Skocz do zawartości

Football manager 2023


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, Czoperrr napisał:

Gram w to jak człowiek, tylko na PC. 

Na pc jest dalej ten tryb classic? Pamietam, że już fm2012 odechciewało mi się grać bo tam już było za dużo pierdół jak gadanie z zawodnikami itp. w fm 13 już był tryb classic gdzie to było złoto. Dużo osób wspomina złote czasy jako cm 01/02 ale mi najlepiej cisnęło się w fm 05/06 i tam był świetny balans jeżeli chodzi o mnogość opcji. Da się zmienić ten fatalny fioletowy kolor menusów?

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
43 minutes ago, PanKamil said:

Na pc jest dalej ten tryb classic? Pamietam, że już fm2012 odechciewało mi się grać bo tam już było za dużo pierdół jak gadanie z zawodnikami itp. w fm 13 już był tryb classic gdzie to było złoto. Dużo osób wspomina złote czasy jako cm 01/02 ale mi najlepiej cisnęło się w fm 05/06 i tam był świetny balans jeżeli chodzi o mnogość opcji. Da się zmienić ten fatalny fioletowy kolor menusów?

Z tego co się orientuję to chyba jest do wyboru tryb uproszczony, ale gram tylko w normalnym, rozbudowanym trybie. Z tego co się orientuję to można wgrać też customowe skórki jeśli nie podoba Ci się wygląd oryginalny.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Czoperrr napisał:

Gram w to jak człowiek, tylko na PC. 

Dokładnie. Ta gra jednak sporo zyskuje dzięki dodaniu koszulek, herbów i tak dalej. 

 

Ale fakt, jej komplikacja rośnie z roku na rok. Czasy 99/00 już nigdy nie wrócą niestety, bo chyba jednak wtedy lepiej się bawiłem. A teraz niby kupuje, pogram, ale gdzieś to skomplikowanie zabija magię. 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, kiedyś łykałem FM (a wcześniej CM i Fifa Manager) co roku, a FM 06 to część z którą mam najwięcej miłych wspomnień i tam ilość opcji była jak dla mnie idealna. Trudno się dziwić temu, że wprowadzają kolejne zmiany, inaczej ludzie by nie kupowali. Jest to też raczej gra skierowana właśnie do takich freaków dla których im więcej tabelek z cyframi i opcjami tym lepiej.  

Odnośnik do komentarza
33 minutes ago, PanKamil said:

Dobra, kupiłem na ps5 I zobaczymy czym to się je. Ostatni raz grałem w 2014 więc trochę czasu minęło. Obym tylko wytrzymał to psychicznie jeśli będzie wpierdol za wpierdolem.

Trzeba było brać na próbę z gamepassa na PC jak nie masz Xboxa. Chodzi na wszystkim, a nie będzie kasy żal jak nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

Trzeba było brać na próbę z gamepassa na PC jak nie masz Xboxa. Chodzi na wszystkim, a nie będzie kasy żal jak nie podejdzie.

Nie no, może odbuduje stare zajwake bo kiedyś w czasach fm 05 i 06 byłem psycholem managerowym i wiem czego się spodziewać, a jakaś dziwna ochota się we mnie obudziła na managery. Wiem na cos się piszę. Co do wytrzymania psychicznego bardziej miałem na myśli, że gry piłkarskie powodują u mnie furie jesli wszystko idzie w pizde, nie ma znaczenia czy fifa, pes czy managery. Dobrze, że zawsze gram po weedzie to nie powinno być aż tak źle. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Grzes58 napisał:

Zgadzam się, kiedyś łykałem FM (a wcześniej CM i Fifa Manager) co roku, a FM 06 to część z którą mam najwięcej miłych wspomnień i tam ilość opcji była jak dla mnie idealna. Trudno się dziwić temu, że wprowadzają kolejne zmiany, inaczej ludzie by nie kupowali. Jest to też raczej gra skierowana właśnie do takich freaków dla których im więcej tabelek z cyframi i opcjami tym lepiej.  

 

W dalszym ciągu gram w FM 2006 (mój pierwszy kontakt z serią) mam nawet odpalone jak piszę tego posta. Jakiś czas temu doszedłem do teraźniejszości czyli do 2023 roku no i miałem odpuścic, a gram dalej i juz 2025 wjedża. 

 

Fun fact: bez mojej ingrencji Polska w 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy. Czyli FM dobrze wiedział, że faktycznie mieliśmy wtedy szanse na mistrza, a karnego Błaszczykowskiego trzeba było powtórzyć. ;)

 

To nie gra, to uzależnienie. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Alex van Cube napisał:

 

W dalszym ciągu gram w FM 2006 (mój pierwszy kontakt z serią) mam nawet odpalone jak piszę tego posta. Jakiś czas temu doszedłem do teraźniejszości czyli do 2023 roku no i miałem odpuścic, a gram dalej i juz 2025 wjedża. 

 

Fun fact: bez mojej ingrencji Polska w 2016 roku zdobyła mistrzostwo Europy. Czyli FM dobrze wiedział, że faktycznie mieliśmy wtedy szanse na mistrza, a karnego Błaszczykowskiego trzeba było powtórzyć. ;)

 

To nie gra, to uzależnienie. 

Co do uzależnienia warto przeczytać histroie tego typa:newell:

 

https://myfootballmanager.pl/artykul/669/egnajcie-ten-dzie-musia-kiedy-nadej

 

Ciekawe czy wróci do nałogu.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie działa link. 

Dziwna sprawa bo u mnie normalnie smiga

 

https://myfootballmanager.pl/artykul/669/egnajcie-ten-dzie-musia-kiedy-nadej

 

W skrócie koleś tak się uzaleznił od managera, że stracił 20 lat życia i jest 44 letnim facetem bez perspektyw. Radzi nie ruszać managera bo to narkotyk.

Odnośnik do komentarza

ok, odpaliłem na spróbowanie i sterowanie na pierwszy rzut oka jest wporządku i przyjdzie przywyknąć. Dzielą każdy ekran na kluczowe sekcje między którymi przęłączamy się lewym analogiem a w danej sekcji już operujemy krzyżakiem. Jak ktoś nie przywyknie to klikając lewy analog wysiwetla sie kursor myszy i możemy śmiegać analogiem. Można na lajcie wybrać z 6-7 lig i mieć prędkość wczytywania 5/5 gwiazdek więc spoko. Mocny procesor, dużo ramu i ssd dają nadzieje, że gierka bedzie śmigać szybko. Po paru sezonach data base może się na tyle rozbudować, że oczywiście zwolni.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, PanKamil napisał:

Dziwna sprawa bo u mnie normalnie smiga

 

https://myfootballmanager.pl/artykul/669/egnajcie-ten-dzie-musia-kiedy-nadej

 

W skrócie koleś tak się uzaleznił od managera, że stracił 20 lat życia i jest 44 letnim facetem bez perspektyw. Radzi nie ruszać managera bo to narkotyk.

Aaaa. Czytałem o nim w tej książce. Są lepsze historie niż jego. 

Odnośnik do komentarza
20 hours ago, PanKamil said:

Ja już w głowie ustawiłem sobie 5-3-2 (w obornie na bokach dwóch wahadłowychco będą też iść do przodu i dośrodkowywać) Sprawdza się to ustawienie w tej edycji?

Wszystko ma szansę się sprawdzić, trzeba jednak korzystać z danego ustawienia przez dłuższy czas tak aby się drużyna z nim zaznajomiła.  Generalnie ja zazwyczaj gram 4-2-3-1 gegenpressing albo kontrola piłki albo diament z atakiem skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Aaaa. Czytałem o nim w tej książce. Są lepsze historie niż jego. 

 

Najlepsza świeża historia to chyba Will Still, który prowadzi Reims w Ligue1 i zajmuje z nimi 10 miejsce. Chłop ma 30 lat i nałogowo grał w Football Managera i był na tyle dobry, że w wieku 19 lat był asystentem w Belgii w drużynie 14 latków w St Truiden. Ale pewnie na jedną taką historię sa miliony historii o straconych latach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o nałogi growe to manager z pewnością jest w czołówce, a z gier singiel to nie wiem czy nie nr. 1. Ja mam ten paradoks, że kiedyś nawet jak bardzo mocno interesowałem się piłką to jakbym miał opcje obejrzeć mecz a pograć w managera to wolałem to drugie bo kreowanie własnej piłkarskiej rzeczywistości dawało mi większą satysfakcje. Człowiek czuje, że jest częscią tego piłkarskiego uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Miałem jeden taki rok ok 12 lat temu na studiach jeszcze, zajęcia na 10tą to hulaj dusza do czwartej, bo przecież nie zostawię finału Pucharu Polski na jutro prawda? W końcu zrobiłem jak z bukmacherką w pewnym momencie, odinstalowałem i nigdy więcej nie wróciłem. Mecz ma to do siebie, że oglądasz i się kończy o ludzkiej porze, a FM jest okrutnie uzależniający, chyba tylko w życiu mnie tak Counter Strike 1.6 uzależnił.

Odnośnik do komentarza

Już trochę pograłem i jestem totalnie zaskoczony tym co się dzieje. Wybrałem Widzew więc totalnego średniaka ekstraklasy gdzie wyróżnia się dwóch/trzech piłkarzy, a obecnie mam na koncie 4 zwycięstwa i jeden remis gdzie w ostatnim meczu pokonałem u siebie faworyta ligi czyli Legie. Nie wiem czy ja jestem tak zajebistym taktykiem czy poziom trudności tej gry spadł drastycznie bo nigdy takiego dobrego startu nie miałem. Na budżet transferowy nie moge liczyć, ale staram się odłożyć jakiś grosz do budżetu płac aby zimą podpisac kontrakty z przynajmniej dwoma piłkarzami którym kończą się kontrakty w 2023 w innych klubach. To co mnie wkurzyło to ten limit minut które muszą rozegrać młodziezowcy w ekstraklasie. Ktoś wie gdzie to sprawdzić ile już jest minut? Mam dwóch młodych chłopaków ale wchodzą z ławki póki co. Dostałem tylko wiadomość i teraz nie mogę jej znaleźć. Chyba szykują się europejskie puchary, a przy dobrych wiatrach beniaminek zostanie mistrzem? No bym był w szoku :dynia:

Odnośnik do komentarza

Pewnie skończę jak ASX w temacie sea of thieves i  będe pisał sam ze sobą ale zaryzkuje i zapytam. Ocb z tymi młodzieżowcami u-22? Muszą oni nabić 3 tys minut w sezonie, z ławki wpuszczam 20 i 21 latka aby nabijali minuty a dostałem jeszcze raz maila, że młodzieżowcy mają 0 minut. Oni muszą grac od pierwszej minuty? Nie chce mieć -300 tys euro. Nawet nie wiem gdzie sprawdzić te minuty. Ktoś może wytłumaczyć jak to działa? Odbiera mi to smak grania. 

 

 

186784af56733-screenshotUrl.jpg

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...