznych misji + ja otworzyłem jeszcze dużo skrzynek na mieście. Jest tam niewiele złomu, ale grosz do grosza i starczyło. No i zadania z Mysterio obowiązkowe, bo do ostatnich rzeczy z gadżetów i kostiumu potrzebne są żetony bohatera (te czerwone). 

Edytowane przez MatekDM
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...