Skocz do zawartości

Anno 1800


Homelander

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Na konsoli grać myszką? To już lepiej wziąć na PC gdzie gra jest zdecydowanie tańsza.

Jeśli chodzi o wersję na PS5 to sterowanie padem jest bardzo dobrze rozwiązane. Grafika wyraźna, 30 fps no i to te same Anno co w pecetowej wersji ze świetną muzyką i relaksującym feelingiem. Problem jest jeden: dogrywanie tekstur przy zoomie mapy. Działa to kiepsko, tekstury doczytują się niestety wolno i mnie to irytuje. 

Odnośnik do komentarza

Nie spodziewałem się ale sterowanie faktycznie jest git na padzie. Tylko wchodzenie w questy jest średnio wygodne strzałka i rb lb. Cała reszta bardzo przyjemnie się buduje miasto. Kiedyś próbowałem Frostpunk i podziękowałem po paru minutach przez sterowanie, a da się to zrobić dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Za czasów PSX grało się w KKND i Command&Conquer i nikt nie narzekał. 
Jak ktoś nie ma PC z czystym sumieniem polecam wersję konsolową. Jedno z najlepszych Anno w historii. To nie Starcraft nie trzeba milisekund w klikaniu. Sterowanie nie przeszkadza i wchodzi naturalnie. Kwestia przyzwyczajenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i po spędzeniu wielu godzin w tej grze na piecu stwierdzam, że to sterowanie mimo że dobrze przemyślane i da się grać, to jednak się męczyłem.

Jak ktoś nigdy nie grał w to na PC, to się pewnie przyzwyczai i będzie się dobrze bawił, ja jednak do takich gier muszę mieć myszkę. 

Edytowane przez Wooyek
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie takie samo odczucie po pograniu w Age of Empires na Xboxie. Widać, że na prawdę się starali dostosować  sterowanie pod pada i to nie tylko poprzez sensowne rozłożenie przycisków, ale i poprzez dodanie mechanik i skrótów. Tylko, że to wszystko jest nadal nieintuicyjne. To co myszką robię dwoma przyciskami i ruchem padem muszę 10cioma i dwoma gałkami. No nie może to być wygodne. Dlatego totalny chuj w dupsko Ubi, że tym leniwym kurwim synom nie chciało się dodać obsługi myszy do wersji konsolowej

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja pograłem w wersje darmową, gdzie pobiera całą zawartość gry (PS5).  Tak się po tym tygodniu wciągnąłem, miałem już 4 wyspy zasiedlone, że kupiłem po tym tygodniu gre aby móc kontynuować. Już nic nie pobiera dodatkowo tylko odblokowuje możliwość kontynuacji rozgrywki. 

Sterowanie jest intuicyjne. Po 30 minutach już ogarnąłem. Bardzo przyjemnie się w to gra na padzie. Nie odrzuca.  Przynajmniej dla mnie.  Nawet lepiej mi się w to Anno gra na telewizorze i na padzie, bo widzę więcej na ekranie.

Jeśli ktoś ma za słabego PC na tą gre, albo w  ogóle nie ma PC, to warto tą gre mieć na konsoli.

Edytowane przez Przemo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...