Skocz do zawartości

Suikoden I & II HD Remaster: Gate Rune and Dunan Unification Wars


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakakolwiek z gier typu "twórcy hitu sprzed 20 lat robią duchowego następcę" była faktycznie aż tak dobra? 

 

Myślę, że nie, ale zawsze te zapowiedzi mają najbardziej zaangażowanych fanów, którzy wydają się być zainteresowani właściwie tylko tą grą, jakby miała im przywrócić dzieciństwo, zapewnić letnie wakacje i odrosnąć włosy na głowie.

 

Najbardziej wsparte projekty w historii Kickstartera to kolejna: gra twórcy Shenmue, gra twórcy Castlevanii, gra twórcy Suikodena, gra twórcy Tormenta, gra twórcy Baldura, gra twórcy Megamana, gra twórcy przygodówek Lucasa, gra twórcy DKC... Żadna z nich nie była wielkim sukcesem dla postronnego gracza. Ale jeśli chcesz czegoś jak Castlevania - hej, trudno o milsze danie niż "twórca Castlevanii robi grę totalnie jak Castlevania".

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, ogqozo napisał:

Czy jakakolwiek z gier typu "twórcy hitu sprzed 20 lat robią duchowego następcę" była faktycznie aż tak dobra? 

 

Myślę, że nie, ale zawsze te zapowiedzi mają najbardziej zaangażowanych fanów, którzy wydają się być zainteresowani właściwie tylko tą grą, jakby miała im przywrócić dzieciństwo, zapewnić letnie wakacje i odrosnąć włosy na głowie.

 

Najbardziej wsparte projekty w historii Kickstartera to kolejna: gra twórcy Shenmue, gra twórcy Castlevanii, gra twórcy Suikodena, gra twórcy Tormenta, gra twórcy Baldura, gra twórcy Megamana, gra twórcy przygodówek Lucasa, gra twórcy DKC... Żadna z nich nie była wielkim sukcesem dla postronnego gracza. Ale jeśli chcesz czegoś jak Castlevania - hej, trudno o milsze danie niż "twórca Castlevanii robi grę totalnie jak Castlevania".

Ale nikt tego chyba nie oczekuje. Trochę też czasu minęło.

 

Zresztą to nie jeden twórca zrobił grę konkretną. Np. obrzydliwy dizajn w bloodstained spieprzył "duchowego następcę". Jakieś dziwne zmiany też.

 

W Eiyudenie też będzie problem. Bo runy (i prawdziwe runy), a te popłuczyny, które tu będą uwierają mnie osobiście. Bo pewne decyzje mogą źle wpłynąć na odbiór. Bo 108 postaci z czegoś wynikało, a tu może być takim nawiązaniem. Po prostu grze może brakować spójności.

 

I tak, może być to gorsza gra od 2. Ba na pewno będzie. Ale jeśli poziom wbije się w okolice dowolnego main Suika (nawet 4), to mi to wystracza. Bo też nie ma takich gier. Z Zamkiem, minigierkami, systemem, brońmi, prezentacją, potyczkami itp.

Odnośnik do komentarza

Może to głupie i romantycznie naiwne, ale ja lubię myśleć, że moja wiara w Eiyuden (po raz pierwszy realnie wsparłem zbiórkę na Kickstarterze) to jakiś sposób na spłacenie długu wdzięczności wobec twórców (a przynajmniej niektórych z nich) starych Suikodenów. Nigdy nie miałem okazji ich wynagrodzić za pracę i serce, więc po części robię to teraz. Niech im się wiedzie. A jak przy okazji dostanę dobrą grę w dawnym duchu, to tym lepiej. 

Pokładałem wiarę w gorzej zwiastujące przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza

Jestem fanem serii.
Wszystko ograłem nawet tego tacticsa.
W sumie nie był zły.
Też sobię uświadomiłem że za bardzo na mnie nie zarobili :(
Biorę tego remastera na premierę.
A nową grę w folii kupuję raz na 2 lata.
Tak na prawdę nie wierzę w reaktywację serii ale II to to top 5 życia.
Jowy Nanami i ja owiany w czerwień biel i zieleń.
Kocham cię Legiunio, i kocham Suikodena xD.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Też pocieszam się, że akurat w tym roku jest i będzie w co grać (aby daleko nie szukać, to dopiero co wyszło Sea of Stars), więc niech dłubią nad tymi Suiko, aby wstydu nie było. Bo obie gry zasługują na uważne potraktowanie, a nie "byle wydać, a potem się połata" (patrz: remaster Chrono Crossa).

Głowa do góry chłopaki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...