Skocz do zawartości

Miyoo mini plus - retro konsola


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dobra, to i ja sobie zamówiłem, skoro tak zachwalacie, koledzy forumowicze. Super, że kolega działał z lokalizacją, świetny projekt. Ciekawe, kiedy konsolka mi dojdzie. Niby mam Vitę do grania w retro, ale uznałem, że z takim Miyoo jeszcze bardziej mobilnie będzie i będzie mi go łatwiej zabrać razem z DSem, niż Vitę.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj wchodzi w grę jeszcze jedna rzecz: klasyczne konsole od Nintendo i Sony stają się coraz rzadsze i coraz droższe. I nawet nie chodzi o to ze mogę na wyjeździe uszkodzić np. Vitę czy 3DSa ale o problem z zakupem „nowej” w dobrym stanie. Głupie PSP kupowałem kilka lat temu za 200zl/szt - teraz są po 400+. Vita 1000+. New3DS podobnie. Jeszcze przy DSi i DS Lite jest ostatni moment by kupić dobrej cenie. A chińska retro konsolka jeśli np. uszkodzimy ekran: aliexpress, nowa, przełożenie kart i gramy dalej.

Odnośnik do komentarza

Siemka, oczekuje na swoją pierwszą konsolke, ma być lada dzień i chcialem przygotowac juz nowa karte. Tutaj pojawia sie pytanie czy jesli sformatuje ja przy pomocy Onion Desktop Tools i zainstaluje od razu system, potem pobiore np Tiny Best Set i wrzuce Romy we wlasciwe foldery emulatorow to taka karta juz bedzie gotowa do włożenia w konsole i grania? Czy moze jeszcze musze przekopiowac cos z karty sd dolaczonej do konsoli? 

Odnośnik do komentarza

Najpierw po odpaleniu sprawdz wersje swojej konsoli czy nadaje sie do aktualizacji jesli tak to wylacz przekopiuj chinaka karte sobie na dysk. Dalej na nowej karcie SD uzyłem programu Onion Desktop Tools w ktorym sformatowalem i zainstalowalem Onion Os, potem wlozylem karte do konsoli, ta z zainstalowanym system, odpalilem konsola wgrala system potem wyjalem i przekopiowalem z chinskiej karty do tej z Onion Os foldery Emu i Roms oraz z folderu Retro Arch / system (tutaj dokladnie nie pamietam sciezki ale ostanim jest folder system) do tego samego miejsca na nowej karcie SD. A jezyk polski da rade ustawic juz po instalacji systemu w ustawieniach.

Edytowane przez sam1else
Odnośnik do komentarza

Konsolka dzisiaj przyszła, ale nie mam jeszcze karty, więc nic nie instalowałem (w środku jest co prawda jakiś chiński SD ale nie ma co chyba temu wierzyć. W każdym razie zaciekawiła mnie biblioteka dodanych tytułów. Poza 6000 romów na NESa, 1500 na GBC i 1500 na GBA (orientacyjnie), są też inne konsole, a nawet jakieś porty chińskich gier takich jak Sword and Fairy z lat 90 czy... demake Final Fantasy VII na NESa xD

Odnośnik do komentarza

Jest ktos w stanie mi powiedziec czy np do PSXa potrzebuje wszystkich biosow czy wystarczy np psxonpsp660.bin,ktory tylko posiadam.

 

Kolejne pytanko zwiazane z emulatorem PS, mam problem z odpaleniem plikow z rozszerzeniem .chd wyswietla sie tylko czarny ekran. Kolejny problem to po konwersacji plikow cue i bin do formatu pbp tez sie nie odpalaja… czy moze to byc zwiazane z biosem? 

 

I jeszcze jedno pytanko, czy w folderze z romami PS jesli chodzi o pliki cue i bin musza tam znajdowac sie oba czy tylo np bin, bo jak wrzucilem tylko bin to tez sie gra odpalila, ewentualnie co zrobic zeby oba pliki na konsoli sie nie wyswietlaly?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, sam1else napisał:

 

I jeszcze jedno pytanko, czy w folderze z romami PS jesli chodzi o pliki cue i bin musza tam znajdowac sie oba czy tylo np bin, bo jak wrzucilem tylko bin to tez sie gra odpalila, ewentualnie co zrobic zeby oba pliki na konsoli sie nie wyswietlaly?


Wydaje mi się, iż należy oba pliki wrzucić do osobnego katalogu - nazwa gry - a poza katalogiem stworzyć plik m3u (nazwa gry) gdzie będą ścieżki dostępu do tych plików. I wówczas konsola będzie pokazywała tylko jedną nazwę. Ta sama metoda działa przy grach wielodyskowych. (Na podstawie doświadczeń z systemem garlic, który jest mutacją onion na Anbernica)

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc...

Mam miyoo mini + wersja 202306282128.

Zainstalowałem system onion https://github.com/schmurtzm/Onion-Desktop-Tools wybierając aplikacje onion tools, nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo jeszcze była aplikacja onion tools witch console.

System wgralem na nową kartę i zainstalowałem onion na konsoli. Wszystko ok. 

Następnie ze starej karty skopiowałem na nową karte foldery emu, Roms, i jeszcze retro/system.

Po włączeniu konsoli wszystkie gry mam, gdy próbuje włączyć np. Mario gra się ładuje ( loading... ) I powraca do wyboru gier. Nie mogę włączyć żadnej gry. 

Gdzie popełniłem błąd w kopiowaniu plików, może inne foldery trzeba skopiować. 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

W najnowszym update z końca lutego, DraStic jest już oficjalnie dodany do Oniona. Poza tym całkiem sporo zmian: jakieś filtry kolorów, nagrywanie ekranu (strasznie klatkuje przy grach z PSX więc na jutuba się nie nada). Przetestowałem jedną grę z DSa: Lost in Blue 3. Nie jest tragicznie, mam wrażenie, że lekko klatkuje, rwie audio, ale pewnie to jeszcze poprawią.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...