Jump to content

Inscryption


smoo

Recommended Posts

 

30 sierpnia na konsole PS wychodzi ten wyśmienity tytuł który jak dotąd dostępny był wyłącznie na PC, a z jakiegoś powodu nie ma jeszcze swojego tematu na forum, mimo że jest już kultową choć mało znaną pozycją.

Gra to połącznie karcianki typu deck-builder z horrorem, escape roomem, rozwiązywaniem zagadek i kilkoma innymi rzeczami, których nie zdradzę by nie psuć zabawy.

 

Mamy tutaj inspirację takimi tytułami, jak chociażby Slay the Spire, DLC do REVII w którym graliśmy w zabójczego blackjacka, różnymi grami logicznymi i przygodowymi, ponadto gra obfituje w kilka "zwrotów" akcji, gdy wydaje się że już witamy się z gąską, a także bardzo umiejętnie łamie tzw. czwartą ścianę.

 

Najważniejsza porada to NIE SZUKAJCIE INFORMACJI W SIECI NA JEJ TEMAT poza trailerem, gdyż można sobie nieźle zespoilerować zabawę.

 

Dla fanów rogali i karcianek pozycja obowiązkowa do sprawdzenia. Petarda.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 9 months later...

Gra jest wyśmienita i cholernie pomysłowa. Core mechanika karcianki jest super, bo zasady nie są przekombinowane, ale jest dużo móżdżenia przez to, że jedna tura często decyduje o zwyciestwie lub porazce przez niskie hp nasze jak i oponentow. Nie ogladajcie nic poza oficjalnym trailerem, bo gra potrafi tak zaskoczyć, ze czacha dymi.

Pograłem już sporo i jeśli do końca ten sam poziom zostanie utrzymany to myślę, że spokojnie 10/10 będę mógł wystawić.

Jeśli ktoś ma kryzys gracza przez ciągły zalew tych chujowych gaasow, ubisofciakow czy tpp sony experience to Inscryption wam przywróci instynkt GRACZA

Edited by Soban
  • This 1
Link to comment

Inscryption to genialna gra była, wiadomo, chociaż momentami mnie męczyła warstwa rogalika karcianego. Możliwości było jednak mało, a gra jak to rogalik - mogłem mieć wręcz idealny run, zbierać wszystko z zapasem, mieć supermocną talię, i jednak na sam koniec w ostatnim ruchu przegrać z niesamowicie silnym bossem, i nie zostaje nic tylko iść od początku. W sumie pasuje to do niesamowitej opowieści tej gry, ale w połączeniu z małym rozmiarem gry było trochę chamskie jak dla mnie.

 

Gra ma wiele momentów "wow" że myślisz faktycznie że jest 10/10 najsprytniejsza gra wszech czasów, ale nie wiem ile osób tak samo uważa po zakończeniu. Sporo, ale nie wszyscy, ja nie. 

Link to comment

Karcianka tutaj nie jest mega przekombinowana jak to często bywa. Karty maja najczesciej proste staty atak i hp + jakas przejrzysta umiejetnosc.
Rownolegle pykam tez w monster train i tamta gra to juz taka 100% czesto przekombinowana karcianka.
Inscryption jest na tyle unikatowym doswiadczeniem, ze w przeciwienstwie do innych karcianek gdzie robisz po prostu te same runy na okraglo z jakimis lekkimi modyfikatorami tutaj masz normalna fabule i sam styl gry potrafi sie wywracac o 180 stopni na poszczegolnych etapach.

Droga giera nie jest na stemie(chyba ze 40zl dalem na jakiejs wyprze), wiec polecam dodac do wishlisty na summer sale.

Link to comment
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...