Jump to content

Groove Coaster

Suavek

Recommended Posts

Jak sama nazwa może sugerować, gra rytmiczna w stylu rollercoastera. Nie będę opisywał, gameplay jest poniżej.

Platformy: Mobile, Arcade, PC, Switch

Na każdej platformie wersje są zdaje się inne. Grałem na PC i obecnie na Switchu. PC jest chyba porzucony i przez to dobór muzyki jest już ograniczony. Natomiast wersja Switch jest mocniej nastawiona na muzykę z Anime, Vocaloidów i Touhou.

Niemniej jednak ogólnie pośród muzyki znajdziemy też pop, techniawy, a także muzykę z gier jak np. Undertale, aczkolwiek niestety często jako DLC.

Ogólnie bardzo fajne, choć na poziomach wyższych niż Easy dość wymagające. No i oprawa wizualna może niektórych przyprawić o ból głowy, jeśli nie padaczkę... Ale jest na co popatrzeć, kątem oka. Tło niektórych utworów jest bardzo pomysłowe.

Tak czy inaczej, warto zwrócić uwagę. Wersja Switch jest obecnie w promocji -30%, aczkolwiek to nadal 180zł... Nie wiem, jakie są szanse na obniżki, ale jak ktoś ma ochotę wypróbować, to jest dostępne demo. Nie wiem, jak wypada wersja na Androida/iOS. Niby F2P ale wszyscy wiemy, jak to wygląda w praktyce...

• 1 month later...
3 godziny temu, devilbot napisał:

@Suavek gra jest na mocnej przecenie na switchu jak coś. Dodatki też

Kupiłem już parę miesięcy temu. Ale fakt, największe promo dotychczas.

Dodatki niestety nie wszystkie w promocji. Te co mam na wishliście nie są przecenione.

Tak czy inaczej, gra jest bardzo fajna. Duzo do zrobienia i fajne sposoby na odblokowywanie nowych rzeczy (coś jak achievementy, ale jak ktoś nie jest za dobry, to może użyć punktów zdobywanych za zwykłą grę).

• 1 month later...

Śmiesznie się pisze sam do siebie, ale może gdzieś za fanami pifpafów z laserkami dla prawdziwych 'menszczysn' kryją się jakieś 'weeby'.

Mój Switch stał się platformą do Groove Coastera głównie. Muszę przyznać, że to jedna z fajniejszych gier muzycznych/rytmicznych, w jakie grałem od dłuższego czasu. Bardzo fajny pomysł, sporo możliwości konfiguracji, świetna oprawa AV, a sama gra choć bez achievementów posiada mnóstwo "misji", które odblokowują dodatkowe rzeczy, w tym kolejne utwory. Tak więc jest co robić, co osobiście lubię w tego typu grach, bo zwykle je odkładam po zdobyciu wszystkich osiągnięć.

Zachęcam do rozglądania się za promocjami wersji Switch (Wai Wai Party). Dobra gra, pomijając cenę (zarówno podstawki, jak i setki DLC).

• 1 month later...

Mimo iż tytuł ten miałem na oku od jakiegoś czasu, skusiłem się na niego dopiero na ostatniej wyprzedaży. Tak - cena (i brak możliwości kupna pojedynczo dodatkowych utworów/plansz, nawigatorów, awatarów w DLC) - to chyba jedyna wada tej produkcji. Co nie zmienia faktu, iż Groove Coaster Wai Wai Party na Nintendo Switch to jedna z najprzyjemniejszych gier muzycznych w jakie grałem ostatnio.

Oczywiście gierka jest też dostępna w postaci arcade machine.

Istnieje też kontroler do PC/Switch wzorowany na tych z automatów, lecz aktualnie trudny do zdobycia, więc fani rytmików są zdani na własną inwencję twórczą. Wczoraj wróciłem z konwentu Remcon, na którym miałem przyjemność pograć w Groove Coaster właśnie na takich własnoręcznie skręconych kontrolerach. Grało się na tym wyśmienicie.

spacer.png

• Upvote 1
  • 5 months later...