Skocz do zawartości

Marvel's Spider-Man 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie moda i starość+wypalenie niektórych forumowiczów :)
To nie jest wypalenie tylko trend robienia bezpiecznych bezpłciowych gierek dla mas.
Takie 7/10 ładnie opakowane.
To wszystko już było i poprostu kolejny raz już nie robi.
W tym roku tylko BG3 i AW2 narobiły prawdziwego szumu.
To są gry o których chcę się rozmawiać.
Temat SM2 jest martwy msc po premierze.
Zgadnij czemu, a no temu że tu nie ma o czym dyskutować.
To wszystko już było.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Schranz1985 napisał:

To nie jest wypalenie tylko trend robienia bezpiecznych bezpłciowych gierek dla mas.
Takie 7/10 ładnie opakowane.
To wszystko już było i poprostu kolejny raz już nie robi.
W tym roku tylko BG3 i AW2 narobiły prawdziwego szumu.
To są gry o których chcę się rozmawiać.
Temat SM2 jest martwy msc po premierze.
Zgadnij czemu, a no temu że tu nie ma o czym dyskutować.
To wszystko już było.
 

Trend dzięki A.D. 2023 jest dokładnie odwrotny. Obnażona została Zelda na początku roku zbyt wysokimi ocenami i potem już nie mieli co dokładać przy BG3 i AW2. 

 

Nawet liczba niebezpiecznych sequeli w top 3 gier tego roku wynosi spokojnie 2:1 :). 

 

SP2 to oczywiście bezpieczny sequel, ale ostatnie porównania do maca to sobie można jebnąć przy MW3, ew. DIABLO IV i tam jest to bardziej adekwatne. 

 

Aha FF XVI mimo, że nie jest to tak udana gra to też NIE BYŁ bezpieczny sequel. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rtooj napisał:

Pytanie było retoryczne oczywiście.

Rzecz jasna.

 

Btw. Na dwójce niestety dla niektórych forumowiczów nie zawiódł się prawie nikt, to najwyżej oceniana przez graczy gra na PS5 w tym roku, z user score na poziomie 9.1/10 z ponad 6000 próbek. Bezpieczny sequel, ale bardzo udany, po prostu. I nie widzę w tym przypadku nic wielce negatywnego w komiksowej grze akcji. Screenshot_20231111_175223_Chrome.thumb.jpg.d35249cd3c8a897e1a3ba2410f90f0af.jpg

 

 

 

 

1 minutę temu, Schranz1985 napisał:

Dla mnie SM2 i FF16 to ten sam sort gry .
Łatwa i nie angażująca ani pod względem manualnym ani pod względem umysłowym.
Wszystko proste i podane na tacy.

Nie wiem, czy od osoby głównie grającej w soulsy to jest poważny komentarz xDD. 

Zaraz wyjdzie, że FF 16 I SP2 to ta sama gra:):)

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Na dwójce niestety dla niektórych forumowiczów nie zawiódł się prawie nikt


Tak? Ja raczej widzę dużo głosów niezadowolenia. Nawet wśród naczelnych klapów. Pisanie o tej grze jak o jakimś dziele wybitnym to zwyczajne odklejenie.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Tak? Ja raczej widzę dużo głosów niezadowolenia. Nawet wśród naczelnych klapów. Pisanie o tej grze jak o jakimś dziele wybitnym to zwyczajne odklejenie.

Kto napisał o tej grze, że jest WYBITNA? Na pewno nikt z portalu graczy 30-40+ nie napisałby tak o grze gdzie skaczesz po dachach typkami w kalesonach, please. 

 

Dobry sequel, lepszy niż jedynka, oczywiście paru wokalistów twierdziło inaczej i spoko, mają prawo do opinii. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem i zrobiłem w gierce 100%. Z poczatku gameplay to samo co poprzednie części, w połowie gry delikatne odświeżenie, fabularnie główny wątek fajnie nabierał tempa i był o dziwo nawet ciekawy ale zakonczenie wiadome w marvelowskim stylu. Bardzo bezpieczny sequel, trzecia część pewnie będzie tak samo bezpieczna i nic nie wnosząca. Granie MJ to masochizm, jakbyśmy się cofnęli do gier z roku 2000. Bujanie się po mieście bardzo przyjemne. Nie wiem czy u mnie był problem z audio czy po prostu w grze brakuje dużo dźwięków otoczenia co by dodawało immersji by w pełni te miasto żyło własnym życiem. Czas sprawdzić Alan Wake 2 i dowiedzieć się czy wszystkie gry nie oferują nowosci czy ja się po prostu starzeje 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Redmitsu napisał:

Przeszedłem i zrobiłem w gierce 100%. Z poczatku gameplay to samo co poprzednie części, w połowie gry delikatne odświeżenie, fabularnie główny wątek fajnie nabierał tempa i był o dziwo nawet ciekawy ale zakonczenie wiadome w marvelowskim stylu. Bardzo bezpieczny sequel, trzecia część pewnie będzie tak samo bezpieczna i nic nie wnosząca. Granie MJ to masochizm, jakbyśmy się cofnęli do gier z roku 2000. Bujanie się po mieście bardzo przyjemne. Nie wiem czy u mnie był problem z audio czy po prostu w grze brakuje dużo dźwięków otoczenia co by dodawało immersji by w pełni te miasto żyło własnym życiem. Czas sprawdzić Alan Wake 2 i dowiedzieć się czy wszystkie gry nie oferują nowosci czy ja się po prostu starzeje 

AW2 i BG3 jak chcesz nowości, ale tego nie trzeba chyba już na tym forum nikomu reklamować w tym roku:). 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Spider-Man 3 miałby rację bytu, gdyby była to nowa gra robiona zupełnie od podstaw. Były różne gry z Pająkiem i wiele z nich miało swoje mechaniki i style rozgrywki. Nie chodzi, że obecny model latania czy walki jest zły, ale potrzebowałbym już nowego doświadczenia. A tak się pewnie nie stanie, bo nikt nie wyrzuci do kosza tego całego szkieletu, który Insomaniac zaprojektowało.

Odnośnik do komentarza

Minęło już trochę od premiery, sporo was już przeszło grę i chciałem zapytać bo właśnie zamówiłem spidera - jaki tryb będzie najlepszy jeśli zależy mi na jak najlepszej grafice, dużej ilości przechodniów itp? Mam tv 120hz 2.1 hdmi.

Czy tryb 40fps dużo się różni od 30fps czy różnice są znikome by na nim zostać i lepiej włączyć 40? I czy wyłączyć wtedy VRR żeby jakość grafiki nie spadała w zależności od miejsca?

Edytowane przez aset
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, aset napisał:

Czy tryb 40fps dużo się różni od 30fps czy różnice są znikome by na nim zostać i lepiej włączyć 40?

 

Tryb 40 fps to po prostu tryb 30 fps (Fidelity) z włączoną opcją "120 hz", nie ma jako tako oddzielnej opcji w menu dla 40 klatek. Jakaś drobna różnica w rozdzielczości pojawia się ponoć przy ustawieniu VRR na "uncapped", która uwalnia klatkaż, ale sam nie zauważyłem żadnej różnicy względem wariantu z blokadą klatek.

 

Czyli:

- tryb Fidelity

- 120 hz włączone

- VRR na "uncapped" (więcej fps) lub "smoothed" (ponoć ciutkę lepsza grafa, ale nie zauważyłem)

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Goshkee napisał:

 

Tryb 40 fps to po prostu tryb 30 fps (Fidelity) z włączoną opcją "120 hz", nie ma jako tako oddzielnej opcji w menu dla 40 klatek. Jakaś drobna różnica w rozdzielczości pojawia się ponoć przy ustawieniu VRR na "uncapped", która uwalnia klatkaż, ale sam nie zauważyłem żadnej różnicy względem wariantu z blokadą klatek.

 

Czyli:

- tryb Fidelity

- 120 hz włączone

- VRR na "uncapped" (więcej fps) lub "smoothed" (ponoć ciutkę lepsza grafa, ale nie zauważyłem)

No właśnie bo np w horizon forbidden west w momencie przełączenia w ustawieniach z 30 na 40 obraz się przełącza (na dwie sekundy robi się czarny) i widać od razu różnice w słabszej rozdzielczości, a w momencie z 40 FPS na 60 tego przełączania nie ma więc chyba to zależne od gry i zaprogramowania przez twórców ale jutro dokładnie sprawdzę, ale tak czy siak zostanę przy 40 i VRR off jak mówisz 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że wystarczyłby wyrazisty antagonista (lub większy jego udział) oraz lepsze rozwinięcie patentu z dwoma Spidermanami który nie miał absolutnie żadnego realnego przełożenia na gameplay. Ten sequel jest bezjajeczny do granic możliwości, z perspektywy czasu wolałbym ograć SM1 lub MM po raz drugi.

 

Patrząc też jak szybko ucichło w temacie można odnieść wrażenie, że niedosyt i bylejakość tytułu udzieliła się wielu.

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...