Skocz do zawartości

Atom RPG


Boomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zatem dylemat czy próbować to odpalać na 6letnin laptopie (i5-5200U, 8GB RAM, 240GB SSD, GF920M, Win10) i brać z GOGa (nie wiem jak to będzie działać) czy jednak za 73 zł próbować na padzie od PS5. Da się w to grać na konsoli, nie crashuje? Wasteland był spoko pod kątem sterowania (dramat pod kątem technicznym), ale czytałem, ze w Atomie nie da się przełączyć na tryb kursora, co utrudnia podnoszenie przedmiotów. Prawda to?

Odnośnik do komentarza

Sterowanie na konsoli jest spoko. Nie mam powodów do narzekan. Wiadomo,że kursor i myszka to najlepsza opcja,lecz tutaj nie czuję żeby sterowanie padem było kaleczne,o czym pisałem wcześniej. A co do podnoszenia itemow, nie ma ich tyle nigdy w jednym miejscu obok siebie,żeby pad sprawiał trudność. Nie odczuwam w ogóle problemu z sterowaniem.

Żadnych crashy nie miałem przez 20 godz. Wiem,że w Wasteland 2 był problem z crashami.

 

Na kompie z drugiej strony ta gra nie powinna mieć za dużych wymagań. Zależy od optymalizacji,aczkolwiek technologicznie to żaden miodas.

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2022 o 13:46, Szajka napisał:

Na konsoli nie ma PL wersji. A na PC jest tak spolszczona,że ludzie wolą grać po angielsku. To info mam z internetow.

 

Tak, właśnie w oparciu o te komentarze byłem ciekaw czy już coś z tym zrobili. W gry tego typu wolę grać na PC korzystając z myszki, pada zawsze można podłączyć jeżeli sterowanie nie jest skopane. Zależy mi też na polskiej wersji językowej chociaż pierwsze Fallouty przechodziłem najpierw po angielsku, a później po latach dopiero po polsku. Kupiłem. Nie wiem kiedy zagram ale już ściągam na linuxa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sterowanie na konsoli jest jednak wygodne, animka płynna. Nie to co Wasteland 3 z tą chrupaniną i loadingami po minutę.

 

Póki co wszystko jest dość intuicyjne i łatwe do opanowania (poza opcjami sortowania itemow, nie bardzo jestem w stanie rozszyfrować kilka ikonek), no i super że podświetlone skrytki zmieniają kolor, gdy są już opróżnione. Prosta rzecz a zajebista, bo nie ma jak omyłkowo klikać po kilka razy w tę samą szafkę.

 

Budowanie postaci to czysty Fallout 1/2, ale twórcy nie ukrywali faktu solidnej inspiracji, wiec poczułem się jakbym grał w prawilnego następcę serii.

 

Na razie wyłączyłem na tutorialu po ok 1h gry (od wejścia w menu główne), ale wieczorem chcę cisnąć dalej bo widzę, ze jest potencjał :)

 

Szkoda, ze nie ma opisów po polsku, bo w creditsach jest wyróżniony cały team translacyjny, ale zapewne do wersji PC. 

 

Jak tylko questy będą klimatyczne i na poziomie, to będzie wczuwka.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co też ci starzy ludzie mają z mlodzieniaszkowymi nazwami użytkownika :/

 

Pytanie, jak przekazywać itemy kompanowi? Obecnie na ekranie ekwipunku robię drop itemu na podłogę, zmieniam na drugą postać i podnoszę. Nie ma jakoś szybciej? Tutorial mówi o przekazywaniu broni za pomocą R1/L1 (czyli zmiana postaci).

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, _Red_ napisał:

Jak przekazywać itemy kompanowi? Obecnie na ekranie ekwipunku robię drop itemu na podłogę, zmieniam na drugą postać i podnoszę. Nie ma jakoś szybciej? Tutorial mówi o przekazywaniu broni za pomocą R1/L1 (czyli zmiana postaci).:/

Nie znam innej metody jak wyrzucenie gratów na ziemię i zmieniając R1 na inną postać podniesienie ich. Powiem wam koledzy,że wygląda na to,że mapa świata nie jest tylko jedna :obama:

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Taki babol znalazłem.

Jak mamy kompana w drużynie to:

- wciśnij góra na dpad, potem trójkąt by wejść do jego Abilities

- i na drzewku umiejętności można przeskakiwać L1/R1 między dostępnymi punktami innych postaci niż tej, której drzewko dotyczy. Np. dodalem skille mojemu pieskowi z puli głównego bohatera, ale cofnalem sejwa bo cholera wie co to napsuje. Można wtedy kupić dwa razy tę samą umiejętność za pomocą punktów różnych postaci. No tego chyba nie mieli w planach, programistyczny bug łatwy do zablokowania.

 

Dziwne, ze na PS4 jest wersja 1.0 bez patchy.

 

A tak ogółem miazga dla mnie, prawdziwy Fallout 2.5 o jakiego nie walczyłem, a jednocześnie potrzebowałem.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Auto z Factory? Jakiś quest będzie co pozwoli je naprawić? Myślałem że po uwolnieniu wąsatego mechanika zostanie on moim pomocnikiem w tym celu, ale nie. No to łażę dalej pieszo.

 

Dasz jakiegoś hinta odnosnie zbieractwa? Biorę każdy śmiec, a potem wracam do schowka w początkowej wiosce tracąc czas :f Olewac, zbierać, cos się akurat przyda? Póki co 20 spider brains mam zebrać dla rybaka, to jednak czasem warto nie sprzedawać stuffu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Auto mam z jakiegoś złomowiska pełnego mutantów z krzywym zgryzem :Coolface:. Wytlukłem wszystkich i tam w garażu stała Pobieda. Naprawiłem ja,akurat postać moja podołała z naprawą i viola jest auto. Ale miało tylko 10 l paliwa i nie wiem jak dotankowac je. O wasatym mechaniku nie wiem albo już nie pamiętam :reggie:. A co do zbierania, w tego typu grach na początku zbieram wszystko i wciskam handlarzom żeby mieć hajsy. Teraz zbieram tylko to co cenne, pancerze,lepsze wersje broni i ammo,oraz stymulanty i medykamenty. Najgorsze jest to,że merchant handlujący bronią i ammo daje śmieszne ceny za te towary i muszę to sprzedawać merchantom handlującymi spożywką :szopenhauer:.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W jakie perki ("Abilities") inwestujecie? W przeciwieństwie do Fallouta, tu mechanika jest dość mało elastyczna, bo każdy kolejny perk kosztuje więcej, więc trzeba wybierać ostrożnie. Nie wiem czy iść w Bookworma (skillpoints x2 za książki) zanim zacznę masowo czytać skillbooki, czy od razu bardziej w drzewko defensywy lub Rifles. Zawsze jednak po drodze trzeba zgarnąć jakieś gówno typu perk pozwalający widzieć więcej danych o wrogu, zanim weźmie się dużo lepszego perka zwiększającego criticale.

Odnośnik do komentarza

Akurat ten perk pozwalający wiedzieć wiecej o wrogu jest spoko. Ma go mój kompan i wiem jakiej broni wróg używa,a to pozwala mi obrać taktykę kogo kiedy eliminować. Każda postać rozwijam w sumie w innym kierunku. Jest perk dodający jeden punkt akcji,a te zawsze na propsie są. Tego perka ma cała moja ekipa. Nie wiem czy inwestować dalej w skille odnośnie broni. Np rifles i shotguns mam dwoma postaciami już na 120 ponad. Map świata nie wiem ile jest,ale pewien kapitan w Krasnoznamennym za 7k oferuje podwozkę do... Sami się przekonajcie dokąd. Mam postacie na 14 lvl i jest ciężko fest.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...