Skocz do zawartości

Sniper Elite 5


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

EGS_SniperElite5DeluxeEdition_Rebellion_

 

 

 

 

Recenzje:

 

 

Najwyższa możliwa nota od Eurogamer.

 

 

Gamingbolt - 8/10

Sniper Elite 5 is unmissable for anyone with even a passing interest in stealth games.

 

XboxEra - 8/10

IGN - 7/10

Gamesradar -4.5/5

Gry-online - 8/10

PPE - 8/10 :nosacz3:

 

 

 

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja miałem pierwszą styczność za sprawą czwartej części w GP. Grało mi się bardzo dobrze, mapy są spore i każdą misję można ukończyć na wiele sposobów. Do tego fajna sceneria, jak w starych drugowojennych FPSach. Potem sprawdziłem trzecią część i się odbiłem, bo czuć, że w czwartej części posunęli gameplay do przodu, choćby AI i poziom scenerii. Założenie gry pozostaje niezmienne, w czwartej części doszły nowe cele, ale na pewno nie powiedziałbym, że to mission pack, bo postęp jest odczuwalny. W piątkę też na pewno zagram za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

W czwartej części jest misja z zabiciem jakiegoś dowódcy w zamku/twierdzy, coś jak na obrazku powyżej. Misję można było zrobić na kilka sposobów, bo cel co jakiś czas wyłaniał się z budynku, a do samego budynku można było dotrzeć górą, albo ukrytym przejściem i lochami :obama:

 

Po gameplayach widać, że piątka graficznie zrobiła postęp, jest na pewno ładniej, otoczenie i postaci całkiem fajnie się prezentują.

Odnośnik do komentarza

 

Bardzo optymistyczne podsumowanie:

Spoiler

For 50 or 60$ I do think this game is worth it, I had some bugs but performance was awesome, the feeling of the game was just super enjoyable and I can see playing this time and time and time again.

 

Odnośnik do komentarza

Ja ruszyłem tylko pierwszą, ale zanim doszedłem do drugiego celu misji to z godzinka zleciała. Dobry stealth, ładna grafika (modele postaci na minus, te twarze jakieś plastelinowe), dobra wczuwka. Chociaż nadal czuć mniejszy budżet, szczególnie w różnych pomniejszych błędach w detekcji kolizji postaci z otoczeniem czy interakcji z przedmiotami, która potrafi złapać laga na sekundę. Tak czy siak jest fpytę, struktura Hitmanowa w podejściu do misji jest obecna i robi dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza

Ja się pobujałem po pierwszej mapce i bardzo mi się podoba gra. Właziłem też do miejsc bez znaczników np hotel po drodze gdzie można pozbierać dodatkowy Intel. A przy plaży ustrzeliłem ssmanna jak jechał VW z panzerfausta :) Jest zabawa. Będę miał więcej czasu to muszę tylko potestować ustawienia bo wydaje się że defaultowo za czuła jest kamera. Lornetka i focus pod RS też średnio wygodne. 

Odnośnik do komentarza

no nie powiem, moje pierwsze doświadczenie ze snajperem i tez bardzo mi się podoba, lekkie zaskoczenie miesiąca. :notbad:

Póki co podoba mi się niemal wszystko - otwarte mapy, dowolność realizacji celów, KILLCAM sprawia frajdę, do tego gra się mega przyjemnie! Spodziewałem się raczek crapa, a dostałem całkiem niezłą skradankę, od której ciężko się oderwać.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Andżej napisał:

no przez ten focus i lornetke to mnie pare razy zayebali i musialem save scummowac bo ghostuje xd

 

tak samo, w budynkach czy uliczkach to jest kaplica jak wychodzę z focusa i mi się włączy lorneta jeszcze na maksymalnym zoomie. 

 

No i podobnie z sejwami jak mnie zobaczą to wczytuje, w Desperados 3 miałem identycznie. Musi być czyściutkie przejście. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Z tego focusa to najlepiej wychodzić przycelowaniem brońki, tapniesz raz i spokój. Mimo tego najbardziej intuicyjne rozwiązanie, czyli wciśnięcie tej prawej gały przenoszące nas do lornety jest absurdalnie głupie i nie wiem, dlaczego nikt tego nie wyłapał. Parę rzeczy do poprawki w paczach się znajdzie.

Odnośnik do komentarza

Przytrzymanie prawej gały wrzuca w lornetkę, więc chyba to nie to. Już wyrobiłem sobie nawyk quick scope żeby wyjść z focusa, chociaż tak po prawdzie to rzadko go używam, co najwyżej w bunkrze. Lornetka ftw, bo można sobie od razu oznaczyć pachołka.

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie ze jakoś więcej błędów w tej części niż w 4.

Spadajac 2 metry z urwiska postać unosiła się w powietrzu machajac kończynami, udało mi się wejść w zamknięte drzwi i to co mnie najbardziej martwi to nie moglem zabic pierwszego celu. Wszyscy wybici a metry cały czas pokazuje do celu. Tak jakby siedział w piwnicy w domu. Pewnie boi się konfrontacji xD

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Bzduras napisał:

Przytrzymanie prawej gały wrzuca w lornetkę, więc chyba to nie to.

 

Przytrzymanie to focus i tak samo wyjście z niego, muśnięcie RS to lornetka.

 

Gram sobie i mam niezłą wczuwkę, łażę po strychach i napierdalam z pozycji leżącej przez małe okienka. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

Przytrzymanie to focus i tak samo wyjście z niego, muśnięcie RS to lornetka.

A faktycznie, wcześniej za krótko trzymałem chyba i dlatego wywalało mnie do lornety. I tak quick scope jest szybszy i wygodniejszy :)

22 minuty temu, Szymek napisał:

Mam wrażenie ze jakoś więcej błędów w tej części niż w 4.

Nie wiem jak z czwórką na premierę, ale dziwnostek i rzeczy, które działają nie tak jak powinny jest sporo. Miejmy nadzieję, że szybko połatają i zostanie samo gęste. Z drugiej strony jak na standardy dzisiejszych gierek to i tak te robale są niewielkie raczej (co oczywiście nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla devów i testerów).

Odnośnik do komentarza

Jak z SI?

Grałem chyba w każdego tego snipera i żadnego nie dałem rady skończyć.

Nie można tej serii odmówić immersji ale kretyńska sztuczna inteligencja całkowicie wybija.

Chłopy zastrzelą cię z 100 metrów z mp40 aby później nie widzieć cię z metra.

Coś w piątce poprawili pod tym względem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.