Skocz do zawartości

Atom RPG


Boomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra jest chyba sporo większa niż zakładałem :obama:. Są motywy ala Metro, są i tacy co ganiali w innym tytule po Czarnobylu i innych zonach. A ja myślałem,że z moim 14 lvl to jestem już kimś :yao:. Z kasy jestem wypłukany, lecz mam sporo zapasów i medykamentów. Arsenal też mam już spoko,lecz widzę,że postrachem pustkowi to jeszcze długo nie będę. Lubię to,że jest trudno i trzeba kombinować by było jak najefektywniej. Często wczytuje sejwa jak coś źle mi pójdzie.

Tip Podrozowanie po świecie jest drogie,warto mieć bartera rozwiniętego jak i spechcraft i personality. Ja mam tylko spechcraft i niestety to za mało. Ciągle inwestuje w pickpocket bo chce odzyskać od pewnego informatora moje 10k rubli które mu zapłaciłem za pewne informacje. No jest mocno Falloutowo :wub:

 

Edit: 100 pickpocket to mało by chłopa okraść, pójdę więc w stealth. Jeśli finalnie się okaże,że zmarnowałem ok 50 skill pointsow to wytluke całe Krasnoznamenne :shotgun:

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Oczyściłem wioskę Red Fighter z pająków i agent ze szpitala pozwolił mi robić upgrady domu. Polazlem zatem tam, ale problem w tym, ze jak tylko wyjdę z Red Fightera to quest "zabij pająki w wiosce i pogadaj z agentem w szpitalu" wraca mi jako niewykonany :( Glitch i wpływający na moje OCD. Nie wiem jak to ominąć ;(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja to wszystko zrobiłem, mam Hexagona, wróciłem do agenta w szpitalu powiadomić o oczyszczeniu Red Fighter, quest się zamknął. Poszedłem do wioski zacząć robić upgrejdy pomp etc. ale jak tylko opuszczam lokacje to uprzednio zamknięty quest zostaje błędnie otwarty ponownie i każe mi znowu powiadomić agenta w szpitalu (juz go tam nie ma, rozmowa z nim w Red Fighter niczego nie zmienia).

 

Po prostu śmieć zostaje w dzienniku questów :(

Odnośnik do komentarza

Myślę,że to nie pierwsza Twoja gra z podobnym problemem. Małe sowieckie studio ja zrobiło wiec trza przyjąć na klatę. Ale wiem jak to drażni pedantow np takich jak ja.

 

Edit: a co do upgrejdow w chacie to zrobiłem chyba kilka. Jak za kolejne krzyknął 5000 to podziękowałem. Choć teraz sądzę,że w tej chacie jest właz w podłodze. Tym włazem może będzie można schodzić do metra. Bo ja póki co do metra dostęp mam z wiosek na terenie Dead City.

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, _Red_ napisał:

Po półgodzinnej batalii na złomowisku naprawiłem autko, teraz będzie nielimitowany bagażnik na graty :potter:

Ale do Dead City chyba autkiem nie da rady dojechać. Ja musiałem bulic 7000 kapitanowi w Krasnoznamennym. Choć fajnie by było móc między mapami swoim autem jeździć. Kij w sumie wie jak to rozwiązali. Bo w Dead City osobną mapą świata są podziemia,tzn linie metra. Sorry za spoiler jak coś.

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Unknown Serum nie wiem skąd wziąłem. Miałem w ekwipunku i uznałem,że kiedyś się przyda do jakiegoś zadania czy cuś i olałem. Dziś mnie pokusiło go użyć na sobie. Zrobiłem sejwa prawilnie i użyłem. Nadmienię,że opis przedmiotu nie mówi nic o działaniu choć,puszcza oczko do gracza w Falloutowowym stylu. W Falloucie 2 były chipy które w bazie BoS mogły nam zwiększyć któraś z cech S.P.E.C.I.A.L zależnie od chipu. To tu jest to serum na to wygląda. Ciekawe czy jest ich więcej w świecie gry...

Odnośnik do komentarza

Jedna sztuka była w jaskiniach Roaring Forest (po ubiciu tamtejszej bestii), do których nas wysyła Dan. Od razu sobie Endurance podbiłem bo gram dość cherlawym strzelcem o wysokimi speechu ;)

 

Potem dodatkowo możemy znaleźć gdzieś w walkach beret też dodający +1EN (trochę przeginka imho i za łatwy boost atrybutów, teraz głównie jego nosze).

Odnośnik do komentarza

Jedyne co w mechanice mnie boli to absolutny brak stealth killi (poza może jakimś jednym czy dwoma ale inicjowanych dialogiem). Nie można zaciukac kogoś po cichu bo całe miasto się zleci :/ A szkoda, w Falloutach nie pamiętam już jak było, ale chyba szybki critical młotem w głowę gdzieś poza wzrokiem NPCów nie wywoływał alarmu?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ok. W sumie nie wiem jak to rozwiązali na konsoli bo rzeczywiście pytałeś o tę wersję jak teraz patrzę.

 

Po 20h stwierdzam,że gra się wybornie choć przydałoby się troszkę więcej lootu w pomniejszych lokacjach - znaleźć dwa muchomory w całej opuszczonej wiosce to troszkę przesada. Jeśli chodzi o builda to żałuję ,że nie poszedłem w melee/broń białą bo amunicji na razie jak na lekarstwo. Zacząłem trochę od dupy strony i zwiedziłem prawie całą mapę samotnie zanim po 20h dotarłem do Krasnoznamennego i spotkałem pierwszego kompana do ekipy (Fidel). Nie spieszy mi się także luz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Bardzo specyficzna to gra; ma swój mocny, niepowtarzalny klimat.

Bardzo dużo dialogów z których czasami można wyciągnąć zlecenie, albo konkretne informacje.  Tak samo zmienić los danego npca np

Spoiler

człowiek mrówka w bunkrze - po rozwinięciu dobrze rozmowy można go uświadomić, że na powierzchni da się normalnie żyć, ciekawe czy go jeszcze spotkam poza bunkrem ;)

 

Póki co mam konkretnego strzelca shotgun/karabin plus pistolety i pm-y, rozwinięte dobrze przetrwanie, skradanie. Sporo rzeczy, które kitram w pierwszej wiosce w podziemnym mini bunkrze w chatce na uboczu, są tam teraz zdeponowane karabiny, postolety, sporo ammo i innego szpeju, ponadto woda, butle napełniam wodą (-szkoda że nie można zakopywać beczek z wodą, ale napiszę do chłopaków z atom-a w tej sprawie ;) ). 

Jakby ktoś za wcześnie zapuścił się do bunkra 317 i miał problem z pewnymi jegomościami po wyjściu, to rozgryzłem pewne rozwiązanie umożliwiające nie stracić nic ze zdobytego tam lootu.

Generalnie gra to dobry szpil, wciąga i nie pozwala odejść przed długie godziny przez co nawet dedspejs leży odłogiem.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Dołączyłem niedawno do grona graczy (gram na tablecie) możecie mi powiedzieć co robić z nadmierna ilością przedmiotów? Nakradlem sporo benzyny i broni ktora nie moge sie jeszcze poslugiwac  i na 2 osoby to zbyt dużo. Jest jakiś schowek w początkowej fazie gry? Nie mam auta jeszcze a nie chce wszystkiego sprzedawać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Promorfeusz napisał:

Witam serdecznie. Dołączyłem niedawno do grona graczy (gram na tablecie) możecie mi powiedzieć co robić z nadmierna ilością przedmiotów? Nakradlem sporo benzyny i broni ktora nie moge sie jeszcze poslugiwac  i na 2 osoby to zbyt dużo. Jest jakiś schowek w początkowej fazie gry? Nie mam auta jeszcze a nie chce wszystkiego sprzedawać.

 

W pierwszej miejscówce tj Otradnoye masz w zaznaczonym przeze mnie miejscu w domku piwniczkę i w niej trzymaj co chcesz i ile chcesz, zaręczam, że nic nie zniknie. Tylko zasuwaj wejście do piwnicy łóżkiem :)

 

 

Screenshot_20230222-184234_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...