Skocz do zawartości

Miyoo mini plus - retro konsola


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Miyoo Mini Plus już do mnie idzie i w związku z tym mam ogromną prośbę. Czy ktoś mógłby zrobić jakiś poradnik krok po kroku, jak zacząć zabawę lub skierować mnie do takiego poradnika? Wiem, że muszę dokupić jakąś sensowną kartę (ile GB?) i potem wgrać Onion (która wersja?), ale co dalej?

Jestem kompletnie zielony w kwestii emulacji, więc nie wiem, czy są jakieś gotowe paczki ze "wszystkim"? Koniecznie muszę mieć na tym Amigę :)

Odnośnik do komentarza

@Benson instalacja Onion jest banalna :) Wszystko masz w flimiku.

Najnowszy Onion masz parę postów wyżej.

 

 

Kartę która będzie w zestawie nawet nie używaj, to szmelc - gubi dane i jest bardzo wolna.

A o resztę pytaj jak już będziesz miał konsolkę ;) 

 

Odnośnie Amigi : https://github.com/OnionUI/Onion/wiki/Emulators#handheld-systems

 

Spoiler

 

188292584-cdc85cef-c384-4134-91c0-1e87d3360d76.png

  • Alias: Amiga CD32
  • Emulator: lr-puae, lr-uae4arm
  • Rom Folder: AMIGA
  • Extensions: .adf .hdf .lha .zip (For CD32: .bin/.cue .iso)
  • Bios: kick33180.A500kick34005.A500kick34005.CDTVkick37175.A500kick37350.A600kick39106.A1200kick39106.A4000kick40060.CD32kick40060.CD32.extkick40063.A600kick40068.A1200, and kick40068.A4000

Notes
For maximum compatibility add ALL above ‘kickstart roms’ to the /BIOS folder and ensure they are named exactly as detailed (lowercase). See 
this link for more information.

  • SELECT toggles the onscreen keyboard, L & R are mapped to the mouse buttons.
  • This emulator will play Amiga CD32 games though some perform better than others.
  • Setting CPU speed to -700 (negative 700) in the Retroarch menu may improve A1200/CD32 performance.
  • Other Core Settings that might be useful for some games are frameskip set to 1, or setting off the blitter wait in Video options.
  • Some games will have stuttering audio or behave very slowly regardless of the CPU speed, frameskip etc. Many of these games will work fine if you find another format for them. .hdf (hard disk files) are the most problematic. .adf or .lha games usually work better although you might have to open RA options to switch or add floppy disks when required. If you find a game that won't run correctly no matter the options you set for it, simply try to find another version in another format.

 

 

Edytowane przez Assassins_78
poprawiono wpis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Benson napisał:

Czy jest sens ładowania się w kartę 128 GB? Nie mam pojęcia, ile zajmują gry, ale oprócz tych standardowo obsługiwanych konsol chciałbym też mieć Amigę i Arcade.

 

Kilka, kilkanaście MB. Gry z PSX już więcej, bo mogą mieć 700 MB (tyle co pojemość płyty CD). Niektóre gry są na kilku płytach. Jeśli na PSX Ci nie zależy, to 64 GB styknie.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Benson napisał:

A czy są jakieś gotowe paczki z grami (jak na Raspberry Pi), posegrgowane systemami, z okładkami i może nawet krótkimi filmikami z gameplayem, które zawierają te wszystkie NESy, SNESy, Segi, PSXy, a do tego Amigę i Arcade? Wtedy widziałbym, ile taka paczka waży i jaką kartę kupić :)

 

Tutaj masz najlepsze z najlepszych:

https://archive.org/details/tiny-best-set-go

Paczki przygotowane pod kartę 64 GB albo 128 GB.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2023 o 15:35, Benson napisał:

Ale w takiego Superfroga czy Another world bym pograł :)

 

Another World z Amigi to chyba najgorsza możliwa wersja tej gry więc bez żalu możesz zagrać w któraś z konsolowych edycji (np. wersja z Segi CD jest OK). Superfrog wyszedł na CD32 więc też bez mapowania i innych pierdół możesz śmiało probowac omijając wersje na 500.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cześć, ostatnio mam jakiegoś pecha. Zastanawiam się czy ktoś mi poradzi, jestem początkująca jeżeli chodzi o emulację, ale cala zasadę znam. Chcialam wgrać nowego Oniona v.4.2 na plusa. Niby wszystko poszło ok, ale się coś rozjechało i nie widział romów (mimo, że je wgrałam z beckupu). Później się wszystko zwiesiło. Wyłączyłam konsole, wyjelam karte i wszystko z niej usunęłam, chciałam przeprowadzić ponownie instalacje i cóż nie działa. Wyświetla mi się bazowy soft. Co więcej chyba karta załączona do cudeńka była uszkodzona i nie zgrało mi folderu RetroArch (pisze z pamieci i nie mogę podejść do kompa, możliwe, że źle pamiętam nazwę, ale się polapiecie). Ręce mi opadły. Jestem na maksa zła. Potrzbuje rady, bo ściągnęłam z jakiegoś linka backup SD i też nie działa, chyba wersja inna. Ja mam 2023033262339.

Odnośnik do komentarza

0E9f6eE.png

 

Najnowsza wersja softu stockowego to : 202306092122

tu masz do ściągnięcia : download

 

 

Wgraj na Roota czystej karty SD sformatowanej w fat32

Włóż kartę i podłacz ładowarkę conajmniej 1A nic nie właczaj, konsola sama sie włączy i zacznie flashowanie nowego softu.

Po zakończonej instalacji sformatuj ponownie kartę i wgraj najnowszego Oniona :)

 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Syrenka13 napisał:

Cześć, ostatnio mam jakiegoś pecha. Zastanawiam się czy ktoś mi poradzi, jestem początkująca jeżeli chodzi o emulację, ale cala zasadę znam. Chcialam wgrać nowego Oniona v.4.2 na plusa. Niby wszystko poszło ok, ale się coś rozjechało i nie widział romów (mimo, że je wgrałam z beckupu). Później się wszystko zwiesiło. Wyłączyłam konsole, wyjelam karte i wszystko z niej usunęłam, chciałam przeprowadzić ponownie instalacje i cóż nie działa. Wyświetla mi się bazowy soft. Co więcej chyba karta załączona do cudeńka była uszkodzona i nie zgrało mi folderu RetroArch (pisze z pamieci i nie mogę podejść do kompa, możliwe, że źle pamiętam nazwę, ale się polapiecie). Ręce mi opadły. Jestem na maksa zła. Potrzbuje rady, bo ściągnęłam z jakiegoś linka backup SD i też nie działa, chyba wersja inna. Ja mam 2023033262339.

 

Jeśli Onion'a kopiujesz na kartę SD z komputera Apple, to musisz włączyć wyświetlanie plików ukrytych ( Command + Shift + .). Jest w nim plik, który w domyślnym widoku systemu Mac jest niewidoczny. Bez niego Onion nie zadziała.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...