Skocz do zawartości

Podcasty wszelakie


Mustang

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum istnieje podobny temat, ale skupia się na podcastach o grach wideo w dziale gierkowym, a chciałem raczej rozpocząć dyskusję na temat ogólnie podcastów.

 

Macie jakieś ulubione, regularnie trzymające poziom, a w związku z tym godne polecenia? Jestem fanem słuchania audiobooków oraz podcastów w samochodzie, w związku z czym chętnie poczytam rekomendacje.

 

Z mojej strony, z polskich podobało mi się całkiem Kryminatorium. Autor tworzy mocny klimat pasujący do tematyki i opisuje w interesujący, książkowy sposób, wiele mało znanych spraw. Niemniej na dłuższą metę słuchanie o kolejnych trupach i zbrodniach jest przytłaczające, więc może lepiej dawkować sobie odcinki.

Z anglojęzycznych zdecydowanie mogę polecić The Rest Is History, ostatnio mój ulubiony podcast. Tematyka oczywiście historyczna, generalnie z brytyjskiego punktu widzenia. Panowie mają spory dystans do siebie, a przy merytorycznym (tak mi się wydaję, nie jestem historykiem) podejściu pozwalają sobie na regularne dowcipkowanie i brytyjski humor. Bardzo dobrze mi się tego słucha, szczególnie jeśli tematyka danego odcinka brzmi zachęcająco.

Niezły jest też Conan O'Brien Needs a Friend, oczywiście dla tolerujących Conana i jego humor. Odcinki są nierówne, zależnie oczywiście od gościa (oraz od tego czy w ogóle go znamy), ale nieraz mogłem się trochę pośmiać i rozchmurzyć przy porannej jeździe do pracy.

Odnośnik do komentarza

Z Polskich - Stan po Burzy i Polityka Insight jeśli chodzi o politykę. Okuniewską czy Dwóch Typów Podcast czasami odpalę żeby posłuchać czegoś w tle do pracy. Jak miałem większą zajawkę na football to słuchałem Guardian Weekly oraz That Peter Crouch Podcast - polecam jak ktoś chce posłuchać śmieszkowych historii ze świata footballu. Był nawet odcinek z księciem Williamem w atmosferze Pubowej 



A, jak ktoś chce historie to "Slow Burn" jest ciekawy. W pierwszym sezonie zrobili kalendarium wydarzeń związanych z Watergate i wszystkeigo co doprowadziło do wybchu afery.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja ktoś chce już w ogóle coś totalnie zajebistego w temacie drugiej wojny światowej to ten kanał to jebane złoto. Jest tez wersja o 1szej wojnie gdzie filmiki robione są w formacie relacji z wojny, tydzień po tygodniu wraz z in-depth analizami niektórych tematów. 

 

https://www.youtube.com/c/WorldWarTwo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeden z moich ulubionych to Behind the Bastards: https://podcasts.apple.com/us/podcast/behind-the-bastards/id1373812661

Podcast o roznych osobach bardziej lub mniej wspolczesnych od Hitlera po Marka Zuckerberga. Opowiada o ciemnych stronach znanych ludzi. Polecam zwlaszcza takie mniej oczywiste o ktorych nie wszyscy wiedza ze byli chujowymi ludzmi jak np. Steven Segal. Jedyna rzecz ktora mnie irytuje to w niektorych odcinkach zaproszeni goscie sa wkurzajacy, zwlaszcza jakies kobity ktore niby sa komikami a robia nic nie wnoszace i niesmieszne komentarze przez caly odcinek.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

A coś z wywiadów polecacie na Spotify?

 

Słucham Paciorka, albo Żurnalisty, bo jego wywiady są mniej konwencjonalne i nietypowe, nie pyta o oklepane rzeczy. Bardzo mi się podobały z Sokołem, Eldo, Gikiewiczem, Jędrzejczyk, czy Gortatem, albo Karasiem. Można poznać znanych ludzi od trochę innej strony, bo np o takim Majdanie mocno zmieniłem zdanie na plus po wywiadzie. Nie wiedziałem też, że Eldo jest taki nawiedzony.

 

Chwalony też jest kanał Dawida Podsiadło, ale dopiero się zabiorę za słuchanie.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj że peirwszy sezon Podsiadło i Koterskiego to obrzydliwy wykalkulowany produkt gdzie głownie będziesz miał rozmowy w stylu "Dawid, robiłeś te rzecz?" "Tak Radek, robiłem tę rzecz! Czy ty ją też robileś?"

Drugi sezon o wiele lepszy. A jeszcze rozmowy Wojewódzki/Kędzierski były spoko. Plus podcast Magdy Mołek mi się całkiem podobał https://podcasts.apple.com/pl/podcast/magda-mołek-z-pokolenia-na-pokolenie/id1571259049 i coś co mi znajoma poleciła - wywaidy z ludzmi którzy odeszli z kościoła 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...